Flash (1990) (seriál)

Tento seriál jsem nadšeně sledoval ještě ve školních škamnách, ale hodně dílů mi uteklo a tak jsem se rozhodnul ho shlédnout znova. Dnes to sice není žádný zázrak a triky občas působí hodně vtipně, ale na druhou stranu je to stále vtipné, zlouni jsou zlí a řešené vztahové problémy jsou poměrně na úrovni, v porovnání s takovým How I Met Your Mother jsou to perly. No a když se Flash rozkročí na vyvýšeném místě, dá si ruce v bok a pokouší se tvářit teatrálně, padám pod stůl. Rozhodně doporučuji všem fandům sci-fi, nebo (jako povinnou osvětu) všem fandům Big Bang Theory.

Tichý běh (1972)

Dnes bychom na Silent Running nahlíželi jako na komorní nízkorozpočtovku, hádám že v době kdy se natáčelo asi tak brané nebylo. Ale pro mě to fungovalo, trochu mi sice nesedla ta hudba, ale jinak to bylo super. Pravda, jednoduché (co si budeme povídat, takový Moon má taky triviální zápletku a Dark Star se nedostává o moc dál), je pravda že postavy (postava) byly docela plytké a vlastně i ty problémy které řešili jsou k smíchu ... ale zase se musí vzít v úvahu ten kumšt, už třeba jen ti roboti, jsou to sice odporné tupé deprimované krabice, které bychom dneska bez problémů radši vyrenderovali, ale tehdy to musel někdo sestrojit ... a ono to navíc chodí :).

Re-Animátor (1985)

Kvalitní svižná zábava pro celou rodinu, která ani po těch dvaceti pěti letech neztrácí své kouzlo. A navíc ten skvělý soundtrack. Je sice pravda že dát si k tomuhle filmu masivní krvavý steak tak, jak jsem to udělal já není úplně to pravé, chvílemi mi to trochu vázlo, ale i tak jsem si to hodně užil (jídlo i film). No a ten konec ... dal by se skoro shrnout známým sloganem "když ji miluješ, není co řešit ...". Vřele doporučuji.

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009)

Oh, sedím v louži své vlastní moči (štěstí že toho není víc) a pořád mám ještě otevřenou pusu, od tohohle veledíla se jednoduše nedalo odtrhnout. Krev a střeva všude, nesmrtelné a nelidské EVY lítající vzduchem. Tento nevídaně kulervoucí Evangelion přináší nové postavy, nové anděly, nové evy, nové vůně, oproti Rebuild 1.0 i zbrusu nový příběh a ospravedlňuje tak celý remake. Skalní fanoušci původního Evangelionu možná trochu zapláčou, protože výrazně ubylo psychologického mučení a trýznění v proslulých scénách se statickou kamerou. Jediným tajemstvím zůstává, jak tohle probůh můžou další díly překonat, nebo aspoň důstojně navázat?! Oh ... a nemohl jsem si to odepřít - české titulky k Evangelion 2.22 : http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xpolok00/evangelion.rebuild.2.22.czsubs.zip ;)

Hraje skupina Spinal Tap (1984)

Úplně skvělý dokument o kapele Spinal Tap. Je naprosto po střechu našlapaný skvělými gagy, a zároveň opravdu velmi realistický - to že je fiktivní jsem zjistil až při samovznícení druhého bubeníka. Další zajímavé filmy na toto téma jsou The Rutles (Monty Python, Bill Murray) nebo Hard Core Logo (skupina Billy Talent se jmenuje po postavě z tohoto filmu).

Jaime (1999)

Jaime je chlapec, žijící se svou rozvedenou matkou v Portě v Portugalsku, jeho snem je dát rodinu zpět dohromady, ale k tomu potřebuje peníze. Film hned od začátku barvitě pojednává o zneužívání dětí jako levné pracovní síly. Někomu se může zdát mírně depresivní, potom bych doporučil podívat se na film Rosetta od bratří Dardenů.

Bizoni na tahu (1980)

Panebože ... Bill Murray paroduje Johnnyho Deppa ve Strachu a Hnusu v Las Vegas. (Až na to, že to je vlastně naopak, Where The Buffalo Roam je o 18 let starší. Bohužel filmy, jak se zdá, s léty nezrají tak jako víno.) Tohle nemůže dopadnout dobře. A nedopadne ... dějová linie je mírně prořídlá, až plytká, takové parodie vymýšlí studenti na základních a středních školách. Na druhou stranu, pár vtipných momentů se najde, Bill Murray perlí co to dá.

Duše Paula Giamattiho (2009)

Na Cold Souls jsem se podle traileru těšil jako na dobrou komedii. No ale ono se nakonec ukázalo že to není ani tak moc komedie, a možná ani ne moc dobrá. Paul Giamatti je jeden z mých oblíbených herců, myslím že role, již ve filmu dostal, mu docela dobře padla, byl to skvělý výkon. Vlastní nápad filmu byl také skvělý, i vtipy byly dobré, i když jich tam moc nebylo. Co bylo špatné? Myslím že celkově ten nápad měl větší potenciál, film měl několik hluchých míst (několik velkých). Třeba takový John Malkovich má lepší film.

Terminator Salvation (2009)

Asi by to byly tři hvězdičky, ale ta první půlka, to byla lahoda ... no a nehynoucí animovaný arnold v paralele s naším nehynoucím slavíkem na závěr? Tu čtvrtou nešlo nedat :).

Rubber's Lover (1996)

Hodně povedené ... po shlédnutí filmu se buďto stanete navždy fanouškem experimentální industriální hudby, nebo nutně ve sklepě začnete montovat králíkům za uši harddisky. Skvělá atmosféra ...