Válečný kůň (2011)

Když pomineme uměleckou stránku filmu, která je, jak by se dalo od Speilberga očekávat perfektní, připadá mě tento film úplně hloupý a zbytečný. Něco pro holčičky, co si hrají s "My little pony".

Válka Bohů (2011)

Směska Souboje Titánů a 300 (oproti tomuto filmu je to jen malý bráška). Kostýmy a masky skvělý, stejně tak choreografie soubojů. Hudba ucházející, ikdyž film by si zasloužil něco velkolepějšího. Antické božstvo jsem si představoval trochu jinak, Dia jako moudrého šedovlasého děda, ne jako mladého holobrádka, ale budiž. Svých cca 60% si film zaslouží.

Věc: Počátek (2011)

Pověstná špetka tomu do dokonalosti prvního filmu chybí. Ale po dlouhé době se nějaký remake povedl. Celý film jsem pátral, proč je tenhle film "počátek". A na konci ve scénách mezi titulky mě to došlo.... Temná hudba jen podtrhuje mrazivou atmosféru Antarktidy. Potvůtky byly dobře zvládnutý.

Za hranicemi (2011)

Druhá světová válka z jiného pohledu, ze zasněžených plání švédsko-norské hranice. Kdy Němci se snaží válku se Švédy vyprovokovat, švédské velení o to nestojí, ale obyčejní vojáci na hranici se bránit musí a proto se stávájí svým nadřízeným trnem v oku. Proto tak musí čelit nejen Němcům, ale i odstřelovačům z vlastních řad. Drsný film, který se krve a krutosti nebojí.

Zdrojový kód (2011)

Špatný nápad tenhle film není. Ale byl předvídatelný, prostě to musí dopadnout dobře a Gyllenhaal atentátníka odhalí. Tvůrci mohli na konci filmu zapracovat, udělat ho víc šokující, nečekaný.

Ben Hur (2010) (TV film)

Na to jak je to dlouhé, chybí tomu náboj, akce. Připadalo mě to, že tvůrci chtěli za málo peněz hodně muziky, ale šetřili na špatných místech, třeba na komparsu. Když už pořádný historický velkofilm, tak to chce nějaké masové scény, bitvy. Ne moc zdařilý remake. I ta podoba Ježíše mě dostala, spíš jsem se musel pousmát tomuhle individuu.

Bitva o Hill 60 (2010)

Parádní film z první světové války o četě australských tunelářů - saperů, kteří se podkopávají pod nepřetálské zákopy, aby je odpálili. Stejný záměr ale mají i Němci. Nastává tak hra na ticho a čekání na chybu nepřítele 25 metrů pod zemí, kde na povrchu řádí zákopová válka. Již od prvních minut filmu jsem byl v napětí, které mě neopustilo po celé 2 hodiny. Film o skutečných lidech a pravdivém příběhu.

Brestská pevnost (2010)

Jde vidět, že Ruská válečná kinematografie se obrací k lepšímu a začíná plodit velmi kvalitní díla. Obdobně jako u seriálu Trestný prapor je tenhle film srovnatelný se západními trháky jako třeba Zachraňte vojína Ryana apod. Skvěle natočený, ve válečné řeži se nějak moc nevyžívají, rozhodně zde nejsou potoky krve, ale v bílých rukavičkách si taky nehrají. K velkolepému dílu si mohli dovolit použít trochu dramatičtější hudbu, ale i tak to nic nemění na celku. Jednu scénu si dovolím vynést do popředí, a to část, kdy odbíjejí hodiny, vojáci se připravují na rozhodující boj, nabíjejí zbraně, a když hodiny dotikají, tak se z pumovnice letedla uvolní dvoutunová bomba a padá na pevnost....

Centurion (2010)

Dobrý. Rozhodně bych to doporučil jako solidní film o legiích. Krve je tam požahnaně, ale zase se v tom nějak moc nevyžívají. Určitě nic, od čeho bych se musel s odporem odvracet. Pár detailů a nesrovnalostí, o kterých by se dalo diskutovat, bych tam našel, ale z celkového dojmu to neubírá.

Černá smrt (2010)

Fanatické náboženství nebo fanatický ateismus vedl, vede a bude vést k zabíjení a vraždění. Povedený temný historický film (nenezval bych to hororem) z dob temného středověku a upalování bezvěrců, kacířů a čarodějnic.