B.T.K. (2008)

Nápad to není špatný, i když "svázat, mučit a zabít", což zkratka znamená, je přece jen trochu zavádějící, protože tohle není tak drsný snímek, jak by název mohl slibovat. Jako pohled do choré mysli to ale docela ujde, takže jsem film snesl, jen je místy celkem nelogický a nefunguje, jak by asi měl. Kane Hodder se chová trochu moc divně na člověka, kterého má komunita zbožňovat.

Drive-In Horrorshow (2009)

„Drive-In Horrorshow“ neobsahuje povídky, které by byly nějakým způsobem nápadité, jedná se spíše o povídky, které vycházejí z klasických hororových schémat a většinou jim ani nic moc nepřidávají, spíše jim ubírají. Najde se tu dobrý prvek, najde se dobré provedení gore, ale je to spíše ojedinělá záležitost, než aby se jednalo o skutečně vypiplané povídky. Tvůrci jeli na jistotu v brakové provedení.

Oklamaný (2017)

Sofia Coppola natočila vizuálně podmanivý film, kterému asi není moc co vytknout do stylizace, kostýmů a výpravy, čemuž ještě pomáhají herci, kteří svoje party zvládli skvěle, hlavně Kirsten mi tu přišla krásně v pozadí, taková skoro hloupá, což mi k ní nesedí, ale přitom to zvládla skvěle. U Nicole se tomu ani nedivím.

Paříž počká (2016)

Na jednu stranu se to tváří jako fajn konverzační romance, na druhou stranu jsem si ale říkal, že doufám, že do té Paříže dorazí co nejdříve, protože odrovnaný jsem z filmu rozhodně nebyl. Jako kdyby si Eleanor Coppola zamilovala Woodyho Allena a chtěla natočit něco v jeho duchu. Natočila, ale je to opravdu jen v tom duchu.

Studentská těla (1981)

Rozhodně jedna z nejlepších hororových parodií, jaké jsem kdy viděl. Zná to slasher a dovede film jako slasher podat, ale přitom je všechno postavené na hlavu. A většinou to ani není moc trapné. Jsou zde dobré scény, dobré prvky, díky kterým jsem se skutečně bavil a film jsem si užil. Takové parodie by se mohly točit.

My Pet Dinosaur (2017)

V poslední době se točí až moc filmů rodinného ražení, kde vystupuje nějaký drak nebo dinosaurus, že to není už moc originální. Snímek "My Pet Dinosaur" má i problém v tom, že se snaží být moc roztomilý a dějově je opravdu hodně průhledný. Skoro od začátku je jasné, jak a kam bude snímek směřovat.

CarGo (2017)

Taková docela hodně levná náhrada za "Auta", která prostě nefunguje už jen proto, že je zde opravdu hnusná grafika. Takhle odfláknuté 3D jsem snad ještě neviděl, dokonce i textury jsou tak ubohé nebo plně chybí, že mi bylo skoro stydno se na ten film koukat. Nemluvě o tom, že vizuálně se to snažilo moc přiblížit "Autům".

Thirst (2015)

"Thirst" se už na první pohled tváří jako film, který nemá příliš velké ambice, což je skutečně pravda. Dějově je to klasický survival, bohužel trochu nudný. Ale abych jen nekritizoval, tak na filmu rozhodně oceňuji trikovou stránku, která je více jak povedená. Škoda, že ten příběh není trochu originálnější. Na průměr to ale stačí.

Lekce života (2015)

Hodně nenápadný malý film, který se mi ale díky hereckým výkonům - takovým příjemně přirozeným - dostal pod kůži. Danny Glover mě v těchhle malých filmech hodně baví a jdou mu. Hezká ukázka toho, že chce chtít něco natočit, ale taky tomu dát něco víc, třeba prostě jen snahu, aby malý film něco sdělil.

The Masked Saint (2016)

Mám problém. Tohle je snímek, který obsahuje něco, co mám rád - a to je wrestling. Jenže taky obsahuje něco, co nesnáším, a to je fanatická, respektive církevní a dogmatická víra v boha. Takže se to ve mně pere, protože ty wrestlingové zápasy, které zde jsou, nejsou až tak špatné. Ale negativní pocity nakonec převažují.