5 centimetrů za sekundu (2007)

Velice pěkné po vizuální stránce, dobrá kompozice, parádní animace. Zajímavý námět, jen trochu roztažený. Ale i tak velmi dobré, dá se jen doporučit.

Vexille 2077 (2007)

Typické ... perfektní CG, originální nápad ... a žádný scénář. Jaké to plýtvání ...

Zkouška pilota Pirxe (1978)

Opravdu pěkná sci-fi, skoro se mrzím že jsem ji neviděl jako dítě a přišel tak o svou porci, již zmiňovaných, nočních můr :). V porovnání se Solaris od Tarkovskiho je příběh trošku jednoduchý, ale v porovnání s remakem Solaris od Soderberga je to stále slušná podívaná, interiér lodi je zvládnutý opravdu skvěle. Co trošku pokulhává jsou záběry z vesmíru (hlavně velmi nedokonalá animace asteroidů, model kosmoletu letícího na nitích bych přežil, i když by tehdy jistě bylo možné udělat to o kus lépe). Dokážu si představit povedený remake, kde by byly vesmírné scény předělané pomocí moderní CG.

Origin: Spirits of the Past (2006)

Musím souhlasit s gr8 escape, až na tu hudbu. Sice jsem při filmu nespal, nýbrž jedl, ale podobnost (ona je to o něco víc než podobnost, příběh je vlastně shodný, jen strany dobra a zla jsou zde reprezentovány jinak) s Kaze no tani Nausicaa mi neunikla. Stejně tak mi však neunikla nádherná vizuální stránka, v tomto ohledu je to dílko velmi nápadité. Asi proto ty hvězdičky. Jinak je to velký patos.

Šest dní, sedm nocí (1998)

Tenhle film mě bavil cestou na dovolenou, takže musím upozornit že mé hodnocení tím může být mírně ovlivněno. Nebudeme si nic namlouvat, tento film nemá větší ambice, než být dvojhodinkou nenáročné zábavy a to se mu vcelku daří. Má sice nějaké slabší chvilky, ale celkově je spíše nad průměrem, než pod ním. Když už jsme u toho, nevíte někdo jak se jmenoval ten druhý film co tehdy v autobuse do Itálie promítali? Ten se mi líbil víc :)

Maraton lásky (2007)

Přes docela slibný začátek (člověk skoro má chuť sám začít běhat) byl film maličko zklamáním, na konci dost upadne do známého klišé. Ale i tak byla zábava sledovat příběh muže, běžícího o svou rodinu. To zní hrozně :). Každopádně herecké výkony nejsou špatné, hlavně ten tlustý inda mě dokonale bavil. Dal bych možná i čtyři hvězdičky, ale to bych všem čtyř-hvězdičkovým filmům křivdil.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Průměrné dílko, posešívané ze spousty gagů, z nichž tak polovinu divák, jež Futuramu (seriál) neviděl zřejmě nepochopí. Děj je docela jednoduchý, a celý snímek je prostě neúměrně natažený - klidně by mohl být jedním z dílů seriálu. Nakonec by to asi byly jen dvě hvězdičky, kdybych nebyl fanda Futuramy. Tak aspoň ty tři, no :)

V pasti (2005)

Velice příjemné, krásně stylizované a dobře vyvedené. Je sice pravda že by film nemusel být tak dlouhý, ale to je docela dobře vyvážené dobrými hereckými výkony. Ne vždy bych souhlasil s logikou filmu, ale každopádně se mi Hard Candy líbilo daleko víc, než třeba taková Saw.

Jumper (2008)

Mno ... trochu vykrádačka X-men, trochu odfláknuté, trochu hloupé dialogy, trochu nuda. Docela pěkně zvládnuté efekty na druhou stranu, ovšem to dnes umí kdekdo.