My Name Is Lenny (2017)

Josh Helman se v hlavní roli docela snaží, ale co je to platné, když má v podstatě jednu pózu a jeden výraz, které se snaží předvádět především. Rozhodně to nijak neoslní a dějově je to celkem nudné, respektive očekávatelné. Přitom si myslím, že Lenny McLean měl o dost zajímavější život, než jak je zobrazeno.

Sorrow (2015)

Snímek „Sorrow“ není dobrým revenge filmem, není to ani dobrý slasher, jak se tváří na začátku. Je zde pár scén, kde je řezání a vyvrhování trochu naznačeno, ale ani v oblasti gore film neexceluje. Jednoduše neexceluje v žádném ohledu. Na takový snímek je pak docela těžké se koukat s jakýkoli zájmem. Dovede vás unudit k smrti. Takže ho možná raději ani nezapínejte.

Whoever Slew Auntie Roo? (1972)

Film „Whoever Slew Auntie Roo?“ není vyloženě hororem atmosférickým, kde byste byli napjatí celou dobu jeho sledování. Jste napjati z toho, jestli skutečně dojde na naplnění původního příběhu z pohádky „O perníkové chaloupce“, respektive jak to vlastně tvůrci adaptovali. A není to špatné. Ta konfrontace mezi dětmi a jejich opatrovnicí má něco nepříjemného do sebe.

Křížová palba (2016)

Musím uznat, že mě docela rozhodilo, že bylo možné natočit snímek v podstatě v reálném čase, na jednom místě a s tím, že šlo o předání zbraní a peněz, které se zvrtlo. A to všechno v celovečerní délce. Nevěřil jsem tomu, ale a formát, který si to zvolilo, je to prostě dobré, má to zajímavé charaktery a nenudí to.

Bajky naruby: Želva a zajíc (2008)

Už když bylo na začátku řečeno, že se to odehrává patnáct let po vítězství želváka nad zajícem, bylo celkem jasné, jakým směrem se bajka vydá. Prostě další soutěžení s morálním ponaučením. Ale přišlo mi to zábavnější než "Bajky naruby - 3 prasátka a nemluvně", i když to bylo také hodně předvídatelné.

Hořký život komika (2016)

Robert De Niro v tomhle filmu ukazuje, jak skvěle dokáže zvládnout hlavní role a jak je pořád velkým hereckým mistrem. Je neortodoxní, je hnusný, je hnusný a je vtipný. Ani jsem nečekal, že by ještě mohl natočit film o komikovi a být zase trochu jiný, ale přitom neskutečně uhrančivý. Měl ale i dobré herecké kolegy.

Život (2017)

"Život" je dobrý sci-fi horor, který má všechno, co očekáváte. Uzavřený prostor, trochu jiné fyzikální zákony, docela dobré monstrum, zajímavé herce, s nimiž to jde táhnout až do konce, a tak se nebudete nudit. Dějově to je ale něco jako spojení "Vetřelce" a "Gravitace" a scenáristicky je to bohužel očekávané. Ale má to parádní pointu.

Já, Heath Ledger (2017)

Tenhle film není zajímavý proto, že je o životě Heatha Ledgera, protože ten je tu až moc adorován, skoro jako kdyby neměl žádnou chybu, ale je zajímavý proto, že přináší portrét nesmírně kreativního člověka, což jsem - přiznám se - do této doby ani netušil. Ukázky z jeho tvorby a domácích kamer jsou největším plusem tohoto filmu.

Buster's Mal Heart (2016)

Asi je ten film na mě moc divný, a to v celkovém pomalém pojetí, skocích v ději a hlavně i herectvím, které není špatné, ale které mi zde prostě nesedlo. Je to sci-fi, je to drama, je to thriller, ale ani v jednom případě se nestalo, že bych si film skutečně nějak pořádně užíval a byl unešený z toho, jak to skončilo.

Bad Blood (2015)

Ona ví, jak by mohla Země dopadnout, pokud se něco nezmění. Dokáže vidět, co se stane a že mohou přijít zombie. Její schopnost se dá využít, což někteří lidé chtějí udělat. Ale pak jsou tu další, kteří jí chtějí pomoct. A to všechno v nudně nezáživné jízdě bez náboje, které zatraceně chybí akce, na kterou ale tvůrci neměli, nejspíš peníze ani schopnosti.