J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 3.8.2011  23:06

Na svou dobu skvělá kriminálka a navíc výborně herecky obsazená. Vladimír Menšík nezvykle v roli záporáka, kterého na konci filmu přejede vlak. Ve filmu se také objevil i Československý motocyklový závodník František Šťastný. Jindřich Polák prostě kriminálky točit uměl !!!

• 16.12.2010  10:56

Naprosto geniální a střeštěná parodie na Bondovky. Podle samotného Václava Vorlíčka filmu chybělo dost " ztřeštěnosti" a tak se režisér radil se svým přítelem scénáristou Milošem Macourkem.Výsledek můžete posoudit v závěru filmu ve scénách s bazénem. Podle mne na tu dobu naprostá bomba ! Rozpočet filmu se pohyboval kolem 3,5 milionu korun a do jednoho roku se trojnásobně zaplatil a to jen na domácí půdě.

• 6.10.2011  18:50
    Láska jako trám (TV film) (1967)

Absolutní špička Československé komediální tvorby ! V hlavních rolích zcela nedostižní Jan Pivec a Jiřina Šejbalová v režii Františka Filipa. Tato inscenace zcela právem patří do ZLATÉHO FONDU ČESKOSLOVENSKÉ KINEMATOGRAFIE, ikdyž má "jen" televizní formát. Škoda jen, že dosud nevyšla na DVD.

• 4.5.2013  23:41

Úžasná záležitost, ale přitom pro nenáročné diváky může působit jako velmi "těžký" film !

• 7.3.2013  15:06

Zářívý šperk české kinematografie !!!

• 10.3.2011  09:01

No co co co .......skvělá komedie v režii Jiřího Krejčíka. Na tento film je možné se dívat opakovaně s odstupem desítek let a nikdy nezklame. Skvělé herecké obsazení !

• 17.10.2010  14:22
    Waterloo (TV film) (1967)

Byl jsem naprosto uchvácen hereckými výkony všech účinkujících, ale Napoleon v podání Rudolfa Hrušínského...to byl prostě herecký koncert !!! Kam se hrabou dnešní produkce !!!

• 14.11.2010  16:20

J.P.Belmondo pro něho v tak trochu neobvyklé roli. Tento film bych nenazýval komedií, ale jinak výsledek je v celku zdařilý. Režizér snímku, hlavně na začátku filmu vsadil na dlouhé záběry bez hudebního podkresu, takže střihač se moc nezapotil. :-)

• 2.3.2011  15:25

Skvělá hudební komedie, která je postavena na typickém anglickém humoru. Repliky jako : " Dnes již nekrmit " nebo " Pošta pane " dnes již zlidověly. Zde si Oldřich Nový po dlouhé pauze opět zahrál polohu, která mu seděla ze všeho nejlépe.

• 29.1.2011  23:29

Velmi zajímavé pojetí příběhu, které občas působí zmateně nebo nelogicky. Například štěkající kráva, takřka nemožnost přiřadit jednotlivým postavám jasné povahové rysy, ponurost celého filmu, která se střídá se scénami štěstí a uvolněné atmosféry. Přiznám se, že jsem při sledování tohoto filmu velmi často nechápal jednotlivé souvislosti. Nicméně v tomto snímku zazářil jako debutant charizmatický Petr Čepek a nejen on, ale i další herci a dokonce dva reřiséři Evald Schorm a Jiří Menzel. Kouzelný byl i Jan Libíček se svoji hvězdou a ve scéně na loďce !!!

• 17.2.2011  18:34

Nejlepší scéna z celého filmu je, kdy Vladimír Menšík pronese v bytě přítomným : "A vy pojedete do Chuchle " !!!

• 19.1.2011  18:15

Přiznám se, že po zhlédnutí tohoto filmu mi spadla brada hluboko dolů. Psychologické drama a zároveň komorně natočený film, obsazený pouze třemi herci (nepočítám li tzv. partyzány, kteří se objeví až v závěru filmu) v ponuré atmosféře hlubokého lesa na sklonku 2. světové války, umocněný navíc velmi vhodně zvoleným hudebním doprovodem, to vše dělá z Kachyňova snímku mistrovské dílo první velikosti. Herecký koncert především Ivy Janžurové !

• 23.10.2010  15:47

Vynikající česká kriminálka a navíc výborně herecky obsazená. Nechybí ji napětí, spád a inteligence. Nebýt prozíravosti tvůrců, neměli bychom se dnes o víkendech v TV na co dívat.

• 3.3.2011  20:17

Tento film po právu patří mezi špičku české kinematografie !

• 25.2.2012  14:49

Vynikající krimi - komedie. Tento film by si zasloužil, aby ho někdo vydal na DVD.

• 14.7.2011  15:49

Iva Janžurová nezvykle v roli vražetkyně. Trošku ponurá, nicméně napínavá detektivka Juraje Herze odehrávající se v nemocnici. Pro mne osobně velmi zajímavé rozuzlení na konec filmu. Vůbec bych Ivu Janžurovou netipoval jako pachatele několika vražd, ikdyž lecos již napověděly scény s Eduardem Kohoutem coby astrologem.

• 27.12.2010  09:41

Námětově zajímavá komedie Zdeňka Podskalského, který si ve filmu i zahrál nervozního řidiče. Nejvíce mne zaujal závěr filmu, kdy Vlastimil Brodský prchá před všemi ženami na bezpečné místo. Za povšimnutí stojí i velmi dobrá scénická hudba realizována vokálním souborem. Je velmi příjemná a k filmu se dokonale hodí.

• 23.10.2010  17:40

Průměrná česká detektivka obsazená vynikajícími herci. V paměti mi utkvěl Jaroslav Vojta jako hluchoněmí děda, který umí odezírat z úst a Václav Lohniský jako číšník v kostýmu pozorující okolí triedrem. Výborné hlášky Hőgera a Beka !!!

• 27.2.2011  19:00

Hudba : Luboš Fišer

• 4.2.2011  18:51

Naprosto úžasný snímek právem oceněný americkým Oscarem za nejlepší cizojazyčný film roku 1966. Pocitově nejsilnější je asi posledních 30 minut, kdy celé drama vrcholí smrtí obou hlavních postav. Tento film považuji za jeden z drahokamů Československé kinematografie. KAMERA : Vladimír Novotný, POMOCNÁ REŽIE : Juraj Herz

• 14.1.2014  15:47

Asi nejhorší film Jindřicha Poláka. Dávám pouze dvě hvězdy a to za herecké výkony Jiřího Sováka a Vladimíra Menšíka. Nejsilnější složkou celého filmu je dle mého názoru hudba a architekt Jan Zázvorka.

• 3.4.2011  20:12

Martin Frič prostě uměl točit filmy !!!

• 25.12.2010  12:10

Kamera : Vladimír Novotný http://www.csfd.cz/herec/27474-vladimir-novotny/

• 14.9.2012  22:43

Herecký koncert pánů Pivce a Marvana v režii Františka Filipa.Nesmím zapomenout i na vedlejší role, naprostá špička české herecké školy. Myslím, že budete souhlasit s názorem, že by se u Františka Filipa mohlo učit spousta současných tvůrců stupidních televizních seriálů !

• 24.12.2010  00:16

Skvělá adaptace povídek "Z druhé kapsy " Karla Čapka. V první povídce smekám před Josefem Hlinomazem co by najatém zloději.V druhé povídce září pánové Brodský a Sovák.

• 21.2.2011  16:24
    Ikarie XB 1 (1963)

Tento film je v celé historii české kinematografie naprostým unikátem ! Je to jedinný film z produkce Barrandova, který se plnohodnotně věnuje žánru SCIFI. To co dokázali tvůrci je až neuvěřitelně realistické a to se psal rok 1963. Samozřejmě nelze tento film srovnávat s dnešními produkcemi, kdy u vchodu do kina divák "fasuje" 3D brýle, ale na svou dobu byl tento projekt zcela jedinečný. Režie se ujal Jindřich Polák, hudba Zdeněk Liška, kostýmní výtvarnice Ester Krumbachová, pomocný režisér Hynek Bočan. A to nemluvím o hvězdném hereckém obsazení v čele se Zdeňkem Štěpánkem.

• 28.2.2011  15:48

Vynikající Jiří Sovák v komedii Martina Friče. Proč by se montér z ČKD nemohl stát králem ? Martin Frič měl šťastnou ruku co se týče obsazení tohoto filmu, který v určitých scénách nabízel i humor skrytý mezi řádky. Např. když si Jiří Sovák musí přimontovat na svého "Pionýra" cedulku CD, nebo když Jiřina Bohdalová odjíždí s Milošem Kopeckým americkým Cadilakem a za nimi sviští Jiří Sovák na pionýru. Korunu celému filmu dává Vlastimil Brodský v roli spícího spolubydlícího.

• 7.10.2010  15:01

Skvělé herecké výkony pánů Gabina a Delona. Velmi kvalitní námět a scénář a svému účelu posloužil i v té době pouze černobílý film.

• 25.12.2010  19:16

Docela slušná česká komedie z venkovského prostředí. Jen škoda, že nebylo naplno využito hereckého potenciálu všech hlavních představitelů. Jinak herecké obsazení velmi solidní, ale závěr filmu trošku pokulhává. Perlička : Josef Kemr hraje předsedu JZD PAROUBKA !!!

• 31.7.2013  08:31
    Naděje (1963)

Tento snímek Vás naprosto uchvátí a doslova se "přilepíte" na plátno. Alespoň mě se to stalo. Vynikajícím způsobem natočené drama, výborně herecky obsazené a nesmím zapomenout na vynikající scénickou hudbu Jana Nováka. Velmi doporučuji !