• Pohádka
  • Rodinný

Škola základ života (1938)

Skvělý film po všech stránkách !!! O něco podobného se taktéž úspěšně pokusilo duo autorů Svěrák - Smoljak, když napsali scénář k filmu Oldřicha Lipského "Marečku podejte mi pero " z roku 1976 s Jiřím Sovákem v hlavní roli.

Kočičí princ (1978)

Průměrná pohádka ovšem s nádhernou hudbou Luboše Sluky !!! Poprvé se zde před kamerou objevila Veronika Týblová, známá později jako Mařenka z televizního seriálu ARABELA.

Smrt stopařek (1979)

Tento film natočil v roce 1979 režisér Jindřich Polák podle skutečné události. Málo kdo ví, že obsazením Jany Nagyové do role jedné ze stopařek Jindřichem Polákem později rozhodlo o tom, že pan Václav Vorlíček obsadil Janu Nagyovou (i s Dagmar Patrasovou) do rolí princezen v pohádkovém seriálu ARABELA. Jana Nagyová je nadabována Naďou Konvalinkovou.

Božská Ema (1979)

Naprosto jedinečné dílo, které se zcela právem řadí do zlaté kolekce Československé kinematografie !!! Když uvážíte v jaké době tento film vznikal, je to malý zázrak, že byl vůbec natočen. Obzvlášť pro jeho vlastenecké postoje hlavních hrdinů.

Před maturitou (1932)

Ve filmu se po boku svého staršího bratra Antonína Novotného oběvuje Vladimír Novotný, ze kterého se časem "vyloupne" prvotřídní kameraman a trikový kameraman. Byl jedním ze zakládajících členů trikového ateliéru na Barrandově a spolupracoval s takovými jmény jako jsou Oldřich Lipský, Václav Vorlíček, Jiří Trnka, Adolf Hejzlar a další.

Petrolejové lampy (1971)

Tento film považuji za jeden z vrcholů Českosloveské kinematografie !!! Naprosto fantastická hudba Luboše Fišera, která naplno vystihuje jednotlivé osudy postav. Užasná záležitost, až mi běhá mráz po zádech !!!

Páni kluci (1975)

Nůůůůžky, nožžžééé, brousííím !!! Toto zvolání mi uvízlo v paměti z dob, kdy jsem býval malým klukem. A taky díky Jiřímu Lábusovi, představiteli bláznivého Petra.Tento film jsem miloval. Až po letech jsem mohl docenit jeho kvalitu. Věra Plívová - Šimková věděla moc dobře, proč točí filmy právě pro děti. Dnes tento žánr takřka vymizel z portfólia českých režisérů a je to rozhodně velká škoda. Hudba : Petr Hapka

Útěky domů (1980)

Skvělý film, skvělého režiséra, skvěle obsazen !