Hvězdný prach (2007)

Krásná pohádka. Plná kouzel, fantazie, nádherné přírody (skvělá výprava) a krásné hudby (Ilan Eshkeri).....A parádního De Nira v roli obávaného kapitána Shakespeara, ale přitom obyčejného travestity. Film je docela věrným obrazem knižní předlohy Neila Gaimana.

Invaze (2007)

Celkem mě to mile překvapilo. Sice nic nového nebo světoborného. Ani přehnaně trikového nebo snad plného mimozemských potvor nebo zmutovaných lidí. Přesto dost napívaného, aby mě to udrželo v napětí. Jenom konec mohl být trošku víc propracovanější.

Mezi nepřáteli (2007)

Hodně dobrý válečný film z konfliktu, o kterém jsem ani netušil, že vůbec kdy byl - alžírský boj o nezávislost na koloniální Francii v 50. a 60. letech 20. století.

Mlha (2007)

Film byl sám o sobě průměrný. Ty potvory byly fakt hrozný (ne hrůzu nahánějící). Jediný, co krásně ukázel je lidskou psychiku - jak dokáže jeden šílenec zmanipulovat davy. Konec byl drsný.

Mongol - Čingischán (2007)

Po trošku těžkopádnějším začátku dostává v druhé polovině film spád. Krásně natočené válečné scény, přestože krvavé, nikoliv drastické (dokonce jsem nezaznamenal ani jeden amputovaný úd). Krásné exteriéry. EDIT 3.12.10 Pátou hvězdičku přidávám, potom co jsem si sehnal soundtrack, za parádní hudbu (Altan Urag). EDIT 9.12.12 Právě jsem osobně v Ulaanbaataru zažil koncert Altan Urag. Dávám šestou....

Náklad 200 (2007)

Tak to dopadne v Rusku, když si mladá holka něco začne na diskotéce s cizím klukem... Hodině šedivé psycho na pozadí afgánské války (které,tam sice moc není - kromě vykládky rakví s padlými z letadla a nástupu nových sil), s kulisou sovětského megaprůmyslu, špinavého města a s bláznivou babuškou a její prohlášením. "Máme mouchy..." Jinak ale celkem silný film.

Nemilosrdný střelec (2007)

Japonci se snažli udělat krvavou vyvražďovačku v kombinaci westernu a samurajského meče. Na pomoc si přizvali osobu nadmíru povolanou - Tarantina. Ten si ale odehrál, sice ne špatně, svou roli jediné neasijskéhé postavy, ale filmu ke kýžené kvalitě nepomohl. No a nakonec, jediný malý chlapec, který přežil, si začal říkat Django a objevil se po letech v Itálii...... ale to už jiný příběh.

Paranormal Activity (2007)

Film, na který se nesmí člověk dívat ve dvou. Sám si ho vychutná nejlépe. První čtvrthodinka, než se duchařina trochu rozjela, byla nudná, ale pak běhal mráz, nejen po zádech, až do konce. Konec jsem tak nějak odtušil, jak dopadne a že se vlastně nic nedozvím.

Pozemšťan (2007)

Hodně dobrý. S napnutím jsem čekal, co z "kromaňonce" ještě vyleze. Hvězdička dolů za závěr, nemám rád konec bez podání vysvětlení. Asi to byl záměr tvůrce, ale já potřebuji rozuzlení. Prostě odpověď na otázku "PROČ?".

Přežít s vlky (2007)

Film krásný. Méně už ale uvěřitelné, že by tohle sedmiletá holka dokázala přežít. Základ může být na skutečném příběhu, ale řekl bych, že je tam trošku přidáno.