Výchozí bod (2014)

Označit tento film jako sci-fi je silně zavádějící, poněvadž se o klasickou sci-fárnu nejedná. Spíše o romanticko-vědecký příběh ateisty, který náhodou objevil, že duše, se pravděpodobně převtělují. Ale to už bych prozradil příliš.

Whiplash (2014)

Oslava jazzu v plné jeho kráse. Mrazivé sólo na konci. Doporučuji shlédnout v kině, nebo s kvalitní hudební aparaturou.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Digitální nesmysl, aneb eko pohádka naruby. Zlý člověk obalamutil hodnou přírodu a ta se potom mstí. Hloupoučká naivní princezna, která fandí přírodě. Zlý člověk nadále drancuje a chce od přírody poddajnost. Nepřipomíná vám to tak trochu život ? Princezna Aurora by se mohla přejmenovat na Greenpeace, princ je jenom do počtu a prakticky nepotřebný. Digitální slátanina postavená jen a jen na jménu Jolie, která má s předlouhou Šípkové Růženky společného asi jen píchnutí do toho prstu. Možná ta 1 hvězda je ještě příliš.

Zombeavers (2014) odpad!

Ty SFX snad točil Franta Pleštilů z vedlejší ulice. Pokud někdo dělí filmy na "A" a "B" kategorie, tak toto by si zasloužilo úplně novou, takový level se málo vidí.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

2* jen za krásnou Kristýnu, Donutil bohužel pod svým průměrem, Prachař propadák jako vždy.

300: Vzestup říše (2014)

Bez pochyby horší než 1. film. Hrdina bez charisma, film bez napětí, Lena zapsaná jako zlá královna ze Hry o trůny mi jako zachránkyně Themistokla, potažmo Řecka nesedí. Alespoň kozy Evičky bez trička potěšily.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Kdyby raději za ty peníze, co to stálo, nakrmili chudé :) Zábava pro slabomyslné.

Babovřesky (2013) odpad!

Umí Troška točit dobré filmy ? Vždyť na světlé vyjímky typu Bota jménem Melichar, Slunce seno 1+2, Princezna ze mlejna, jsou jeho hodnocení povětšinou samý odpad. Ano, točí nenáročné filmy, kde hlavní prim hraje humor, který svou jednoduchostí nemusí každému vyhovovat. Ale pokud někdo dá hodnocení Slunci, seno...známku typu odpad, kde humor měl po většinu scén ještě úroveň, tak jak potom hodnotí "skvosty" typu Kameňák či Babovřesky ?

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Viděno v divadle. Určitě stálo spoustu práce si zapamatovat ty texty, ovšem, pro mě trochu nudné.

Domek z karet (2013) (seriál)

Takové výkony jsem nečekal. Spacey je excelentní a i přes původní nedůvěru k tématu seriálu (politika), mě seriál mile překvapil.