Zkáza krásou (2016)

V tomhle snímku nenajdete pravdu, stejně jako ji nenajdete v hraném zpracování jejího života. Jsou zde fakta, která jsou podána dobovými záběry, ale jsou to především Lídina slova, která jsou zde prezentována jí samotnou. Dá se věřit herečce? I tohle je něco, co vás napadne. Ale přesto z konce necítíte, že by byla spokojená se svým představením, to smíření je až bolestné.

Bajky naruby - 3 prasátka a nemluvně (2008)

Klasická americká pohádka, která je pojata trochu jinak, v podstatě jako cool mafiánský filmeček s tím, že je zachována podstata odfouknutí prasečích domků zlými vlky. Tady ještě opepřené o to, že mezi prasátky je vlk nasazen, ale prasata se o něj starají jako o vlastního. Možná by to místy mohlo být i vtipné, ale spíš není.

Večer kejklířů (1953)

I když mě tenhle snímek od Ingmara Bergmana vyloženě nenadchnul, musím uznat, že z mnoha scén je vidět, jak mistrovsky je dokázal natočit. Kdy navíc díky černobílé kameře ještě více oceníte hru světla a stínu. Herci (cirkusoví i divadelní) jsou zde ukázáni ve světle jako lidé, ale přesto jsou jiní, zvláštní, nebezpeční a zajímaví.

Za zdí (2008)

Snímek „Za zdí“ je hodně unavující svou provinčností a skutečností, že je to tak špatně zahráno a natočeno. Nejsou zde momenty, které by vás dovedly chytnout. Vykreslování postav by se hodilo spíše pro romantický film, než pro film hororový, kde vlastně ani není jedna pořádná scéna, která by vás dovedla alespoň trochu vylekat nebo způsobit zachvění vzadu na krku. Rádoby hororová nuda.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Tohle je vskutku neskutečný film. Vzít několik scén ze "Star Wars", prostě je naprat do děje, na to napojit vlastní, šílený děj, kde je nějaký podivný Han Solo, který pořád skáče na trampolíně, a záporák, který má k ruce směšně divného robota. Tohle je tak blbá, až se na to musí člověk podívat, aby tomu věřil. Nemluvě o tom, že tam pořád zní hudba Johna Williamse. Ach, ta autorská práva...

Spojené státy lásky (2016)

Snímek o tom, co s námi vlastně dovede udělat láska, chtíč, touha, nebo jak tomu chcete říkat. V tomhle ohledu je snímek zajímavý, ale možná je ještě zajímavější některými použitými filtry nebo i tím, co znázorňuje. Nahota je tady podána tak přirozeně, až jsem zíral. V tomhle ohledu se mi snímek velmi líbil.

Koncert pro Satana (1971)

„Koncertu pro Satana“ chybí to důležité, co by z něj udělalo skutečně dobrý horor. Je to atmosféra, která by do dění přidala pořádnou dávku napětí, kdy budete napružení očekávat, co se ještě stane. Tenhle efekt zde chybí, protože budete schopni předvídat jednotlivé kroky, k nimž v ději dojde. Je to škoda, protože v takovém případě by pro mně byl snímek „Koncert pro Satana“ skvělým hororem. Takhle je jen velmi lehce nad průměrem.

Residue (2015)

„Residue“ je takovou celkem standardní ukázkou toho, co Netflix v poslední době produkuje. Je to žánrový film, kde se objevuje herecká tvář – nebo je jich i více – která není úplně neznámá. Je zde snaha o nějaké poselství, není to vyloženě vyprázdněná výpověď, ale díky tomu to začíná haprovat a žánrově to nemusí vůbec fungovat. Scénář není nutně chytrý a nakonec zklame.

Zion a jeho bratr (2009)

Když je život celkem na hovno a nemáte moc velké předpoklady, že byste to někam dotáhli, je celkem jednoduché si ten život ještě více posrat. Teď jde jen o to, jestli se ten průser, že jste vlastně někoho více méně zabili, dostane ven, či nikoli, anebo jestli vás sežere vaše svědomí, anebo to necháte plavat. Film není vyloženě silný, ale téma není špatné.

Zero Hour! (1957)

Klasický příběh o tom, jak se skupina lidí rozhodla, že si dá na palubě letadla rybu, která je zkažená. Bohužel mezi nimi byl i pilot. To je trochu problém, když letadlo potřebuje přistát a pilot se válí v křečích, možná umírá na otravu jídlem. Napínavé, tedy na svou dobu a s možnostmi, které film měl z hlediska trikového.