Asteroid City (2023)

Tie vizuálne žartíky akosi počase prestanú baviť. A čo chcel týmto filmom Wes Anderson povedať? Vie to aspoň on? Priveľa postáv a žiadna z nich nevie dostatočne zaujať.

Fantastická čtyřka (2015)

V pohode to bolo. Vďaka nízkemu ratingu som do toho šiel bez očakávaní. Vizuál pekný a dokonca tu aj strieka krv, čo by som od Marvelovky nečakal. Finále bolo veľmi uponáhľané a hlúpe. Hlavný záporák dostal asi desať minútový priestor? Najprv je všemohúci boh a potom lieta ako handra po facke od naťahovacieho panáka? A jeho vizuál bol úplne otrasný. Hlavne to ale nenudilo a vďaka krátkej stopáži je to vhodné ak neviete čo pozerať a nemáte chuť namáhať mozgové závity.

Čung_E (2023)

Kórejci tieto sci fi vedia. Nechápem ten nízky rating. Vizuál super, malo to hlavu aj pätu.

Barva z vesmíru (2019)

Ako horor nie zlé. Na nízky rozpočet to vyzerá dosť dobre - oceňujem kameru a výber anamorfik lensov. Nicolas Cage je Nicolas Cage - v dobrom aj zlom. Snáď by sa mi to páčilo viac ak by som nečítal predlohu a nemal očakávania. V takom prípade by som ale si tento film nikdy nevyhľadal a nevidel. Od predlohy to teda odbočilo riadne - a podľa mňa nie v dobrom. Predpokladám, že zasadenie deja do súčasnosti bolo z finančných dôvodov? Na to sa nabaľuje zbytočný scenáristický alibizmus s nefungujúcimi telefónmi a internetom… Postavy a ich osudy sú dosť odlišné od predlohy - ako aj dej, ktorý sa namiesto mesiacov odohrá v priebehu pár dní. Obsadenie Tommyho Chonga ako Ezru, ktorý je vo filme squater na rodinnej usadlosti a nehrá tu skoro žiadnu rolu je úplný joke. Color out of space bola asi moja najobľúbenejšia poviedka od Lovecrofta a tento film s ňou má málo spoločného. Už keď som to čítal, zamýšľal som sa nad tým ako by filmári znázornili farbu, ktorá “nevyzerá ako žiadna iná, farba akú som videl". Zdá sa, že to nakoniec bude ružová…

Zločiny budoucnosti (2022)

Veľmi provokatívny a dosť originálny materiál. Vzhľadom na “veľkosť" materiálu je ale cinematography dosť o hovne a výprava vyzerá slabšie ako céčkový seriál Z Nation. A ten koniec? Poďme napísať scenár a… a neviem čo, takže to iba utneme. Šak sme umelci, ne?

Divoká planeta (1973)

Aký zvláštny film. Nepodobá sa hádam na nič iné. Koniec mi prišiel trochu useknutý.

Bílý šum (2022)

WTF did I just watch? 2 filmy v jednom a obidva bez poriadneho konca. Pozornosť to udržalo, ale čo tým vhcel básnik povedať?

Strings (2004)

To chcelo veľa sebakontroly, aby som to dopozeral. Na to aký je ten film krátky sa mi zdal dosť dlhý. Inými slovami - nuda.

Twentynine Palms (2003)

Úchylácka pičovina bez ladu a sladu, ktorá nemá s umením nič spoločné. Autor by mal zmeniť antidepresíva. Alebo sa zabiť?

Izolátor (2020) (studentský film)

Veľmi slabo napísané, natočené, zahraté aj zeditované. Najviac sa mi páčil plagát.