Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Dobře natočené, dobře koukatelné, ale ten "humor" je vážně ubíjející. Lepší tři hvězdičky.

Mladý papež (2016) (seriál)

Musím říct, že The Young Pope mě dost zklamal. Měl jsem relativně velká očekávání, možná to bylo tím. Rozjezd seriálu byl super, celkově vzato se dá říct, že první polovina mi přišla o dost více zajímavá, než ta druhá. Po prvním díle, respektive po několika prvních dílech, jsem nabyl pocit, že seriál směřuje určitým směrem. "Téma" seriálu a jeho celkový vývoj se však nakonec dost změnilo a chvílemi mi to přišlo jako naprostá náda. Herecké výkony byly super, scénář mě ale prostě neoslovil. Lepší tři hvězdy.

Útěk z vězení - Vzkříšení (2017) (série)

Čtvrtou hvězdičku dávám ryze z nostalgie. Na celé sérii bylo vidět, že autoři zjevně neměli peněz na rozhazování, navíc původně měla mít tato řada deset dílů, avšak skončila s devíti. Nelogičností oproti předchozím řadám ještě přibylo, ale na to jsme u seriálu zvyklí. Nejlepší postavou rozhodně T-Bag, u jeho scén mě ta nostalgie a vzpomínky na původní řady zasáhly nejvíce. Michael si odehrál svoje, Lincoln taktéž. Hodně tomu chyběl Mahone. I přes všechny výtky bych uvítal další řadu. Ostatně herci, Scheuring a i představitelé FOXu se vyjádřili v tom smyslu, že se další řada (řady) konat mohou. Jo a pevně věřím tomu, že Kellermana ještě uvidíme. Přeci jenom, žádný záběr na mrtvé tělo tu nebyl, a tohle je Prison Break :P

Westworld (2016) (seriál)

Neuvěřitelně vypointovaný seriál s neopakovatelným a dokonalým finále. Westworld v žádném případě není žádným povrchním popcornovým seriálem, ale ukrývá v sobě docela hluboké myšlenky a filosofické otázky.

Rodinné štěstí (2016)

Tento snímek se mi trefil přímo do vkusu. Přesto jsem jistou dobu přemýšlel, zdali udělím tři či čtyři hvězdičky. Atmosféra i dialogy byly parádní, důvodem mého zamýšlení se nad hodnocením je však ta skutečnost, že konec filmu mi přišel poněkud "jiný" než zbytek. Konec mi přišel jakoby ustřihnutý, jak kdyby jinak vynikající Hajdu nevěděl, jak celou podívanou zakončit. Nakonec ale dávám čtyři hvězdičky, Hajdu byl fenomenální i ve své herecké roli.

Noční recepční (2016) (seriál)

Tento seriál by ve středověku měl potenciál nahradit i ty nejhorší z mučících přístrojů. Koncentrovaná nuda – toto slovní spojení seriál nejlépe vystihuje. Je tedy otázkou, proč vlastně dávám tři hvězdičky a nikoliv odpad. Což o to, ono je to po řemeslné stránce natočeno zřejmě dobře, herecké výkony jsou také dobré, ale je to naprosto, naprosto o ničem. Už dlouho se mi nestalo, že by mi byl hlavní hrdina tak mimořádně nesympatický. Ostatně, nesympatické jsou v seriálu snad úplně všechny hlavní i vedlejší postavy, což je pro mě taktéž rarita, skutečně nepamatuji seriál, kde bych vůči všem postavám choval takové antipatie.

John Adams (2008) (seriál)

Seriálový klenot z produkce HBO. Nečekejte žádné bombastické scény, snahu šokovat či cokoliv podobného. Tohle je skutečně poctivá práce, vynikající konverzační drama, tak trochu záležitost pro fajnšmejkry. John Adams je skvělou ukázkou toho, jak se dá vybudovat seriál s parádní a dechberoucí atmosférou, a to čistě na základě historické akurátnosti a propracovaných dialogů. Třešničkou na dortu je pak hudebně vynikající úvodní znělka. Velký dík tentokrát patří Black cloudovi, tvůrci titulků, protože tento seriál, ve kterým se to hemžilo starým, ušlechtilým jazykem, byl jazykově i překladatelsky velice náročným.

Ostré jako břitva (2008) (seriál)

Vždy se po čase podívám na počet hodnotitelů zde na čsfd, a vždy žasnu, že stále zůstává okolo tří stovek. Seriálový klenot z druhé strany planety, který zde zřejmě teprve čeká na své objevení.

Narcos (2015) (seriál)

No, druhý nejlepší seriál ever, jak hlásá hodnocení uživatelů zde na čsfd, to tedy není, to si řekněme narovinu. Avšak elitní seriálová špička to určitě je, to zase né že ne.