• Pohádka
  • Rodinný

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Čóóŕtův hrad - tak strašááá !!!! První etapa evakuace dokončena !!! Ohřejte mi párek !!! Geniální scénář, obsazení, hudba i režie. Není co dodat 5 hvězdiček.

Takový talent (1983) (TV film)

Jedna hvězda za Laďku Kozderkovou, jinak ODPAD !!!

Tetička (1941)

Velice příjemná komedie o ne zcela ideálních rodinných vztazích, režiséra Mace Friče. Velice inteligentním způsobem nastíněna touha veškerého příbuzenstva (až na výjimky) po dědictví po zesnulé tetičce, kde se naplno projevují charaktery jednotlivých postav. Ve finále se ukáže, že teta ve skutečnosti nezemřela a odhalí se pravá příčina tj. touha po dědictví. Velmi kvalitní námět i scénář o režisérovi nemluvě. Vše doplněno o velmi kvalitní herecké obsazení. V tomto filmu přímo exceloval bratr Emana Fialy Ferenc Futurista (vlastním jménem František Fiala).

Touha (1958)

Filmová báseň, to je přesně výraz, který k tomuto povídkovému filmu nejvíc sedí a který tu již použil Flego. Nádherná hudba Svatopluka Havelky ! Jen poznámka pro ty, které to zajímá : V úvodních titulcích se můžete dočíst, že jako pomocní řežiséři se na tomto snímku podíleli pánové Václav Vorlíček a Jiří Hanibal a jako asistentka režie Věra Plívová (později Věra Plívová Šimková) všechno později velmi úspěšní režiséři vlastních filmů.

Traja chrobáci (1976) (TV film)

Není co dodat ! Ján Roháč byl prostě génius !

Trhák (1980)

Pro mne asi nejslabší film dvojice Svěrák - Smoljak pod režijním vedením Zdeňka Podskalského. Nápad, realizovat námět formou hudební revue je to zajímavý, co se týče hereckého obsazení a výpravnosti filmu, tak je na svou dobu velmi bohatý, ale film jako celek působí spíše jako laciná kopie zahraničních muzikálů. Nebýt hereckých výkonů pana Petra Čepka a pana Ladislava Smoljaka, nebo vtípků tipu "Kde je ten had, já ho roztrhnu", tak bych dal stěží jednu hvězdu.

Třicet panen a Pythagoras (1973)

Průměrná hudební komedie s Jiřím Menzelem v hlavní roli.Dialogy Zdeněk Svěrák, texty písní Jiří Štaidl, hudba Angelo Michailov. V době, kdy Jiří Menzel nemohl točit filmy jako režisér se alespoň uplatnil jako herec. Ve vedlejších rolích můžeme vidět Lenku Filipovou, Dagmar Patrasovou, Michala Pavlatu nebo Jana Krause.

Tři nevinní (1973)

Jiří Sovák ve čtyřroli v celkem průměrné komedii. Ptáte se, jak to , že ve čtyřroli ? Kromě zlodějíčka, novomanžela a cholerika, který se právě rozvádí Jiří Sovák ztvárnil i skutečného vraha - promítače. Ten ve filmu vystupuje až na samém konci. Kdybych měl hodnotit pouze herecké kreace Jiřího Sováka, dostal by film pět hvězdiček. Bohužel kvalita scénáře zdaleka nedosahuje kvalit Sovákova herectví. Takže pouze za tři hvězdy.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z nejkrásnějších a nejpoetičtějších pohádek vůbec. Tento film nemá slabé místo a celkový kladný dojem ještě vyzdvihuje špičkový herecký výkon Libušky Šafránkové a geniální hudba Karla Svobody ! Troufám si tvrdit, že těžko někdo v budoucnosti tento film překoná.

Tři veteráni (1983)

Naprosto geniálně natočená pohádka podle scénáře Zdeňka Svěráka, na motivy Jana Wericha a režijního vedení Oldřicha Lipského. Skvěle herecky obsazený film, kterému nechybí ani výpravnost, humor i skvělá hudba Jaroslava Uhlíře. Ve filmu se objevuje spousty "hlášek", které zlidověly např. " Cigarety nemáš ? Jaký by jsi chtěl - s velbloudem ! ZABAVUJE SE ! Máš ještě VELBLOUDA ? EŠTĚĚĚ !!!