Stezky slávy (1957)

Raný Kubrick a jeho úžasný film s vojenskou tématikou, nicméně s obrovským lidským přesahem.

Rambo II (1985)

Má nejoblíbenější řezničina. Tady asi není moc co dodat. Nechávám si ho ve své TOP10 jako pro mě nejlepšího zástupce z tohoto žánru.

Hledání Země Nezemě (2004)

Záměrně nechávám ve své TOP10 jeden snímek z žánru romanticko-dramatických. Finding Neverland totiž považuji z této žánrové kategorie za naprostou špičku. Jedná se o film, který je vyloženě "krásný", hodně citlivý a asi i hodně lidí rozbrečí. U Finding Neverland se ale není vůbec za co stydět....

Sedmá pečeť (1957)

Famózní Bergmanovo dílo. Doporučuji každému. Je to film, po kterém budete o ději minimálně ještě několik dalších dní přemýšlet.

Matrix (1999)

Těžko komentovat toto veledílo. Snad jen, že má dvě stránky. Akční a pak stránku přesahující - filosofickou. Takže snímek okomentuji snad jen tak, že lituji ty, které zasáhl jen po té akční stránce :-)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Po umělecké stránce ve smyslu filmařiny a všemu co k ní patří se jedná rozhodně o jeden z nejlepších snímků v historii kinematografie.

Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Komediální seriály moc nemusím, ale humor Burn Notice vážně můžu. Parádní oddychový seriál.

Spartakus (2010) (seriál)

Velice kvalitní řezničina, která je ale inteligentní a zábavná i mimo brány arény. Identicky by na tomto místě mohl být i prequel ke Spartacovi, který je zde na čsfd zvlášť.

Kings (2009) (seriál)

Obrovská, obrovská škoda, že byl seriál po první sérii ukončen. Jak už bylo napsáno výše, na seriálové poměry to doopravdy je naprosto neskutečná záležitost. Navíc si seriál vybral mimořádně zajímavé téma, tudíž doopravdy neznám seriál, který by tomuto kousku mohl tematicky konkurovat. Fiktivní svět založený na reáliích politických zákulisních her. Především Ian McShine v roli krále je bezkonkurenční.

Dexter (2006) (seriál)

Tady asi není moc co dodat, všech 5 sérií má téměř konstantní kvalitu, slabší díly se samozřejmě sem tam objeví, ale celkově se jedná o elitní dílo.