• Thriller

Křížová cesta (2014)

Tohle se fakt těžko hodně těžko hodnotí. Vymývání mozků náboženskými fanatiky.... postupuje pomalu, statické obrazy k tomu napomáhají až dojde k fatálnímu závěru. Já bych řekl, totální depka.

Labyrint: Útěk (2014)

To byl akční mystický nářez dobrý pro pubescenty, kteří nemohou usnout když dostanou poluci po srágoře Stmívání. Asi i pro toto masové publikum byl tento film určen. Možná byla předlohou filmu Foglarova kniha Hoší od Bobří řeky, ale to bych mistra Foglara asi urazil, tak radši mlčím.

La French – Francouzská spojka (2014)

Už se ani nedivím, že poslední dobou jsou francouzské filmy a špici. Nejinak je to tady u tohoto snímku. Super atmoška, super herci, akce napětí. Vše na svém místě.

La Petite Mort 2: Nasty Tapes (2014)

Tuhle nádheru jsem si pořídil v originálním limitovaném digi-packu a za nádherné provedení i za přibalený pytlík na zvracení musím zcela logicky dát za pět. BTW - ještě jsem to neviděl.

Lucy (2014)

Tak jak to začalo stylem blockbuster roku, tak to bohužel skončilo na opačném konci spektra. Fakt jsem nevěděl co si mám v závěru filmu myslet. Takhle zprasený konec jsem už fakt dlouho neviděl. Bohužel, protože našlápnuto to mělo fakt dobře ale invence ke konci byla tak na nula procent využití mozku scénaristy.

Mea Culpa (2014)

Další ze série evropských špičkových akčních filmů. Prostě paráda.

Město 44 (2014)

Tady byla s totální surovostí potlačena ambice na pět hvězdiček. Výpravně natočeny bojové scény, výprava, za kterou by se nemusel stydět ani James Cameron, ale ty snahy vnést do válečného filmu prvky, řekl bych skoro z Erbenovy Kytice nebo z Máje od Karla Hynka to stáhly fakt dolů. Jinak zase musím říct, že na základě historických zkušeností velice pravdivý film, ale historii těžko už asi změníme.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Nečekal jsem akční thriller spíše psychologický nářez s promyšlenou zápletkou. Bohužel, ani jedno ani druhé. O to více jsem byl probuzen po shlédnutí předchozích filmů s Liamem. Mně to přišlo takové ani pěšky ani za vozem.....

Mokřina (2014)

Vamos a la playa.

Mrazák (2014)

Mrazivá telefonní budka, kde na ohraničeném ledovém prostoru se rozehrává zajímavá šachová partie. Myslím, že ani sám mistr dramatu Joel Schumacher by to nezrežíroval lépe. Nejvíce mě dostal poslední šach mat, protože i když u jiných filmů bych přesně TOTO předvídal, tak tady by mě to ani ve snu během filmu nenapadlo - prostě perfektní odvedení pozornosti - takže výborné překvapení, a to jenom proto, že film vůbec nenudil a nápady tady jenom sršely. Hlavní hrdina byl fakt borec a myslím, že by to klidně vydalo i na druhý díl někde v Karibiku pro změnu.