Love Steaks (2013)

Moc se mi líbilo hotelové prostředí filmu. Potěšilo mě, že to byla jiná romarťárná než obvykle. Nekteré scény byly komické, některé až trapné... zajímavý děj. Romantické hrátky a řešení problému mezi dvěma kolegy z hotelu. Trochu beznadějné postavy. Není špatné vidět.

Muž jménem Ove (2015)

Pohlazení po duši! Dojemný příběh.. okoulující spracovaní... komedie, která neurazí a běží bez jediného pocitu nudy.

Stroszek (1977)

Velmi zajimavý film. Líbil se mi nápad příběhu. Beznadějné, ale i komické situace. Retro doba 70. let má krásnou výpravu a stáva se dnes zas moderní. I nadšenci veteránu si příjdou na své... Některé scény mi přišly opravdu kouzelné a s nádhernou barevnou kompozicí. Postavy tvoří tři milí hlupaci/blázni... trochu zdlouhavé dalo by se říct i road movie.

Bába z ledu (2017)

Místy hořká komedie. Vtipný film s rázem ukazuje, jak v každé rodině jsou problémy. Vždy se tu najde vůl, ne jen jeden. Hádky u rodinného oběda. Bezradný chlapec, co žije v zazobané rodině s odpornou matkou najde lepší a přívětivější domov u své babičky, která na stará kolena najde lásku. Vypjaté, komediální, vážné, rodinné situace... pěkná kamera, skvělí herci. V celku povedené! Trochu natahované

Mžitky (2016)

Krásně výpravný film. Pravdivě vykresluje tehnejší dobu za vlády Stalina a těžký život malíře. Zaujala mě kamera a scény tvořící dokonalou kompozici.

Sámská krev (2016)

Nadherná kamera, která provede nedotčenou přírodou Švédska. Zajímavý film, poutavý příběh a mrazící situace rasismu mezi Švédy a Laponci. Čistá, ponurá, krutá atmosféra severu. V celku mě film zaujal.

Zimnice (1995)

Milý zajimavý film, zápletka malá... Asi jsem čekala trochu víc. Velmi jednoduchý děj, o japonci, který se vydá na island, kde mu zemřeli rodiče a ta jim udělal řádný obřad. Muž z japonska se humorně a bez nadějně protlouká islandem, ten mu chystá samé překažky. Záběry plné chumelenice a japonce v kabátu. Neustále řeší problemy s autem a setkává se s místními lidmi.

Chlapec a svět (2013)

Po dlouhé době animák, který mě opravdu potěšil. Bylo to jak koukat na umělecké dílo. Jednoduchost tvarů a barvy tvořily neustále kouzelné obrazy. Je to příběh postavičky, utopené v civilizaci, o chlapci, který chledá tátu a protlouká se dnešním světem.

Špína (2017)

Velmi silný a poutavý příběh. Ohromujicí kamera, skvělé herecké výkony a poutavé záběry. Chladné prostředí plné deprese, težká životní situace a protloukaní se světem znásilněné dívky, bojujíc v psychiatrické léčebně.

Natural Selection (2016)

Poutavý chladý zajímavý příběh. Herecké výkony už ale byly slabší. Některé scény se zdálý trošku kýčové a až moc přehnané...