• Pohádka
  • Rodinný

Hop - a je tu lidoop (1977)

Trošku mne překvapuje, že takový vyhlášený scénárista jako byl Miloš Macourek dokázal vyplodit takovou hrůzu. Nepomohlo ani dobré herecké obsazení ani kvalitní lidé ve štábu jako byl kameraman Emil Sirotek a trikař Jiří Rumler. Jedna hvězda za Josefa Somra a jeho "TUREČKA ".

Únos (1952) odpad!

Šílená komunistická agitka. Vůbec nechápu, jak se v tomto filmu mohli ocitnout herci formátu Ladislava Peška, Bohuše Záhorského, Rudolfa Deyla ml., Miloše Kopeckého a dalších.

Samotáři (2000)

Nejlepší herecké výkony předvádějí Ivan Trojan a Jiří Macháček.

Chudák muzika (1981) (TV film)

Pěkná pohádka, na které jsem jako kluk vyrůstal.Osobně se mi nejvíc líbily pózy Karla Heřmánka a Jiřího Lábuse, když spolkly kouzelný hrášek !!!

Hrdina jedné noci (1935)

Asi nejslabší film Martina Friče, co se týče scénáře. V jedné z vedlejších rolí a to "kameramana" ve filmovém štábu, který na hradě natáčí film můžeme vidět Vladimíra "Mulínka" Novotného, který v druhé polovině 20. století spolupracoval jednak jako kameraman a také kako trikař na filmech Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka.

Metráček (1971)

Nejlepší herecké výkony podávají Lubomír Lipský a Helena Růžičková !

Svatba jako řemen (1967)

No co co co .......skvělá komedie v režii Jiřího Krejčíka. Na tento film je možné se dívat opakovaně s odstupem desítek let a nikdy nezklame. Skvělé herecké obsazení !

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Jak je známo, pan Oldřich Lipský miloval cirkus a proto mohl vzniknout už v pořadí druhý jeho film z tohoto prostředí. Příběh filmu příliž nevybočoval ze standardů kvality, ale herecké obsazení bylo vynikající. Posuďte sami, čeho byli pánové Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský schopni v jedné scéně z filmu. http://www.youtube.com/watch?v=cD5yD7tRJhI