ash99

homepage

Skype: ash_dca

<< předchozí 1 2
    • 2.6.2017  10:58

Ja, Daniel Blake - a lá britský Jozef Mak. V pomaly plynúcom príbehu sledujeme obyčajne-neobyčajný a neobyčajne-obyčajný príbeh boja "Byrokracia kontra Daniel Blake". Loach opäť právoplatne potvrdil titul majstra sociálnej drámy. Precízne napísaný scenár jednotlivými scénami postupne katalizuje nový druh napätia, kde hlavnou "sečnou zbraňou" sa stáva vytváranie asociácií, ktoré si divák vytvára s vlastným životom. Lebo aj v našom administratívne-preplnenom víre systému je vždy šanca, že sa každý z nás stane Danielom Blakom, čo pridáva filmu možno aj jedinečný didaktický uhoľ pohľadu.

• 19.10.2015  23:17
    Victoria (2015)

Victoria...film, ako životaschopný orga(ni)zmus...film ako kameramanský turizmus...film ako trip na celú noc...film ako čisto iba subjektívny superlatív...a v neposlednom rade, asi jediný film, ktorý "sa dá" pozrieť aj cez Google Street View...!

• 8.10.2014  22:27

Seriously, Paul Morrissey ? Natočiť listovanie v nejakej nemeckej knihe postráda zmysel či umenie...Dúfam, že toto Andy nevidel. Vhodné akurát tak na šetrič obrazovky v knižnici...

• 28.9.2014  23:44

Už samotný názov v sebe nesie určitú bizarnú tajomnosť, ktorá zotrváva až do poslednej sekundy tohto poľského malého-veľkého filmu. Desivá rozmanitosť záberov interpretovaná v rozľahlých pustinách jednej bezmennej osady a jedného kláštora. A práve tam sa po príchode ďalšieho kňaza začína celá filozofická estráda tohto filmu. Klasifikácia ako "horor" tu má síce isté (ne)podstatné stanovisko, ale čo je tu reálne hrôzostrašné, je ponurosť doby. Kam až siahajú hranice náboženskej ideológie a rozpoltenosť ľudskej psychiky pod nátlakom situácie a s ním spätého dogmatu ? Podmanivý scenár dáva divákovi zabrať až od druhej polovice, kde sa tempo výrazne navyšuje. Tam, kde prvá polovica ide v ústrety hororovosti a expresívnej scénickosti s vymetaním ôsmych démonov, druhá polovica už rozvíja otázky ľudských činov či opodstatneniu dobra v zle či zla v dobre. Tým narážam aj na scénu rozhovoru medzi kňazom a rabínom, ktorú mám právo nazývať aj ako jedným z najsugestívnejších momentov z filmu. A k tomu pridáva aj fakt, že ju odohral ten istý herec v dvojroli a vďaka tomu tu bola veľmi dobre využitá subjektívna kamera...ale čo skutočne zanecháva na divákovi hlbokú psychickú stopu sú slová, vety, úvahy, ktoré padli v ich rozhovore. Síce tu neprevláda záverečný dojem až v takých rozmeroch ako u Tarkovského Andreja Rubleva či vo Vláčilových epochových epusov, ale pre skalných fanúšikov podobne náročných filmov povinnosť. A samotný záver je už niečo také mocné, bez čoho by tento film ani nemohol existovať...alebo aspoň si to inak nevieme predstaviť ? "A co jestli Satan stvořil svět? Když Bůh stvořil svět...tak proč potom je v něm tolik zla?"

• 16.9.2014  17:04

[Cinematik 2014] Absolútny zásah paralizérom, ktorý pripúta pevne do stoličky na dobu trvania 102 minút. Digitálny giallo záznam penetrovaný XYZ strihmi, kde každý z nich je strategicky iný. Bezohľadne oči a mozog zničujúce efekty v podobe uctievania mysteriózneho a zároveň architektonicky prekrásneho starého bytového domu a jeho chodieb, osobitné prevedenia split-screenov a ďalších Cattet/Forzani vizuálnych performácií. Už pri úvodných červených Impact titulkoch som mal možnosť pocítiť Amerovsky sálajúcu energiu, ktorá si bez okolkov hľadá cestičky do mysle náročného diváka. Je to niečo, čo by sa dalo nazývať ako nezvyčajná vstupenka na nočnú linku originálne rozhýbaných framov, teda nespočet postupov bezprostrednej LSD jazdy kombinovanej "normálnymi" zábermi, čierno-bielymi fotkami v rýchlej rade a red/green/blue iluminácií scény. Argento, Bava, Fulci a ďalší megalomani giallo filmu by skutočne mali na ČO pozerať. Fatálne bezchybná symbióza obrazu a zvuku v kooperácií s ťažko servírovaným dejom už len zostáva v pamäti mnohých cinefilov a núti čoskoro migrovať na ďalšie pozretie. 100%

• 31.8.2013  01:12
    Incubus (1966)

Priznávam, že som sa k tomuto filmu dostal len cez kolonku jazyka "Esperanto" na IMDb, inak by som si ho asi nikdy v živote nepozrel. Avšak takéto jazykové recesie (ako aj Jarmanov Sebastiane) vo mne zanechávajú zaujímavý dojem. Tento by som popísal asi ako len ako takú priemernú snímku s nie moc progresívnym dejom, ktorý si zahráva so satanskou mytológiou a nosí vo vizuáli falošný Bergmanovský kabát. Jediným cieľom tohto celého vidím v jazyku esperanto. Ešte okrem jednej neznámej francúzskej snímky v ňom nič nebolo natočené, čo je dosť na škodu. Nuž a niektorí si možno môžu tento film vyložiť aj ako propagandu danej reči, alebo nie ? :-) A vďaka týmto aspektom ostáva v úzadí ako filmovo-jazyková perlička s našťastie primeranou stopážou. Ale paradoxne niečo mi nedovolí ísť v hodnotení pod tie terajšie slabé štyri hviezdy.

• 30.8.2013  23:01
    PVC-1 (2007)

P.V.C.-1 ? What's that ? To je pre mňa jeden obrovský psychický teror, ktorý má obraz 85 minút a panorámu steadicamu. Rozhodne celú túto koláž považujem za najnáročnejší film celých tohtoročných letných mesiacov. Práve toto celé začína presne po 15 minúte a 50 sekunde, kedy je bomba pripnutá žene na krk. Automaticky až po konečné scény stále diváka v podvedomí otravuje otázka zda-li VYBUCHNE alebo NEVYBUCHNE. A to už sa dostávame k zdá sa nekonečnej kameramanskej turistike s hlavnými aktérmi v pozadí. Uchvátila ma drsná profesionálnosť hercov, ktorí si proste nemohli dovoliť urobiť čo i len maličký prešľap, kvôli tomu, "ako sme sa dozvedeli" všetko je len na jeden záber. To neustále vytvára dojem ešte väčšej časovej (a tým aj) psychickej tiesne. Kdeže by toto dokázal pán Willis či Silvo Stallone a celá ChuckoNorriská banda. A keď sa už všetko zdá ustálené, táto destilovaná akčná epika stále má čím prekvapiť ! Jedna z ďalších vecí, ktorá tvorila toto hodnotenie boli, ak si dovolím povedať tak, "lakačky" v podobe zvuku bomby, ktoré si vedia vynájsť tú najlepšiu chvíľu na hlasitý (pa)zvuk. I keď hrozí potencionálna nuda, stále je tu ten drahý steadicam v najlepšej forme spod ruky režiséra. Nuž a posledne, odmenou (alebo trestom?) boli už len stále pretrvávajúce zimomriavky či trasenie. To som teda mal čo vidieť ! Fulminantný opus !

• 23.8.2013  01:48

Nonsens,v ktorom si Gregg Araki stráži zobrazenie aj toho najmenšieho detailu na celý rozmer plátna...Oproti The Doom Generation, kde hľadel skôr na bláznivosť scény, tu sa zameral na číre poblúznenie adolescentov zobrazovaných v tomto snímku. Trochu mi to pripomínalo Korinovho Gumma či Clarkove KIDS/KEN PARK, no avšak aspoň na Korinove vygumované charaktery to má ďaleko. No, ale aby nebolo málo bolo to treba prisladiť trochou drog, sexu, humoru či až veselého násilia a ... a už u Arakiho pochopiteľných mimozemšťanov a hľa, vzniká monumentálne ukončenie (pekne) sku*venej generačnej trilógie ☺

• 12.7.2013  11:31

Úchylná gore zvrátenosť alebo neprispôsobivá festivalovka ? Ja osobne proti Rusom (a okoliu) nič nemám, ale vždy som z nich mal taký divný pocit. Po skutočnom ukrajinskom snuffe 3guys1hammer som si tento "pocit odcudzenia" dotvrdil. Srbský film + tento to koncovo spečatili. Zaostalosť a dlho pretrvávajúca cenzúra v živote i kultúre v dobách komunizmu...nazval by som to. Teraz ale k filmu. Príbehová stránka nič moc, vyvíja sa to ako pekná ukecanosť na dlhý a ešte dlhší nezostrihaný záber, kde som musel dávať sakra pozor, aby som si to dokázal preložiť z anglických titulkov. (Kto by tu samozrejme niečo také prekladal, veď tu každého zaujíma len komercia, že...) Gradácia začala stúpať u incidentu s koprofíliou, keď sa to napätie dalo doslova krájať. Neskoršie ešte pár úderov a poučovania od dozorcu... Preskočím zbytok a už len opíšem záverečné scény. Práve to už bol poriadny zaberák na nervy. Ani tak, ako gore efekty a nejaké to mučenie, na mňa rozhodne zapôsobila tá psychologická dekompozícia hlavných postáv (?ak sa tu dá o nejakých hovoriť?). Myslím, že by sa tento film dal zobrať na dlhšie psychologické úvahy, cieľ by som zakladal na psychickom zrútení človeka v takýchto nechutných sociálnych podmienkach s všadeprítomným násilím. A toto bol len obraz toho, čo sa skutočne dialo a čo sa deje ešte stále niekde v prítomnosti. Na druhú stranu, povedzme si: Bez toho vizuálu by to určite nebolo ono, za tým si stojím. Stále kmitajúca kamera, nezaostrené zábery, či amatérske obsluhovanie statívu bez akejkoľvek kvality a lá old VHS. Najlepšie na tom, že je to na schváľ. A to práve bolo nesmierne impulzívne. Miestami mi to pripomínalo majstrovu (ne)kameramanskú tvorbu - tvorbu Gaspara Noého. A herci ? Na to, že sa to tvári povrchne amatérsky, herci to zahrali nadmieru profesionálne. Tušili ako pracovať s hnevom, zúboženosťou, šialenstvom i agóniou. Film s veľkým citovým dopadom, ale vyššie v hodnotení skutočne nemôžem - aspoň za tú ukecanú polhodinu. Psychologicko-brutálne-obscénny výbrus z hlavy ženy !

• 9.7.2013  01:19

Celkom komorná a sebaistá snímka, ktorá si všetko drží pekne pokope. Gallo je dosť nezávislý a skoro celý film má pod jedine jeho palcom, vrátane hlavnej úlohy, réžie i kamery a pod...A to ma dosť oslovilo. Pomerne záberovo-nihilistická snímka či značne dejom nenabitý portrét avšak pôsobí dosť afektívne. No a celý kolos zatvára patetická+pornografická scéna pri konci, ktorá konečne detonovala celý dej a uviedla záverečné titulky. Film, ktorý splnil moje očakávania a hodnú chvíľu som sa zamýšlal aj na plným počtom hviezdičiek. Vincent Gallo je charakter !!!

• 18.6.2013  22:15
    Meteora (2012)

Zatiaľ čo sa Spiros v P.V.C.-1 moc so strihmi nekamarátil, tu už nejaké sú, ale radšej dôraz vkladá do dlhých statických záberov. Tie sa pokúšajú o nihilistický štýl, a tak na divákovi pretrváva dokonalé psychické napätie. Z môjho pohľadu čast animovaných záberov bol dosť risk, vyšiel tak napoly...Ale rozhodne technika animácie sa moc cení, preto sa mi tento komponent zapáčil. Vizuál filmu najviac rozoberá celý príbeh, i keď väčšina scén je ľahko zabudnuteľných, činí tak film z ktorého sa vytvára krásny ucelený vnútorný dojem. Koreň môjho hodnotenia však vzrástol na metafyzických panoramatických zobrazovaniach okolia kláštorov, krvácanie Krista či brutálnu porážku dobytku, ktorá sa snímaním kamery úplne vymkla celej statívovej schéme nakrúcania tohto diela. Film nad ktorým som ešte dlhú dobu rozmýšľal si cením piatimi hviezdami. Teším sa na ďalšie umelecké filmy od talentovaného gréckeho režiséra.

• 12.6.2013  08:30

Kouří, pijí, sexují...to je Lous Malle ?! Áno. Ale skôr sa mi podobá na francúzsky hovoriaceho Larryho Clarka v tomto prípade. Fasádu príbehu si film zakladá veľmi dobre, v dnešnej dobe asi už trošku zaužívanou tématikou 15 ročného adolescenta, ktorý poznáva tajomstvá sexu a rannej dospelosti. V mnoho scénach je neskutočne zaujímavý a ťažšie sa od neho odlepujú oči. Jednu hviezdičku uberám za premenlivú plynulosť záberov. Je to rozhodne jeden z veľa kútikov divokých frankofónnych filmov, o ktoré by náročný divák mal naraziť. Zároveň udeľujem jednu zo skutočne silných 4 hviezd za dosť odvážne spracovanie, výdatný scenár a skoro-záverečnú scénu...žeby sodomia ?

• 27.1.2013  23:26

To bola čista genialita vo svojom osobnom zmysle slova :-) Príbehovo veľmi emotívne nádherné, i keď trošičku kopírovaný Shakespeare. Lež vizuálne spracovanie zaujme viac. Neveril som, že takéto pestré dielo s mnoho pokrokovými prvkami mohlo vzniknúť na Ukrajine, v roku 1964. Poctu by som zásadne kládol super-prvotriednej kamere, kde sa kameraman nebál chytiť do ruky a tvoriť s ňou tie najkrajšie kreácie (možné prirovnanie ku kamere vo filmoch Gaspara Noé).-- K tomu pripojené aj výborné zoom efekty. Na magickej hudobnej zložke sa skutočne nešporilo a medzi celou hrou vynikala čo najvýraznejšie. Tam sa činil hlavne zvuk trembity. Takýto zážitok u mňa ešte dlho ostáva, a tak snáď ešte budem venovať svoje voľné chvíle ďalšej Paradžanovej tvorbe.

• 23.1.2013  19:55

Ako najlepšie začať film, ktorý sa má tváriť čo najreálnejšie, než upozornením či varovaním ? " In October of 1994, three student filmmakers disappearead in the woods...A year later their footage was found. " - práve tento úvodný titulok čo najlepšie vyvodzuje z miery a vytvára dojem autenticity. A tým sa vlastne celá ultra-desivá hra v depresívnom jesennom lese začína. A práve v tom zalesnenom území plného farieb červeno-oranžového ročného obdobia je atmosféra čo najviac skľučujúca. K tomu na začiatok trošku omáčky v podobe rozhovorov s občanmi a čítanie príbehu o okultnom rituále na Coffin rock...Showtime. Čo naj-naj-NAJlepší systém gradovania deja a situácii bol režisérmi vytvorený geniálne. Navodzujú myšlienky typu : Skutočná nadprirodzená sila pripútaná k stromom Burkittsvillu či psychopat, ktorý sa dozvedel, že nejakí mešťania idú len tak stanovať hlboko do útrob ich lesa ? Nech to malo byť ako chcelo, efekty bez krvy, lakačiek, poltergeistov, satanov či deformovaných zabijakov sú emotívne najdesivejšie. Nezostávajme, ale len pri scénach "tam, čosi prasklo, tam je vodoo na konároch" ale aj pri večnom chaose za skoro slnečných dní, kedy boli na nože všetky tri postavy. Tá panika a rozruch by sa dali servírovať! A samostatných pár viet musím hlavne venovať kamere. Deodatov Cannibal Holocaust zrejme ako prvý začal s tématikou FOUND FOOTAGE, ale tento americký projekt s ním urobil riadnu dieru do filmového vreca. Tak ako bol film Kanibalové zakazovaný pre podozrenie SNUFF , i tento film bol dlho utajovaný fake pred zrakmi návštevníkov kín. A keď všetky tieto geniálnosti vojdú do súčtu, vyjde z toho film, ktorý vydesil milióny ľudí po celom svete. Dokonalé do posledného detailu nekvalitnej kamery či do kultovej poslednej scény v opustenom dome hlboko v lesoch Burkittsvillu, v samote, v temnote, bez pomoci a s "niečím" s čím si Mike, Heather a Josh zahrávali !

• 16.12.2012  12:02
    Svatá hora (1973)

Zreteľná Jodorowského extáza ! A myslím, že táto je zo všetkých najúčinnejšia. Nuž a nejakým spirituálnym spôsob ma naozaj toto iniciačné dielo veľmi ovplyvnilo. Prečo ? Pretože režisér tu stvoril naozaj nesmierne sofistikovaný labyrint alegorických myšlienok, ťažkých na pochopenie všedného diváka. Ja som sa snažil pochopiť každý filmový obraz a vnímať ho (aj) reálne...v tých psychedéliach je toho nespočet ! Dehonestovanie (ne)zmyselnosti pravidiel kresťanstva či iných náboženstiev, nesmierna politická moc voči ktorej sa asi už vzoprieť nedá, dokonalé vyobrazenie bezvýznamných konfliktov s názvom vojny, kopu prenikajúcej buržoázie...vcelku všetku negatívnu energiu tohto sveta. Najviac vystihnutá scéna podla môjho domnieva sa, bolo to, ako brutalita a násilie je častokrát evokované už do rannej detskej mysle s pomocou komixov, animovaných filmov či atrapám zbraní... No a týmto myšlienkam v inotajoch vždy podľahnem. A nie som sám - fanatikom do môjho mentora Jodorowského, ale jeho vernými učňami sa stali aj osobnosti ako Marilyn Manson, Bob Dylan, David Lynch ci John Lennon. A k jeho ideológií o filme ako LSD...Film som videl už 2x a vždy som mal po skončení nesmierne bizarný pocit určitého duševného omámenia...čim to ? Vzhůru do podzemí!

• 31.8.2011  22:51
    Eat (1963)

Som rád, že na tomto svete existujú aj takéto filmy. Pretože pri filme som sa nudil. Ale toto nebola obyčajná nuda. Bola skvelá. Aspoň som si všimol všelijaké "drobnosti" ako sú napríklad kreslo, obraz kvetiny = vlastne celú geniálnu práci s mizanscénou. A to celé bez vážnej myšlienky (alebo s predsa len nejakou vážnou alegóriou konzumácie a narábaním s vlastným osudom prostredníctvom porušovania jedného zo smrteľných hriechov ? ) ...Ale veď predsa, tu je to absolútne jedno ! Diky Andy.

• 13.7.2011  13:42
    Destino (2003)

Surrealistika je môj život. Toto je veľdielo. Akurát by ma zaujímalo, kde sa stretli cestičky Salvádora Dalího a Walta Disneyho ? A zaujíma ma tiež na akom posratom rázcestí sa aj rozišli.....100 %.

• 31.1.2011  13:06
    Babička (1970)

Ďalší skvelý krátkometrážny film od pána Lyncha. Tentokrát aj z polovice hraný. Okrem skvostnej magorickej hudby sa mi tu páčil taktiež príbeh. Keby sa toto mohlo prihodiť každému týranému dieťaťu, určite by bolo šťastnejšie. 97%.

• 9.1.2011  10:06

Rowana Atkinsona navždy „zavraždila“ jeho osudná rola Mr. Beana. Nikde si ho už neviem predstaviť, v nejakej serióznej inteligentnej roly (i keď by tento experiment nestál za škodu). Od uvedenia tohto filmu sa prevrátila komediálna éra tajnej špionáže a najtajnejších agentov. To všetko nahradil iba náš agent z reklamy Johnny English. Proste nemám čo povedať. Aj keď Rowan je zrodený iba pre úlohu Mr. Beana, toto zvládol bravúrne. Ako je dobre známe dvaja scenáristi Neal Purvis a Robert Wade sa podieľali aj na 3 bondovkách a to sa dá zrengenovať aj na Johnny Englishovi. Sú tam metódy ako vypadnuté z (ujetých) bondoviek.

• 5.1.2011  19:37

...a chlieb náš každodenný daj nám dnes... Tak túto pasáž v modlitbe Otče náš, by som po takomto útoku radšej vynechal.

• 1.1.2011  21:48
    Psycho (1960)

Jedine Alfred Hitchcock vie pospriadať pár povrázkou zaujímavých scén a pár strhujúcich hororových okamihov. Filmy nie sú kúsky života, ale kúsky torty , ako sám povedal. Pre takéto filmy sa oplatí hodnotiť na CSFD. Proste tento bighorrormovie spolu s ostatnými legendami filmového plátna (príklady určite viete), stojí na filmovom Mount Evereste. Všetky tie filmové krámiky- (kamera, scenár,...) sú vrele impozantné. Krvák bez krvi, a pritom si diváci pred 50. rokmi zakrývali oči a báli sa. Toto teda dokáže málokto. Keby asi nevznikla a neozvučila sa kúpeľňová scéna, tak by všetky tie horory, ktoré si trošku vypomohli týmto výjavom, pripadali akosi menejcenné. Naozajstný 5*čkový film spoznám vtedy, keď k nemu nemám čo napísať. PSYCHu dávam - C %.

• 17.12.2010  09:41
    Film o filmu Jackass (TV film) (2002)

Je to sranda pozerať sa ako sa robí sranda.

• 13.12.2010  19:57

Absolútne perverzné, amorálne, vysoko erotické, dráždivé, ale pritom tak dokonalé. Škoda, že je to len FAKE trailer. Keby film vznikol, určite by bol trhákom aj pre to, že má herecké obsadenie tak bohaté a zvučné ako truhlica plná rímskeho zlata. Určite rating +18, lebo to hraničí s pornografiou. Čistá anarchia !!!

• 23.10.2010  19:58

Strach a chlad. To som cítil pri PARANORMAL ACTIVITY. Ja som sa dosť bál, pretože najlepšie horory sú tie, kde neviete kto straší. Akurát necháte pustenú kameru a počujete klopanie, búchanie, chodenie po podlahe. Kúzlo je v tom, že je to nahraté iba ručnou kamerou, kde je kvalita minimálna a pôsobí to celé hodnoverne skutočne. A zabudnite na hudbu a začiatočné titulky a obsadenie. To je návod na dobrý horor, ale otázkou je, že či to vyjde. Ja si myslím, že u PA to rozhodne vyšlo. Atmosféra je tu "blahodarná": plač, smútok, strach, neistota... hlavných osôb. Každá noc je horšia. Od 1. noci až po 21. (poslednú), som bol natlačený na sedačku a čakal som, čo ďalej príde. Niektoré veci sa mi zdali až moc zjednodušené ako napr. keď Katie volala démonológovi a on bol preč. Nezdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Avšak osobne som si zvolil za obľúbený iný alternatívny koniec, ktorý avšak komerčnej posadnutosti tvorcov zrejme nepripadal v úvahu a k tomu ešte aj náš patrón komercie Steven Spielberg a otvoril vráta mnoho a mnoho sequelom....Ale keď si toto odmyslím stále to u mňa ostane nezabudnuteľný film, ktorý si vždy rád pustím po boku Blérwičoviek a Recov.

• 24.9.2010  21:39
    Kanibalové (1980)

Cannibal Holocaust je roztokom tých najhorších vecí. Do filmu Ruggero primiešal najbrutálnejšie scény, týranie zvierat, krutý trest za cudzoložstvo alebo znásilnenia a iné scény... Celkom podobný dej s neskorším kultom The Blair Witch Project...Vybrali sa do pralesov preto, aby našli skupinku filmárov podobne ako v Blair Witchi, ktorí išli do lesa po stopách legendy o čarodejnici z Blair. Na maximalnej brutalite prispieva aj fakt skutočného zabíjania zvierat, najviac asi "želví" scéna...zjavne toto sú tie najviac pohoršíteľné scény celej tejto kanibalskej kaskády...Lenže ak nutnosť, tak nutnosť..A možno že aj to je epicentrom diabolského úspechu tohto filmu. Ďalej tu máme nejaké tie znásilnenia a podobne...Viem pochopiť, prečo bol tento film zakázaný a tiež že bol pokladaný za SNUFF film (film pre, ktorý sa skutočne vraždilo a na filmovom materiáli je zaznamenaná skutočná vražda).I keď vlastne pozorný divák nájde na konci akú takú morálnu pointu, že zlo sa robiť nevypláca. Veľké "+" pre tento film určite spravila nádherná hudba, popri tých morbídnych, sadistických, krvilačných, tyranských scén. Pekná pieseň, ale sem sa absolútne nehodila a to je tá podstata ! A možno aj to robí film skutočne NEZABUDNUTEĽNÝ. A pre skutočne ujetých fanúšikov to len ostáva ako kultový film, na ktorý sa dá hocikedy pozrieť a s chuťou sa pohoršiť. To je asi z mojej strany všetko...

• 15.9.2010  14:02
    Rowan Atkinson živě (TV film) (1992)

Rowan Atkinson je pravý kráľ smiechu. V tejto hodine plnej gagov začínajúceho Mr. Beana, môžeme vidieť jeho nezabudnuteľnú scénku v kostole, pomäteného čašníka alebo riaditeľa školy. Zvlášť pozornosť si zaslúži najlepšia scénka - príručka pre zoznamovanie sa s dievčaťom. Nesmiem zabudnúť ani na historickú scénu o poslovi a podlom kráľovi. V skratke: Atkinson vie, na čom sa ľudia najviac pobavia, a pritom nepotrebuje takmer žiadne rekvizity. On sám je poriadna rekvizita. Neopísateľné, to proste musíte vidieť. Nič iné pre tento film ako 100% dať neviem.

• 4.9.2010  20:55
    Divočina (2006)

Komerčný brak bez snahy uspokojiť ani toho najmenšieho diváka. Nuda, stupidita...tomuto by u mňa ani Zlatá malina nepomohla...Proste celé je to ako rozprávka "Ako prehnať Madagaskar cez xerox.." Dovidenia !

• 4.9.2010  20:26
    Osvícení (1980)

Dokonalé dielo majstra režiséra Stanleyho Kubricka. Neuveriteľne precízne spravený psycho thriller. Málokto vie vytvoriť takúto mozaiku záberov, pri ktorých vám bude behať mráz po chrbte aj po psychike ! Do atmosféry filmu preniká hereckým výkonom Oskarovo ocenený Jack Nicholson. Jeho diabolský výzor je príslušný pre jeho postavu, takže si neviem predstaviť v úlohe Spisovateľa Jacka Torrance nikoho iného. Grandiózne spracovaný každý dielik tohto filmu...ale najviac zo všetkého ma nadchli svetovo prvé steadi-camové zábery (chodby hotela, záverečné scény). Najlepší film u mňa v kategórií PSYCHO-THRILLER. 100%...nie je o čom diskutovať.

• 22.8.2010  12:43
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Naozaj kultový seriál. Neviem, či sa vôbec niečo k tomuto dá napísať...možno iba prostý obdiv ako dokáže jeden komik (takmer) bez jediného slova baviť celé generácie...a to je genialita, ktorá je právom cenená. Mr. Bean je kráľom humoru !

• 18.8.2010  19:43

Krásny a pôsobový film. Už tu sa vyvíjal Melov zmysel pre dôraz scén a tvrdú realizáciu dejovosti. Môj obdiv.

<< předchozí 1 2