Noc je ještě mladá (2011)

Topher Grace a Teresa Palmer se za mě v tomhle filmu k sobě ale vůbec nehodí a já jsem je sledoval s lehkým utrpením, protože tohle prostě není romantická komedie, která by mě bavila. Tlustý kámoš je asi nejvtipnější, což je docela smutné, protože ostatní postavy jsou nudné. Tohle se celkově prostě nepovedlo.

Bunkr (2015)

Ani mě moc nepřekvapilo, když jsem se podíval na jméno režiséra, který se jmenuje Nikias Chryssos, což značí řecké předky. Při sledování snímku „Bunkr“ jsem si totiž vzpomněl na film „Špičák, který je přímo řecký a který má velmi podobnou poetiku. Tohle nejsou filmy pro každého, ale jedná se o snímky, které mají co říct, a to i svou bizarností, která je jedinečná.

Die teuflischen Schwestern (1976)

Klasicky nudný Jesús Franco, který se snaží o to, aby jeho filmy měly nějaký příběh, ale nakonec to stejně dopadne tak, že je to souběh několika lehce erotických scén, kde jsou herečky mnohdy docela toporné, a tyto scény jsou propojeny jen nějakou obyčejnou vatou. Ještě že se na ty dámy dá docela koukat.

Station West (1948)

Jednoduché, ale ne vyloženě špatné westernové pátrání, kdy do jednoho městečka přichází muž inkognito, aby zjistil, jak to bylo s jedním zločinem. Snaží se navázat vztahy, ale ze začátku jsou spíše negativní. Hlavní postava je ale správně suchá a místy docela dobře drsná, takže se divákovi může líbit.

Split Second (1953)

Noirový film s atomovou bombou, který je přesto celkem komorní, ale nakonec mu to docela sluší. Díky tomu, že je zde jen pár postav, na které je zaměřeno, si uvědomíte, že na postavách film stojí a některé scény s nimi nejsou vůbec špatně napsány. Finále bylo hezké i z pohledu použitého triku. Není to jedinečný noir film, ale je dobrý.

Rising Fear (2016)

Skoro to i na začátku vypadá, že by to mohl být celkem chytrý thriller, i když malinko levnější. Teroristické útoky jsou poměrně aktuální a líbí se mi, že tady se nutně nejedná o snahu teroristů arabského původu, i když i ti jsou do toho nakonec zakomponováni. Snímek se ale spíše mění v akční jízdu, trochu bezduchou, kde se to poselství ztrácí.

Mes chères études (2010) (TV film)

Ten snímek má výborný nápad. Je o dívce, která se na vysoké škole rozhodne, že je vlastně docela fajn vydělávat si peníze tím, že jí za to starší páni platí. Sice nevím proč, vzhledem k tomu, jak se při tom tváří, ale někomu stačí málo očividně. Bohužel ale snímek v tomhle tématu nepřinese nic skutečně zajímavého, nečekaného.

Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (2012)

Taková hezká současná úchylárna z Francie, kde toho docela dost vidíme, i když zase ne tolik, alespoň vzhledem k prvnímu záběru, ale trochu tomu chybí něco, co by to více ucelilo, co by mělo nějakou vypovídací schopnost, o což se snímek očividně snažil, protože nechtěl být jenom pornografií.

Fanny Hill (1983)

Lehce erotické historické drama, které je nakonec přece jen trochu hravější, než jak by se na první pohled zdálo. Oliver Reed je zde spíše symbolicky než jako důležitá postava, protože tohle je pořád hlavně o ženách, jež se zde obnaží. A nutno říct, že to jsou ženy povětšinou krásné a je na co se dívat. Až na kostýmy víc nic.

Brána temnoty (2015)

Snímek „Brána temnoty“ je jedním z těch filmů, které nemusí nadchnout, ale také neurazí. Já jsem rád, že Nicolas Cage hraje sem tam i v něčem, co v sobě má potenciál. A myslím, že tenhle film ho měl, jen ho nevyužil naplno a hrálo se spíše na to, že tvůrci znají publikum a nic moc navíc mu dát nechtějí. Možná ani neumí. Jistota je jistota a já jsem s touhle jistotou celkem spokojený. Nezklamala.