• Pohádka
  • Rodinný

Kočár do Vídně (1966)

Přiznám se, že po zhlédnutí tohoto filmu mi spadla brada hluboko dolů. Psychologické drama a zároveň komorně natočený film, obsazený pouze třemi herci (nepočítám li tzv. partyzány, kteří se objeví až v závěru filmu) v ponuré atmosféře hlubokého lesa na sklonku 2. světové války, umocněný navíc velmi vhodně zvoleným hudebním doprovodem, to vše dělá z Kachyňova snímku mistrovské dílo první velikosti. Herecký koncert především Ivy Janžurové !

Skřivánci na niti (1969)

I po dvaceti letech nedobrovolně strávených v trezoru se tento film stal nejnavštěvovanějším filmem roku 1990. Bravo !!! "Nás by ale zajímalo, kam zmizel mlíkař..."

Něžný barbar (1989)

Arnošt Golflam a jeho KURVA FIX ! Tento výraz byl ve filmu použit 28 krát !

Dnes naposled (1958)

Naprosto geniálně natočený film Martina friče o notorických alkoholicích. V hlavních rolích excelují takové persony jako Zdeněk Štěpánek, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vladimír Ráž, Jaroslav Mareš a další.

Cesta do Rokycan (1981) (TV film)

Naprosto úžasná TV záležitost ve které exceluje Vladimír Menšík, Iva Janžurová a Vladimír Dlouhý. Scénář Miroslav Plzák.

Cirkus v cirkuse (1975)

Až skoro dokumentární pohled na výtečné Sovětské artisty občas přerušený hranými scénami s celkem nezajímavou zápletkou. Jak je známo režisér Oldřich Lipský se často vracel k námětům z cirkusového prostředí, protože cirkus miloval.Dokázal to i ve svých filmech : Cirkus bude - 1954, Šest medvědů s Cibulkou - 1972 a tímto snímkem. Bohužel film jako celek nenabízí mnoho hlubších myšlenek a jednotlivé scény jsou uměle prodlužovány. V druhé polovině je to už velká nuda a "dodíval " jsem to jen z povinnosti, abych mohl napsat komentář na CSFD. Za nejzdařilejší považuji scénu, kdy Jiří Sovák přinutí Ivu Janžurovou, jakožto konzervativní angličanku sníst její klobouk. Zde se naplno projevila "komediálnost" obou herců.

Druhý dech (1988) (seriál) odpad!

Tak tenhle projekt se panu Bočanovi hrubě nepovedl !!!

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Průměrný seriál první poloviny 80. let. Vypíchl bych herecké výkony Jiřího Sováka, Dany Medřické, Vladimíra Menšíka, Gabriely Vránové a Blanky Bohdanové. Ocenil bych také velmi podmanivou hudbu Petra Hapky.