Ghostland (2018)

Áno, tie dve roviny tam boli fajn. Len keby sa to vyhlo tým klasickým hororovským klišo-chybám ako večné problémy so zavretými dverami, neporaziteľní záporáci a keby nebolo tak ťažké držať palce uvrešťaným protagonistom, ktorí sa len pasívne prizerajú čo sa s nimi deje, a aj keď sa po polke filmu k niečomu odhodlajú, tak to spravia napiču, mohlo to byť fakt echt dobré. Plusové bodíky za mihnutie sa Lovecrafta (nie je to prvý film, kde bol?).

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Na zhodnotenie tohoto filmu sa hodia dva citáty majstra Meliška: "Že toto aj môže byť na svete..." a "To sa dejú veci... s primitívma."

Ant-Man (2015)

Ako sa môže niekto zmenšovaním, ktoré pracuje na princípe približovania vzdialeností atómov, zmenšiť na subatomárnu úroveň? Inak super - pútavé, dobre zahrané, veľmi vtipné. Oveľa lepšie, než som čakal.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Ja teda rozhodne tlieskam. Bál som sa nudnej romantickej p***viny (bol som to v podstate donútený pozerať) a dostal som super anti-romantickú absurdnú haluz, na ktorej som sa kráľovsky bavil. Keanova postava cynického pesimistu mi miestami pripomínala McConaugheyho detektíva z Temného prípadu. Winona tiež super. Miestne nízke hodnotenia preto nechápem. To sa všetci tešili na medom pretekajúcu blbinu?

Chappie (2015)

Ak má sci-fi béčko, tak je to tento film. V podstate to nebolo zlé, hlavne zo začiatku, len škoda tých 1000 nedomyslených vecí, vďaka ktorým sa to nedá brať vážne. Ale celkom sa mi páčilo, ako Die Antwoord hrali vymastených gangsterov.

Železná srdce (2014)

Tento film ma odrovnal. Perfektne natočené, super zahrané a prostredie pot, hnus, krv, streľba mŕtvoly tú vojnu navodili tak sugestívne a presne, že aj Dunkerque sa môže strčiť. A to chovanie a hlášky posádky... A ten tiger... No bomba.

Tiché místo (2018)

Pozor, mierny spoliler: "Hmm, sú strašne rýchli a nepriestrelní, ale riadia sa výlučne extrémne citlivým sluchom, tak čo keby sme ich skúsili trafiť niečim sonickým," povedal... vôbec nikto. Nevraviac o tom, že neviem aký "armor" by bol potrebný na to, aby ich dnešné zbrane nerozstrieľali na fašírku. Takéto chyby v logike mi väčšinou vadia veľmi, v tejto výborne namiešanej, silno atmosferickej "nemej" žánrovke vadili len tak stredne, až málo. Takže spokojné 3 hviezdy. A hlavne ticho!

Gerald's Game (2017)

Film u mňa klesá pre rovnaké dôvody, ako ďalšia menej podarená adaptácia Kingovho diela - Izba 1408. Zbytočné naťahovanie deja vatou, pridanými traumami z detstva a podobnými záležitosťami, miesto sústredenia sa na to, čo je podstatné. Stvárnenie prvej noci a objavenie sa nočného návštevníka, tak perfektne podané v knihe, bolo trestuhodne rýchlo odbité, len aby sa Jess mohla zasa rozprávať so svojimi imaginárnymi poradcami, ktorí mi časom už riadne liezli na nervy. Koniec bol ale celkom uspokojivý - aspoň niečo.

Bosch - Season 4 (2018) (série)

Po pomalšom a trošku informatívne náročnom začiatku sa to zasa rozbehlo na tradične skvelú jazdu. Neuveriteľné, ako si tento seriál stále drží tak vysokú laťku.