Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Do takych 2/3 filmu som bol ochotný dať 4*, bol to starý dobrý Indiana. Bohužiaľ posledná tretina filmu sa zvrtla na prechod časovou dierou a stretkom s Archimedom, čo hodnotím ako prúser. Tiež sa mi nepáčil cgi svet, strašne to bolo vidno a dosť mi to aj vadilo. Napríklad naháňačky na tuktukoch boli reálne, to ma fest bavilo. Lodná bitka bola celá digitálna, úplne zle. Dejovo síce nie zlé, ale nebaví ma odhalovanie 2000 ročných záhad za jedno popoludnie, alá DaVinciho kód. Ale trochu nadhodím a budem dúfať, že už sa Ford na scénu nevráti...aj keď uchmatnutý klobúk necháva dvere otvorené. 65%

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Dávam neutrál, pretože film sám o sebe nebol zlý, keby to bola jednotka a cca nejaký z prvých filmov marvelu, tak by to bolo možno úplne inde. Ale keďže je to pokračovanie, je to slabé. Bohužiaľ je to hrdinský film, bez hlavného hrdinu. Myslím si, že mali namiesto sestry panterky, radšej nájsť iného herca čo by pokračoval ako Black Panther (môj názor), keďže bohužiaľ hlavný protagonista už nieje medzi nami živými. Film je ale vizuálne spracovaný pekne, aj podmorský svet je fajn, samotným scenárom to pokazené výslovne nieje. Čo mi vadí je brutal feminizmus celým filmom. Dvaja chlapi sú záporák a M'Baku. Ostatní asi nasrali do gatí a jednoducho ich niet, je to ženský kolektív. Tam nastáva aj problém čierneho pantera, ktorého nezastupuje chlap, ale spomínaná sestra T'challa. Tiež mi vadilo, že žezlo načisto prevzala matka T'chally a to bolo nanajvýš otravné, je to strašná ženská. Okrem toho sestra získala schopnosti podvodom, výcvik mala žiaden a ajtak dala dole vodáka akoby sa nič nedialo. Úprimne ale musím zhodnotiť, že som čakal asi väčší prúser, preto dávam trochu vyššie hodnotenie ako by si to možno zaslúžilo. P.S.: objavenie syna T'challa asi napovedá o nejakej zápletke...veď uvidíme. 55%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

No ja neviem čo sa komu nepáči. Trhliny v scenári? A aké konkrétne? Veď dej je úplne jasný, postavy veľmi pekne vykreslené, kamera vskutku výborná. Raimi a horor? Tak trošku desivé, s občasnými ľakačkami to síce bolo, skôr ma uchvátila taká temná atmosféra, ktorá sa tiahla komplet celým filmom, možno to bolo aj tou červenou...ja úplne seriózne nemám prečo dať menej ako 5 hviezdic. Film som zožral, vizuálne bol výborný, občasne som sa ľakol, občasne zasmial, hlavne som sa bavil. Výborné. 100%

Moon Knight (2022) (seriál)

No. Po poslednom dieli musim poznamenat, ze to bolo velmi zaujimave. Najprv mi vadil tento mytologicky svet, ale nakoniec velmi spravna volba. Diely samotne komentovat nejdem, ale v prvych dvoch som bol rozpolteny ako samotny Isaac, postupne sa vsetko vyjasnilo a na samy zaver aj ozrejmilo. Efekty (co tu halda ludi zahanbuje) su uplne v klidku, ide predsa o sci-fi, tak je to podla mna uplne v poriadku. Herci velmi zaujimavy, na Isaaca som si musel trosicku zvykat, ale inac OK, Hawke bol podla mna vyborny. Co nieje u mna zvykom, zaujala ma hudba, vyborne zasadena do egyptskeho stylu, dobre sa to pocuvalo v spojeni s pozadim pribehu. Co sa tyka posledneho dielu a bitky monstier, tam sa nic prevratne nedeje, "dobro" vitazi nad zlom a tak to ma byt. Prekvapko nastava po titulkach, ale uz poslednych 5 minut cosi naznacilo (nejdem prezradzat). Nakoniec vyborny serial, ktoreho od plneho poctu deli iba fakt, ze Moon Knight sa objavuje iba sporadicky a bohuzial ho nieje viac vidiet. Inac by to bola tutova stovka. Takto 85%

Ms. Marvel (2022) (seriál)

No...dlho som dumal ci dat 3, alebo 4 hviezdy, som za 3.5. Poviem tak, zaujimavy namet, solidny pribeh, fajn postavy a napriek komentarom dobre triky. Co mi vadi je postavenie pribehu do vyslovene moslimskeho prostredia, ale na druhej strane je to isty druh osviezenia. Sice mi modlitby nesedia, ale nejak som to prezil. Ako tu par jedincov pisalo, najzaujimavejsie diely boli 1 a 6, ale aj c.5 bolo fajn. Akcie dost, ja neviem co viac dodat. Potesila ma na zaver Cpt.Marvel 😉 70%

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

A jéjda, to je zase ČS mix...keby tam nebol Miezga, je to zas odpad. Príbeh priehľadný, herecké výkony otrasné, zápletky dementné. Toto je zase skvost krista. 15%

Výnimočná Nikol (2022) (seriál)

Mikulčík a Šimun sú dve drevá oproti parádnej Pauhofovej. Tej takéto šiši úlohy jednoducho sedia. Epizódy hodnotiť nebudem, v každej sa nájde niečo smiešne, alebo odlišné. Celkovo to nieje prúser a od 4* to nedelí veľa. Ale od 2* to delí práve Táňa, niet jej, boli by dve. Na slovenské pomery celkom slušné, čo ma nenasralo. 65%

Black Widow (2021)

Neviem si pomoct, ale tento film mi nic nedal. Tesil som sa, lebo mam rad scarlet, mam rad aj ciernu vdovu, ale tento film mi nedal ani jedno ani druhe. Pribeh múčny, vysvetlenie historie mi nedalo nic, postavy mdle. Trosiicku ma potesila Rachel, ale ostatni isto nie. Coho bolo dost, bolo akcie a efektov. Efektov az az. Bohuzial film nezazivny, videl som ho na 5x. Skoda. 55%

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Po celej serii musim zhodnotit. To, ze je to animovany serial, ma nejak nebralo, zvyknuty som na kresleny Marvel. Takze ziadne prekvapenie. Co sa tyka dielov, jednoznacne bol topka o Dr.Strangeovi, keby to tak bolo celych 9 dielov, davam 100%. Ale nebolo. Mozno 8 a 9 diel stali za to, ale ostatne boli velmi slabe. Celkovo som sklamany a dalo sa z tohto formatu vytazit podstatne viac. 65%