• Pohádka
  • Rodinný

Hořící keř (2013) (TV film)

Uff....tak to byla síla ! Od první minuty se neodtrhnete od obrazovky. Způsob vyprávění, který tvůrci zvolili Vás naprosto pohltí.Musím vyzdvihnout brilantně napsaný scénář (Štěpán Hulík), vynikající dramaturgii (Marcela Pittermannová), skvělé herecké výkony všech zůčastněných, skvělou dynamickou kameru a naprosto dokonale zkomponovanou hudbu, která neuvěřitelným způsobem umocňuje dramatické scény filmu. Troufám si říci, že se jedná o snímek, který bude patřit mezi špičku současné tvorby nejen v České republice.

Hoří, má panenko (1967)

Film nastavující zrcadlo typycky České povaze. Podle mého názoru vyjímečnost tohoto snímku spočívá právě v obsazení neherců. Kdyby se v sále zjevila tvář známého českého herce, film by stratil na autentičnosti.

Hotel pro cizince (1966)

Velmi zajímavé pojetí příběhu, které občas působí zmateně nebo nelogicky. Například štěkající kráva, takřka nemožnost přiřadit jednotlivým postavám jasné povahové rysy, ponurost celého filmu, která se střídá se scénami štěstí a uvolněné atmosféry. Přiznám se, že jsem při sledování tohoto filmu velmi často nechápal jednotlivé souvislosti. Nicméně v tomto snímku zazářil jako debutant charizmatický Petr Čepek a nejen on, ale i další herci a dokonce dva reřiséři Evald Schorm a Jiří Menzel. Kouzelný byl i Jan Libíček se svoji hvězdou a ve scéně na loďce !!!

Hra bez pravidel (1967)

Na svou dobu skvělá kriminálka a navíc výborně herecky obsazená. Vladimír Menšík nezvykle v roli záporáka, kterého na konci filmu přejede vlak. Ve filmu se také objevil i Československý motocyklový závodník František Šťastný. Jindřich Polák prostě kriminálky točit uměl !!!

Hranaři (2011)

Uff... to byl šok. Nejvíc mi na tomto filmu vadily vulgární dialogy, které se nevyhly ani něžnému pohlaví. Na druhé straně, pokud tvůrci chtěli ukázat současný stav společnosti, tak dovedu pochopit jejich záměr. Když si odmyslím nesmysly takového rázu, že tak malou zemi přes satelit a kamerový systém sleduje KGB, kterou posléze sleduje i americká CIA...budiž. Jen forma, kterou se rozhodli tvůrci filmu použít pro prezentaci stavu v naší společnosti je na můj vkus velmi drsná. Jedna hvězda za herecký výkon Jiřího Langmejera a Radima Fialy.

Hrdina jedné noci (1935)

Asi nejslabší film Martina Friče, co se týče scénáře. V jedné z vedlejších rolí a to "kameramana" ve filmovém štábu, který na hradě natáčí film můžeme vidět Vladimíra "Mulínka" Novotného, který v druhé polovině 20. století spolupracoval jednak jako kameraman a také kako trikař na filmech Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka.

Hurá za ním (1988)

Uděluji pouze dvě hvězdy. Jednu za Vladimíra Menšíka, ikdyž je velmi znát, že už mu muselo být hodně zle, nehledě na to, že role kapitána kriminálky mu vůbec "nesedí" a druhou z nostalgie k Československému dětskému filmu. Jinak, jak říkal Petr Nárožný "globálně vzato", velká scénaristická bída, podpořená velkou dávkou dobové agitace v podobě oslovování příslušníků VB "soudruhu" i mezi dětmi na malém městě.

Hvězda jede na jih (1958)

Dle mého názoru druhý nejhorší film Oldřicha Lipského. Ze snímku lze jasně vyčíst, že scénář nebyl z nejkvalitnějších a celý příběh je založen na celkem jednoduché zápletce. Ikdyž byl film obsazen velmi kvalitními herci, výsledek je bohužel nevýrazný a bez nápadu. Navíc koprodukce s tehdejší Jugoslávií filmu spíše uškodila. Osobně dávám jednu hvězdu pouze za herecké výkony pánů Miloše Kopeckého, Rudolfa Hrušínského, Lubomíra Lipského, Josefa Hlinovaze a Vladimíra Menšíka.