• Pohádka
  • Rodinný

Strašná žena (1965)

Asi nejhorší film Jindřicha Poláka. Dávám pouze dvě hvězdy a to za herecké výkony Jiřího Sováka a Vladimíra Menšíka. Nejsilnější složkou celého filmu je dle mého názoru hudba a architekt Jan Zázvorka.

Sůl nad zlato (1982)

Ve Slovenském znění nadabovala Libuši Šafránkovou Jana Nagyová. Je to schoda okolností, protože právě Jana Nagyová si jako jedinná Slovenská herečka zahrála hlavní roli ve veleúspěšném seriálu Arabela, kde nahradila právě Libuši Šafránkovou, která ji posléze alespoň namluvila do češtiny.

Svatba jako řemen (1967)

No co co co .......skvělá komedie v režii Jiřího Krejčíka. Na tento film je možné se dívat opakovaně s odstupem desítek let a nikdy nezklame. Skvělé herecké obsazení !

Svatý rok (1976)

Netřeba slov, tento film miluju !

Světáci (1969)

Herecký koncert všech zúčastněných. Zdeněk Podskalský dal při natáčení tohoto filmu všem hercům možnost vymýšlet vtipné gagy a doplňovat tak scénář. Např. scéna, ve které Jiřina Bohdalová říká Ivě Janžurové ...SEDNI SI ! ...a ona odpovídá... JÁ SEDÍM....ONA SEDÍ.... Tento film právem patří do Zlaté kolekce české kinematografie !!!

Světlo jeho očí (1936)

Vláčné, nudné, bez nápadu. Typická realizace romantického scénáře první republiky. Bohužel většina diváků buď usne nebo odchází od obrazovky. Filmový dubut Zity Kabátové.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Jak je známo, pan Oldřich Lipský miloval cirkus a proto mohl vzniknout už v pořadí druhý jeho film z tohoto prostředí. Příběh filmu příliž nevybočoval ze standardů kvality, ale herecké obsazení bylo vynikající. Posuďte sami, čeho byli pánové Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský schopni v jedné scéně z filmu. http://www.youtube.com/watch?v=cD5yD7tRJhI

Škola základ života (1938)

Skvělý film po všech stránkách !!! O něco podobného se taktéž úspěšně pokusilo duo autorů Svěrák - Smoljak, když napsali scénář k filmu Oldřicha Lipského "Marečku podejte mi pero " z roku 1976 s Jiřím Sovákem v hlavní roli.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Dávám čtyři hvězdy za scénář, který se velmi povedl, za herecké obsazení, za krásnou kameru a v neposlední řadě za spoustu vtipů, dvojsmyslů a jinotajů, které jsou důmyslně ukryty v textu a jsou nadčasové.