Čínský syndrom (1979)

V podstatě hodně banální nehoda jaderné elektrárny, která dluží zřejmě část své poutavosti nehodě na Three Miles Island (viz. odkazy jako: "... zamořená oblast by byla velká jako Pennsylvánie."), pojatá jako televizní reportáž. Můžeme se nechat unést dobrými hereckými výkony a cestou z kina můžeme přemítat nad otevřeným koncem (jež byl aspoň na můj vkus možná až trochu moc otevřený). No ale musí se nechat, že za celý film jsem neviděl jediný svítící symbol radiace, ona panika byla poměrně inteligentní, a toho si na tomto filmu cením.

Vražedná stěna (2008)

Vzhledem k mé lásce k lezení a horám, důmyslně zkombinované s mezerami ve vzdělání, zejména pak v dějepise, jsem si tenhle film naprosto užil. Navíc nám tu zrovna nefunguje topení a vzhledem k tomu že venku je jen málo nad nulou jsem se opravdu vžil do rolí horolezců. Pro laika to bude zřejmě poměrně nudný film, střídají se tu v podstatě jen dvě roviny, co dělají horolezci a co se děje v hotýlku pod Eigerem, kde jsou ubytovaní reportéři. Je úžasné jak se to napětí pořád stupňuje a pořád je kam. Vřele doporučuji, ideální zábava na chladný (pod)zimní večer ...

R2-D2: Beneath the Dome (2001) (TV film)

No dobře, fiktivní dokument o R2-D2. I když jako nápad to zní dobře, provedení mírně pokulhává. Tvůrci dělají zásadní chybu když předstírají že R2-D2 není robot, že má problémy s otcem, má problémy s alkoholem ... že čeká se svou přítelkyní děti. Nějak mě tohle dílko příliš nenadchlo, asi jsem čekal o něco promyšlenější, "uvěřitelnější" zábavu.

Zakázaná zóna (2010)

Jeden rozhodně originální film o cestování. Gareth Edwards určitě rád cestuje a jak je vidět, určitě už leckde byl. I jeho hrdinové rádi cestují, oni sice vypadají že nemají moc na výběr, ale ono to tak vlastně doopravdy není. Tohle je poměrně pěkná sci-fi oddechovka, rozhodně však ne horror. Nechme stranou myšlenky jako: "sakra, jsme v Mexiku a nemáme peníze a všude jen samej Mexikánec a houbák," které určitě rozruší každého Američana ale u nás je většina lidí nepochopí. Nechme se pohltit cestováním. Přírodou. Atmosférou. Celý film jsem Andrewowi záviděl jeho foťák ... z toho by musely být obrázky ... A se Samanthou jsem na druhou stranu hodně cítil, mám totiž už asi týden sádru a fakt rád bych ji taky na chvilku odmotal ... pokud jste si někdy zkoušeli týden nemýt ruku, máte představu jak moc ta sádra nevoní. No a pokud mi něco ve filmu vadilo, byla to věta: "Co budeš dělat zítra?" Nic tak moc nepřipomíná konec cesty, tak jako tahle věta.

Potopte Bismarck! (1960)

Poměrně realisticky provedený historický snímek. Na to jak je starý si udržuje poměrně dobré tempo, dokonce má i pár dobrých vtipů. Němci jsou hrdí až do posledního dechu, Briti jsou zase smolaři, ale stejně se nevzdávají. Výtečný film.

Jericho (2006) (seriál)

Jericho bylo spíše zklamáním. I přes nízkorozpočtové provedení slibný začátek se celý seriál tak nějak táhne, děj se nastavuje příběhy postav, žádná postapokalyptická Amerika pořádně nenastane. Alternativní konec byl taky jen jedno velké zklamání, jedná se v podstatě o stejný díl jako poslední, s výjimkou asi dvou záběrů ... říkat něčemu takovému alternativní! Jericho mělo každopádně potenciál, je velká škoda že využito bylo jen tak málo.

John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše (2009)

Automatizace, Japonci, Číňani, Němci, bobříci. Má to vtip, má to sílu. Ke konci sice nenastupuje žádné závratné vyhrocení, děj spíše jen tak plyne, ale ony ty skutečné události občas ... stejně to nejde jinak než dát 5 *.

Harry Brown (2009)

Michaelu Cainovi se zřejmě líbilo když hrál v Batmanovi, ovšem málokdo asi ví že vlastně chtěl hrát hlavní roli. No ale tak si to vynahrazuje aspoň tímto svým novým počinem. Michael Caine je Harry Brown a po večerech kydlí puberťáky a feťáky. Tenhle film asi nikoho moc nepřekvapí, ale na druhou stranu - chceme to od něj vůbec? Každopádně je škoda že to není natočené podle skutečné události, člověk by se pak skoro těšil na důchod.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Asi by to byly bývaly střízlivější čtyři hvězdičky, ale pátou si toto dílko zaslouží za skvělého Nikolu Teslu. Flintova laboratoř je totiž postavena po vzoru Wardenclyffe Tower a Flint má v pokoji skvělý plakátek "Nikola Tesla: rockstar scientist". Jako oddechovka se film dá zkousnout, sem tam sice trochu nudí, ale jinde se to zase snaží vynahrazovat.

Zajati vesmírem (1969)

Peklo v komorním podání. Nekonečné záběry tří kosmonautů, jež jsou uvězněni na oběžné dráze. Je tu jistá podobnost s filmem Apollo 13, oproti němu zde však chybí tempo. Nekonečně se vlekoucích 134 minut za přispění dokonalých výkonů úpějících herců diváka zmučí až na hranice možností. Dnes už spíš humorné trikové záběry asi nikoho neohromí, některé situace jsou ve filmu mírně nelogické, jiné, kterých se film dotýká jen okrajově, by naopak bylo možno více rozvinout. Skvělé, nikoli však zábavné ...