PAVEK

student filosofie a politologie

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.4.2019  13:28

Že se na seriálu G. R. R. Martin už nijak nepodílí je z toho bohužel hodně vidět.

• 17.4.2019  14:05

Pro mě nejslabší první díl série za celý seriál. Dialogy mi místy přišly otřesné.

• 16.10.2018  23:07

Hned na úvod musím podotknout, že druhá řada je každopádně horší, než ta první, která byla zcela fenomenální. První polovinu druhé série jsem žil s pocitem, že ji ohodnotím pouze třemi hvězdičkami, byť "lepšími" třemi hvězdičkami. Druhá polovina série však byla kvalitativně přeci jenom lepší, než prvních několik dílů, kdy jsem se často vyloženě nudil. Excelentní herecké výkony snad ani nemusím zmiňovat, především Darren Criss (Andrew Cunanan) byl vynikající.

• 4.7.2018  23:38
    Westworld - Dveře (série) (2018)

Měl jsem trošku obavy, ale druhá série Westworldu nakonec nezklamala, byť měli autoři jistě těžkou práci s tím, aby na kvalitu první řady úspěšně navázali. Prostředí Westworldu je stejně jako v první řadě nesmírně podmanivé. Produkce seriálu je výborná, herecké výkony taky. Děj by stál za samostatnou esej, je totiž velmi náročné se v časových linkách zorientovat, nicméně diváka to alespoň nutí k přemýšlení.

• 22.6.2018  03:53

Tohle není série seriálu, nýbrž velmi sofistikovaný mučící nástroj. Sledovat druhou řadu FTWD je skutečně utrpením a to po všech směrech. Několik málo dílů z této agónie vystupuje a šlo by je hodnotit lépe než jednou hvězdou, nicméně jako celek nemohu jinak. První sérii jsem udělil tři hvězdy a trošičku jsem jí přilepšil, proto této sérii uděluji s čistým svědomím pouze jednu jedinou hvězdu. Jakožto fanoušek WD (což je utrpění samo o sobě) jsem začal FTWD sledovat víceméně proto, že třetí a čtvrtá řada vypadají dobře. Tak jsem se holt musel protrápit prvními dvěma řadami, doufám, že ta mizérie stála za to a že třetí série bude kvalitativně výrazně lepší.

• 13.5.2018  23:07

Druhá řada Stranger Things mě zklamala. Kouzlo úvodní série vyprchalo a ačkoliv se stále jedná o kvalitní materiál, už to prostě zdaleka nebylo ono. Zklamal mě především scénář, jelikož příběhová linka byla z mého hlediska docela mizerná a nezáživná, tudíž v podstatě jediné, co na tom bylo zajímavé a kvalitní, byly herecké výkony a atmosféra. Doufám, že ve třetí řadě to bude příběhově lepší, ale moc velký optimista nejsem.

• 13.5.2018  23:04
    The Crown - Season 2 (série) (2017)

Druhá série byla o jednu hvězdičku slabší než ta první. Pořád se jedná o velmi kvalitní seriál, který ve svém žánru v podstatě nemá konkurenci, ale oproti první řadě tomu skutečně "něco" chybělo. Možná bych řekl, že druhá série měla méně takových těch dramatických okamžiků, podpořených skvělou hudbou, u kterých člověk až mrazilo v zádech a kterých bylo v první řadě mnoho. To u druhé sezóny tak trošku absentovalo.

• 13.5.2018  23:00
    The Crossing - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Na ABC to v trailerech prezentovali takřka jako nástupce kultovního Lostu, ale pilot pro mě byl mimořádným zklamáním. Totálně béčkové a nezajímavé zpracování, atmosféra nulová, veškeré "tajemno" působilo předvídatelně a netajemně. Jestli dám šanci dalším dílům ještě nevím...

• 2.10.2017  02:59

• 2.10.2017  02:59
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Tento seriál mě nadchnul a vtáhnul do děje od prvního dílu. V prvé řadě musím říct, že Wayward Pines je přesně typ seriálu, které miluji a pro které mám slabost. Tak trošku divný seriál, mysteriózní a plný záhad, které se postupně někdo snaží rozkrývat. První čtyři díly, kdy divák ani hlavní hrdina pořádně netuší wtf, jsou neskutečná jízda. Děj člověka doslova nutí přemýšlet, jak se věci skutečně mají, co je realita, co je pouze propaganda, které postavy mluví pravdu, co je pouze paranoia některých atp. Zhruba v polovině první série se začne lámat chleba a realita začne nabývat konkrétnějších obrysů. Divnost seriálu v tu chvíli rázem mizí, mysteriózní složka zůstává. První řada má neskutečné tempo, v oněch desrti dílech prakticky není žádné zdržování či slabší momenty. Upřímně nechápu extrémně nízké hodnocení druhé řady zde na čsfd. Druhá řada je horší než ta první, avšak pouze o píď. Seriál se ve druhé řadě transformoval z mysteriózního do jakého survivalu, odehrávajícího se za zdmi ochrané zdi. Je to prostě něco jiného, než první řada, ale stále to má co nabídnout, stále je tam spoustu zajímavých a tajemných momentů, děj opět plyne velmi rychle... Za sebe seriál rozhodně doporučuji a to včetně druhé řady. Vypadá to, že se snad začně chystat i třetí řada. Vzhledem ke konci té druhé se na třetí řadu nesmírně těším.

• 24.9.2017  15:21

Dobře natočené, dobře koukatelné, ale ten "humor" je vážně ubíjející. Lepší tři hvězdičky.

• 14.9.2017  22:14
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Musím říct, že The Young Pope mě dost zklamal. Měl jsem relativně velká očekávání, možná to bylo tím. Rozjezd seriálu byl super, celkově vzato se dá říct, že první polovina mi přišla o dost více zajímavá, než ta druhá. Po prvním díle, respektive po několika prvních dílech, jsem nabyl pocit, že seriál směřuje určitým směrem. "Téma" seriálu a jeho celkový vývoj se však nakonec dost změnilo a chvílemi mi to přišlo jako naprostá náda. Herecké výkony byly super, scénář mě ale prostě neoslovil. Lepší tři hvězdy.

• 12.6.2017  16:58

Čtvrtou hvězdičku dávám ryze z nostalgie. Na celé sérii bylo vidět, že autoři zjevně neměli peněz na rozhazování, navíc původně měla mít tato řada deset dílů, avšak skončila s devíti. Nelogičností oproti předchozím řadám ještě přibylo, ale na to jsme u seriálu zvyklí. Nejlepší postavou rozhodně T-Bag, u jeho scén mě ta nostalgie a vzpomínky na původní řady zasáhly nejvíce. Michael si odehrál svoje, Lincoln taktéž. Hodně tomu chyběl Mahone. I přes všechny výtky bych uvítal další řadu. Ostatně herci, Scheuring a i představitelé FOXu se vyjádřili v tom smyslu, že se další řada (řady) konat mohou. Jo a pevně věřím tomu, že Kellermana ještě uvidíme. Přeci jenom, žádný záběr na mrtvé tělo tu nebyl, a tohle je Prison Break :P

• 7.12.2016  14:41
    Westworld (TV seriál) (2016)

Neuvěřitelně vypointovaný seriál s neopakovatelným a dokonalým finále. Westworld v žádném případě není žádným povrchním popcornovým seriálem, ale ukrývá v sobě docela hluboké myšlenky a filosofické otázky.

• 14.10.2016  22:26

Tento snímek se mi trefil přímo do vkusu. Přesto jsem jistou dobu přemýšlel, zdali udělím tři či čtyři hvězdičky. Atmosféra i dialogy byly parádní, důvodem mého zamýšlení se nad hodnocením je však ta skutečnost, že konec filmu mi přišel poněkud "jiný" než zbytek. Konec mi přišel jakoby ustřihnutý, jak kdyby jinak vynikající Hajdu nevěděl, jak celou podívanou zakončit. Nakonec ale dávám čtyři hvězdičky, Hajdu byl fenomenální i ve své herecké roli.

• 15.8.2016  15:27
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Tento seriál by ve středověku měl potenciál nahradit i ty nejhorší z mučících přístrojů. Koncentrovaná nuda – toto slovní spojení seriál nejlépe vystihuje. Je tedy otázkou, proč vlastně dávám tři hvězdičky a nikoliv odpad. Což o to, ono je to po řemeslné stránce natočeno zřejmě dobře, herecké výkony jsou také dobré, ale je to naprosto, naprosto o ničem. Už dlouho se mi nestalo, že by mi byl hlavní hrdina tak mimořádně nesympatický. Ostatně, nesympatické jsou v seriálu snad úplně všechny hlavní i vedlejší postavy, což je pro mě taktéž rarita, skutečně nepamatuji seriál, kde bych vůči všem postavám choval takové antipatie.

• 24.3.2016  14:46
    John Adams (TV seriál) (2008)

Seriálový klenot z produkce HBO. Nečekejte žádné bombastické scény, snahu šokovat či cokoliv podobného. Tohle je skutečně poctivá práce, vynikající konverzační drama, tak trochu záležitost pro fajnšmejkry. John Adams je skvělou ukázkou toho, jak se dá vybudovat seriál s parádní a dechberoucí atmosférou, a to čistě na základě historické akurátnosti a propracovaných dialogů. Třešničkou na dortu je pak hudebně vynikající úvodní znělka. Velký dík tentokrát patří Black cloudovi, tvůrci titulků, protože tento seriál, ve kterým se to hemžilo starým, ušlechtilým jazykem, byl jazykově i překladatelsky velice náročným.

• 19.3.2016  10:54
    Ostré jako břitva (TV seriál) (2008)

Vždy se po čase podívám na počet hodnotitelů zde na čsfd, a vždy žasnu, že stále zůstává okolo tří stovek. Seriálový klenot z druhé strany planety, který zde zřejmě teprve čeká na své objevení.

• 29.12.2015  06:13
    NA HRANĚ / ŘEZNÍK (studentský film) (2015)

Řezník ***** dokument ***

• 6.12.2015  01:55
    Narcos (TV seriál) (2015)

No, druhý nejlepší seriál ever, jak hlásá hodnocení uživatelů zde na čsfd, to tedy není, to si řekněme narovinu. Avšak elitní seriálová špička to určitě je, to zase né že ne.

• 29.11.2014  09:53
    Interstellar (2014)

Tak včera jsem měl konečně možnost zhlédnout poslední dílo mého oblíbeného režíséra Nolana, Interstellar. Bude to asi trošičku klišé, ale ten film je prostě geniální. Zatímco chválit tento film klišovitě vypadat může, samotný film se jakékoliv klišovitosti obloukem vyhýbá, což je jeho velkou devízou, jelikož řada holywoodských blockbusterů má často zančné sklony k lacinnosti, které jsou navíc často naplněny. Zde ale mluvíme o Nolanovi, a to je trošičku jiná liga. Pro mě osobně byl Interstellar jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků a klidně bych se na něj podíval znova. Způsob, jakým bylo téma, kterým sem film zabýval, podáno, je totiž jedním slovem zcela strhující. Myslím, že pro každého, koho zajímá vesmír více než na povrchní úrovni a kdo strávil hodiny a hodiny sledováním dokumentů o vesmírů a kdo strávil dny, týdny a možná měsíce čtěním populárně-vědeckých knížek o vesmíru, je tenhle film tak trošku splněným snem. Rozhodně zde nechci mluvit o nějaké totální fyzikální akurátnosti – to v některých pasážích snímku ani nebylo možné. Ovšem všude, kde to alespoň minimálně šlo, se Nolan zcela jednoznačně snažel držet tu linii, která má blíže k "science", než k "fiction". Celkově vzato se tedy domnívám, že se jedná o epický snímek, který rozhodně zaujme širokou populaci právě svou majestátností. Pro lidi, kterří mají k černým a červím dírám poněkud nadstandardní vztah, se však jedná doslova o povinnost :) Snad jen poslední část filmu v tomto poněkud ulítla, ale kdo ví... A ve výsledku se nemohu zbavit dojmu, že se tak trošku (ale doopravdy s hodně velkou nadsázkou) jedná o do monstrózních rozměrů dovedenou a zpracovanou Europu Report (http://www.csfd.cz/film/309312-europa-report/).

• 25.11.2014  06:59
    Hell on Wheels (TV seriál) (2011)

Hodnocení po čtyřech řadách.

• 9.11.2014  18:17
    Banshee (TV seriál) (2013)

Hodnocení po dvou sériích.

• 25.9.2014  19:40
    Hatufim (TV seriál) (2009)

Skvost naprosto mimořádného kalibru a těší mě, že patřím mezi tu hrstku lidí v ČR, kteří zatím měli s Hatufimem tu čest. Nebudu zakrývat, že Homeland miluju, nicméně jméno "Gideon Raff" pro mě dlouho bylo jménem neznámým, jelikož jsem se příliš nezajímal o to, kdo Homeland vlastně napsal. Letos o prázdninách jsem však začal sledovat další Raffův počin, seriál Tyrant, když tu jsem si všiml, že před Homelandem a Tyrantem spáchal Raff ještě "Hatufim". Hodnocení 93 % a pouhých 27 hodnotících na čsfd - v ten moment mi bylo jasné, že jsem objevil skvost, skrytý klenot a seriálový poklad. Má očekávání byla extrémně vysoká, což bylo poněkud nebezpečné, jelikož při příliš vysokých očekáváních může být člověk nakonec lehce zklamán. Hatufim však snesl již od prvního dílu ta nejpřísnější kritéria a měřítka a žádné zklamání se tak nekonalo. První a druhá série Hatufimu se od sebe poměrně výrazně liší. První série představune unikátní psychologické drama, což je mimochodem žánr, který miluju. Emoce doslova stříkají ven z obrazovky a člověk se jim jednoduše nemůže ubránit. Nic z israelské tvorby jsem předtím nesledoval, tudíž herce jsem vůbec neznal, ale vážení, ty herecké výkony, to byla skutečně extratřída. Představitelé dvou hlavních postav první série, navrátivších se vojáků / zajatců Nimrod a Uri si mě neskutečně získali svou autentičností a realističností a dá se říct také lidskostí. Je až neuvěřitelné, jak uvěřitelně Hatufim působil. V první sérii klapalo úplně vše, nedá se jí nic vytknout. Je však třeba poznamenat, že Hatufim rozhodně není Homeland. Homeland je hodně "americký", což nemyslím pejorativně, ale spíše jako označení určité kategorie seriálů. Hatufim vůbec není akční a je skutečně vybudovaný ryze na psychologi vypjatých interakcích. Zatímco Homeland přesahoval do psychologického dramatu / thrilleru, u Hatufimu thrillerová složka chybí. Je jasné, že neakční seriál, vybudovaný na pečlivě propracovaných charakteristikách postav, je určitě na natočení těžší, tedy o to větší laťku nastavil Hatufim sám sobě... a v první sérii se s touto laťkou vypořádal více než dobře. Druhá série je typologicky úplně odlišná. Je více "homelandová", ostatně druhá série Hatufimu se začala vysílat až v době, kdy již běžel Homeland. Zatímco v první sérii Hatufimu jsme takřka neviděli žádné zbraně (respektive střílení ze zbraní) či něco podobného, druhá série ikonicky začíná prvními vyobrazenými vraždami v celém seriálu. Druhá série je více akční, více rychlá, více napínavá a zřejmě taky o chlup lepší než ta první. Což je trošičku paradox, protože první série vážně nemá chybu, přesto lze říct, že ve druhé sérii děj graduje do nevýdaných kvalitativních výšin. Nejen Nimrod a Uri, ale i všechny ostatní postavy jsou zahrané skvěle. Těžko nacházím jediný slabý článek tohoto veledíla. Konec druhé série nechává zcela jednoznačně otevřený konec pro další pokračování, a Gideon Raff se již v prosinci 2013 vyjádřil, že třetí série Hatufimu by, opět po několikaleté pauze od konce druhé série, mohla být. Budu doufat v to, že se třetí série nakonec dočkáme, nicméně pokud ano, bude to pro Raffa a pro celý tým okolo Hatufimu neskutečná výzva. Udržet kvalitu na úrovni prvních dvou sérií bude mimořádně obtížné. Osobně řadím Hatufim k absolutní seriálové špičce. Tento seriál snese srovnání snad jen s pro mě elitními a jen těžko překonatelnými kousky typu Oz nebo The Wire.

• 1.9.2014  19:54
    Tyran (TV seriál) (2014)

Hodnocení po první sérii. FInále bylo velice povedené.

• 21.6.2014  01:42
    Už dost, šéfe! (TV pořad) (2013)

Pro Zdéňu mám prostě slabost :)

• 2.1.2014  02:41
    Zločin (TV seriál) (2011)

Hodnocení po všech čtyřech sériích. Oproti předpokladům musím konstatovat, že poslední, čtvrtá série, byla skutečně vynikající.

• 7.8.2013  13:50
    Star Trek (2009)

Musím říct, že jsem docela váhal, jestli tomu mám udělit i tu třetí hvězdičku. Prakticky celý film jsem se nudil, přičemž jediné co tuto takřka konstantní nudu narušovalo, byl pravidelný přísun klišovitých situací, které byly natolik klišovaté, že si člověk při sledování říkal: "No počkat, teď se nestane tady tohle, že ne? To už by byla až příliš silná káva." No a za pár sekund se to stalo. Když se to takhle stalo asi po dvacáté, do toho okořeněno mimořádně trapnými pokusy o jakýsi "humor", tak se vlastně divím, za co jsem tu třetí hvězdu dal. Asi za efekty.

• 5.8.2013  04:44

Tohle jsem asi úplně nepochopil. Nicméně vyloženě nudné to nebylo.

• 3.8.2013  15:39

Naprostá pecka z pole hard sci-fi filmů. Pokud si libujete v populárně vědeckých knížkách o vesmíru a jména jako Tyson, Sagan, Krauss či Kaku pro Vás nejsou ničím neznámým, tak Vás to zaujme. V opačném případě doporučuji se filmu širokým obloukem vyhnout, ostatně to je taky důvod toho nic-moc hodnocení na čsfd :)

<< předchozí 1 2 3 4