• Fantasy

Čarodějův učeň (2010)

Příjemná fantasy oddechovka, která potěší. Nečerpá z originálnosti, ale z vtipu. Nevěděl jsem jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky a je to podle mě tak mezi.

Mezi námi děvčaty (2003)

Oblíbený snímek, velmi dobrá komedie na kterou se rád podívám, je to nápadité, vtipné, zábavné, dobrá hudba tomu taky něco přidá a jde o kvalitní oddechovou podívanou

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Jde o celkem slušnou podívanou, čekal bych něco horšího. Ale dobrá atmosféra to táhne. Krásná krajina. Ano je to blíže nám slovanům. Fanoušek dá čtyři a tím já jsem takže já taky.

Upírův pomocník (2009)

Ve srovnání s knihami zakopat a zabít. Já jakožto ten kdo přečetl celou ságu bych už vůbec měl být kritický, ale já mu něco odpustím. Ono to vlastně začíná dobře a vypadá nadějně, začátek ujde. Člověk si říká třeba to nebude tak hrozný. Potom však všechno zkazí ta konečná závěrečná bitva tam se to posere a už není cesty zpět. I kdyby chtěli natočit pokračování půjde jim to dost blbě, to co mělo zůstat utajeno odhalili a tím to celí podělali. Ne máte pravdu film je blbost, knihy pošpiněny, mávnu rukou a řeknu jdi mi z očí a uchýlím se s knihou do ústraní

Cesta do fantazie (2001)

Není to už tak dobré jako Princezna Mononoke, přesto ho mám taky rád, mistrovká díla

Van Helsing (2004)

Žádná sláva, člověk by čekal, že to bude dobrý film, ale on stojí za nic. Srovnám ho se Solomonem kanem i když jsou to dva naprosto odlišné filmy! Van Helsing se snaží o hororovou atmosféru, ale nemůže se rozhodnout jakou vlastně atmosféru to má mít. To Solomon má té atmosféry víc a přitom to není film na ni zaměřený. Hrdina v Helsingovi vůbec není dobrý, Solomon těží právě z něho, to dělá ten film. Ale Van Helsing ten je těžce mimo. Ale hlavně tyto dva filmy nesrovnávejte.

Princezna Mononoke (1997)

Jeden z mých nejoblibenějších snímků. Poprvé jsem ho viděl už dávno, ještě když jsem byl mladší. Tehdy se mi však nelíbil, ano pro děti to není. Později se však stal mou srdeční záležitostí a kdykoli se na něho podívám mám hned lepší náladu. Nic lepšího jsem dosud neviděl.

Solomon Kane (2009)

Něco pro fanoušky ano tak to je, fanoušci musí chrochtat blahem po předhození tohohle temného, deštivého a krvavého filmu. Příběh je prostý, leč právě na tom získává svou hodnotu. Proč sem cpát nějaké digitální potvory, vždyť mi si vystačíme s maskami, atmosférou, deštěm a skvělým hlavním hrdinou, ano tak to je a jen tak dál hoši. Ano ta atmosféra a hlavní hrdina drží celý film pohromadě, ano tak to je. Kolik velkofilmů za obrovké peníze už byli natočeny a přesto tento kvalitní kousek je převyšuje a spiklenecky mrká a dodává: "Máte se co učit hoši" Salomon Kane možná není zas tak dobrý film, přesto pravoslavného fanouška zahřeje u srdce, ano tak to je

Kick-Ass (2010)

Abych řekl pravdu než jsem film uviděl, nevěděl jsem co od něho čekat. Po zhlédnutí mě velice mile překvapil a to já zrovna komiksy nemusím! Příběh si vystačí sám, využívá či zneužívá svých komiksových kolegů a všechno to dohromady dobře šlape, takže se člověk nenudí, hrdina a jeho přátelé, nepřátelé, rvačky, vtipy to vše v působivém guláši dává zábavnou podívanou, nic tomu nechybí, nic neskřípe, tož co dodat je to prostě a jednoduše Nářez