Cruchot

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 16.11.2018  10:19
    The Ledge (2011)

Závěr filmu rozboří celé pečlivě budované napětí a tajemno. Být ochoten obětovat vlastní život, aby někdo jiný mohl žít, je jistě velmi statečné, ale nemusím se přece nutně chovat jako idiot. Řekněme, že takových 80 minut jsem se bavil (Hunnam, Tyler a Wilson výborní), ale konec vše zabil.

• 23.9.2018  09:39
    Dárce (2014)

Film je plný zajímavých myšlenek, ale zároveň tolika logických nesmyslů, že ani nevím, kde začít. Potenciálně nosný materiál byl jaksi "releasing into elsewhere". Podepisuji se pod komentář uživatele Sarkastic.

• 23.8.2018  09:26
    Super (2010)

Nakonec průměrné ***, třebaže film je všechno, jen ne průměrný a všední. Super stojí za to vidět už jen kvůli úžasné Ellen Page a její hravě ujeté Boltie. Její postava vytahuje film na ****. Způsob, jak s ní nakonec naložili, ovšem tvůrcům nikdy neodpustím. Nějakých 70 minut je snímek hravý, plný černého humoru (i když často hodně přes čáru) a roztomile ujetých scén (Holy Avenger a pekelník). A divák (já) se těší na závěrečnou akci. Ta ale film z mého pohledu svým způsobem pohřbí a celkové vyznění šlo úplně mimo mě. Provokující, ale žánrově nevyladěné. Ani komedie ani drama. Nadsázka, ale zároveň snaha o realističnost. Je to někde na půl cesty. Pořád lepší než Defendor, ale zaděláno bylo na víc.

• 17.8.2018  14:49
    Sláva (1989)

Schematické, klišovité, patetické. Výborné herecké obsazení zachraňuje poněkud unylý děj. Odvážní chlapci z 54. si určitě zasloužili svůj film. Já jako divák jsem se jaksi nudil.

• 17.10.2017  09:43

Svižná přímočará kriminálka ze staré školy. Žádná vata. Žádné zásadní dějové odbočky. Pořád se něco děje a příběh odsýpá. Díky tomu ale není těžké se v příběhu ztratit. Tvůrci tu navíc naťukli snad všechna společenská témata, která tehdy Amerikou hýbala - máme tu válku mafií, veterány z Vietnamu, černošskou otázku a Black Panthery, hippies a východní náboženství/filozofie, vysokou kriminalitu a já nevím, co ještě. Docela slušný mišmaš. Postava Charlese Bronsona by se z fleku mohla přidat k Avengerům - s efektivitou, s jakou decimuje všechny a všechno kolem sebe by se mezi nimi neztratil. Jeho superpowers? Vidí i za roh, neomylně zasáhne padoucha na libovolnou vzdálenost a je nezasažitelný. Také slušně hláškuje: Policista: "Kid's inside. He's got a big gun." Lou Torrey:"And a small future." Je to prostě drsoň.

• 27.9.2017  09:11

Výborný John Heard a zajímavě našlápnutý děj. Zároveň příliš hluchých míst a takový trochu nijaký závěr. Kriminální linie a samotné pátrání nehraje nakonec takovou roli, jak by se dalo zprvu očekávat.

• 26.11.2016  10:04

Docela jsem se na tenhle film těšil, ale něco tak zmateného jsem už dlouho neviděl. Je to o to smutnější, že na rozdíl od jiných českých (nebo slovenských) rádobythrillerů staršího data, tenhle nepůsobí trapně nebo až směšně. Na první pohled profesionální práce - kamera, hudba, stavba scén, atmosféra začátku 90. let - to vše je ok. Ale autor scénáře se zřejmě při psaní párkrát opil jako Dán. Znalci předlohy možná tuší, já byl ale celou dobu zmatený jako polární motýl v létě. Chaoticky vyprávěné nebo sestříhané. Jako by mi pořád něco unikalo, až mě to celé začalo být úplně fuk.

• 17.11.2016  11:39
    Svatý rok (1976)

Překvapuje mě zde to velké množství maximálních hodnocení, která byla do jisté míry ovlivněna také faktem, že se jedná o poslední snímek Mistra Gabina. Určitě to není špatný film, ale rozhodně ani žádný výrazný mezník světové filmografie. Gabin je zde jako vždy skvělý, a to samé lze říct i o dalších hercích. Nicméně slabý scénář nezachrání ani herci, ani výborný původní český dabing.

• 15.11.2016  10:13
    Simon Birch (1998)

Krásný film, který nemůže nechat emočně chladným snad ani toho největšího životního cynika. Film, který má duši.

• 11.11.2016  10:22

Film se zajímavě rozjede, ale postupně mu tak nějak dochází dech. Z dobře rozehrané situace nám nakonec vyleze poněkud tuctová a obehraná zápletka o ruských mafiánech, konspiraci na vysokých místech, jednom přeběhlíkovi a manželech, kteří se do toho všeho namočili ani neví jak. Film nicméně drží nad vodou výborné herecké obsazení a minimálně výborný Skarsgard, jakmile se objeví na scéně, dokáže spolehlivě probrat i diváka, který by snad začal u filmu klimbat. Tahle příjemná jednohubka je navíc pěkně nasnímaná a odehrává se v atraktivních lokacích. Takže za mě velmi slušné tři ***.

• 13.10.2016  10:18
    Unfriend (2016)

Když jsem po shlédnutí filmu (bylo tak kolem 23:00 a všude venku kolem tma) vypnul televizi a uviděl v ní svůj obraz, tak mě zamrazilo. Ne že ne. A některé scény z filmu mi asi ještě nějaký čas způsobí neklidné spaní. Tenhle horor opravdu funguje tak, jak by správný horor fungovat měl. Námět je zajímavý a svým způsobem velmi originální, i když čerpá inspiraci z jiných starších děl. Nicméně internetovou čarodějnici jsem ještě ve filmu neviděl. A právě to skloubení klasického s moderní technologií tady funguje výborně. Rozhodně nelze než doporučit shlédnout někde v přítmí na kvalitním přehrávači s 5.1 surround zvukem nebo alespoň se sluchátky na uších (s náhradními spodky a osobou s defibrilátorem poblíž). Fanoušky seriálu The 100 nebo Fear the Walking Dead potěší obsazení hlavní role, ale dobře vybráni jsou i ostatní herci. Zážitek z filmu podpoří i velice dobrý soundtrack. Film má i svoje mouchy, ale celkově rozhodně palec nahoru. Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení roku.

• 29.9.2016  15:16
    Tah pěšcem (2014)

Ve filmu o poněkud šáhlém Bobby Fischerovi mi nezajímavější postavou přišel jeho soupeř Spasskij, jemuž snad nešlo nefandit. Schreiber tedy na výbornou, Maguire místy trošku přehrával, ale těžkou roli zvládl. Saarsgaard taktéž jako obvykle skvělý. Film jako celek určitě není špatný, ale jako by mu přes všechnu excentričnost místy chyběla šťáva. Historie šachu neznalý divák se navíc ani nedoví, čím že byl Bobby tak výjimečný a v čem vězela geniálnost oné proslulé šesté partie. Ve filmu o šachu se tak o hře samotné člověk moc nedozví. 70%

• 17.9.2016  17:38
    Wyvern (TV film) (2009)

Jedna hvězdička za Dona.

• 17.9.2016  17:34
    Suprhrdina (2008)

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. A Suprhrdina prostě není Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely.

• 17.9.2016  17:30

Není to tak strašný film, jak by se mohlo zdát z toho poměrně velkého množství zdejších odpadových hodnocení, jejichž autoři ve spravedlivém rozhořčení vyčítají autorům filmu snad úplně vše. Nicméně pravda je, že při sledování filmu přinejmenším cítíte ten potenciál. Jak výborný to mohl být film, kdyby se dostal do ruky někomu jinému. Kdyby jen alespoň postavy, které mluví německy, opravdu německy mluvily. Zvláště pak v případě německých herců. Pan Preiss sice dabuje bravurně, ale Goebbelsův projev v němčině a češtině - to je prostě rozdíl. Postava Gustava Fröhlicha v podání jinak výtečně hrajícího Burkhardta postrádá s tragickým dabingem svou sílu. A Hitler Pavla Kříže - to je taková třešnička na dortu. Dokud nepromluví, je to v pohodě. Kříž je jako Hitler pro mě překvapivě přesný, ale jen otevře pusu a kouzlo je pryč. S hereckými výkony jinak nemám problém, všichni hrají to, co jim scénář dovolí - a třeba taková Lenka Vlasáková nebo Martin Huba odvedli na malém prostoru opravdu výbornou práci. Film ovšem sráží jiná věc - přílišná doslovnost. Na druhé straně je tu určitá zkratkovitost, kdy se tvůrci nedostanou jednotlivým postavám pořádně pod kůži. Je to jaksi povrchní a plytké. Spoustu silných scén kazí čeština v "německých" ústech nebo až podivná kompozice scény (už téměř zprofanovaná postelová scéna). Nic moc jsem od filmu nečekal a nic zvláštního jsem taky nedostal. Na druhou scénu - do odpadu má tenhle film opravdu hodně daleko. Na to jsou jiní vhodnější kandidáti.

• 15.9.2016  09:58

Celé mě to přišlo jako natočené na základě upraveného scénáře k Poslednímu skautovi 2, který bohužel nikdy nevznikl. Dejte náctiletou dceru postavě Russella Crowea, změňte jména a pár dalších drobných detailů, a máme tu znova Joea Hallenbecka a Jimmyho Dixe. Ale tady to nějak není ono - jako když se špičkovali Willis s Wayansem. To, co ale film sráží nejvíc, je úplně pitomá zápletka, plná logických nesmyslů. Naštěstí nejde brát film úplně vážně. A to, co ztrácí na ději, Black kompenzuje jednotlivými scénami, vtipnými gagy a hláškami. Crowe s Goslingem si sednou, ale přece jen jsem si celou dobu představoval, jak by film asi vypadal s Willisem. 70%

• 11.9.2016  15:54

Caparti v kině slintají blahem a dospělý doprovod se nedívá co pět minut na hodinky. Ideální kombinace. Notoricky známý příběh většinu lidí asi neposadí na zadek. Ale...Ten audiovizuální kabátek! Je neuvěřitelné, že většina toho, co divák vidí, jsou jen dekorace a CGI, včetně džungle a všemožných zviřátek. A svým způsobem děsivé je, že to (téměř) vůbec není poznat. Celkově naprosto důstojné ztvárnění knižní legendy a za mě jednoznačně palec nahoru.

• 11.9.2016  15:26

Takový laskavý film. Pohlazení na duši. Výborně napsané postavy, především ta ústřední. Role ušitá přesně na míru Paulu Newmanovi. Sullyho si snad nelze neoblíbit a totéž se dá říct i o celém filmu.

• 8.9.2016  10:40

Škoda, že se tvůrci neodvázali ještě trochu víc. Mohla být na světě velmi dobrá hraná konkurence nepřekonatelnému Shrekovi. Mnoho opravdu vtipných scén souvisejících zejména s originálním prokletím Elly ("Freeze!" :)) je zabito trapnými, přeslazenými nebo až hloupými výstupy. Jsou tu zábavné postavy (had, strýc Edgar, vypravěč Erica Idlea, Brumhilda), ale pak také otravné až přehrávající (sestry Hattie&Olive, víla Lucinda nebo zlobři). Hlavním trumfem je určitě Anne Hathaway, kvůli níž stojí za to film shlédnout. Děti nejspíš budou z filmu nadšené, dospělák se pobaví taky, ale jenom si možná povzdechne, že mohlo být líp.

• 7.9.2016  09:59
    Hra peněz (2016)

Určitě to není špatný film, ale silnější dojem ve mě neudělal a závěr mě bohužel nechal emocionálně chladným. Jinak těžko, co vytknout. Herci jsou skvělí, děj odsýpá a režie má vše pevně v rukou. Jenom - aniž bych chtěl být trapně vtipnej - mohlo to být krapet výbušnější. 70%

• 30.8.2016  11:13
    Road House (1989)

Tohle je jeden z těch filmů, které už dneska nikdo nenatočí. Poctivá osmdesátková akčňárna, která si na nic nehraje a ctí základní pravidla žánru. Máme tu superklaďase, mocného superpadoucha a jeho nohsledy, superkrásku, která oba spojuje, superparťáka a skupinu dalších více či méně vedlejších postav, která jim přihrává. Děj je přímočarý, postavy hláškují ostošest a vše směřuje k předpokládanému finále, kde si to oba pánové, pro něž opravdu není jedno město dost velké, na férovku rozdají. Žádné velké umění a ultrarealistické drama z amerického vidlákova. Nicméně řemeslně výborná práce, zábava a taková ta nálada, kterou už dnešní akčňáky prostě nemají.

• 25.8.2016  09:58

Jenom jedno slovo - přeceňované.

• 25.8.2016  09:54

Pokud bych hodnotil originalitu a osobitost, dám tak zhruba 8 hvězdiček z 5. Absurdní, surreálný, provokativní, sexy, utopistický, násilný, šílený, depresivní, naturalistický, okázalý. Kultovní. Pro mě ale také těžko stravitelný. Absurdní je také možná hodnotit tento snímek průměrnými 3 *, protože tenhle film je všechno, jen ne průměrný, ale asi nejsem naladěný na stejnou vlnu. Velkou část stopáže je film přes svou okázalost překvapivě nudný. Jsem rád, že jsem viděl, ale podruhé to absolvovat nemusím.

• 19.8.2016  11:11

Je to nerovný souboj. Dva feťáci versus hydra jménem Byrokracie. Takový boj se dá jen těžko vyhrát. Zvlášť když máte v patách všehoschopné zločince a policii. Dva sympatičtí darebáčci Strech a Spoon se chlapsky rozhodnou, že seknou s drogama, ale netuší, jak náročná bude jejich cesta za svatým grálem jménem odvykačka. Ústřední duo v podání Tima Rotha a Tupaca Shakuraje je hlavní devizou filmu. Oba herci fungují jako parťáci naprosto přirozeně a jejich postavy jsou výborně napsané. Člověk se pak už jen baví při sledování jejich boje s větrnými mlýny, a jak zabředávají do dalších a dalších problémů, aby z nich pak s překvapivou grácií zase vybruslili. Vzpomínám, jak jsem kdysi naštvaně (protože dlouho) seděl na pohotovosti se zlomeným prstem. Při pohledu na výbornou scénu ve filmové nemocnici s krvavě zraněnými, postřelenými a úpícími pacienty, kteří jen trpně čekají, až je milostivě vyvolá sadistická recepční, jsem se musel jen smát. A paní u nás na sociálce mi už teď taky nepřipadají zas až tak hrozné.

• 17.8.2016  10:00

Takový ten malý velký film, který hravě strčí do kapsy většinu hollywoodských velkoprodukcí. Děj by se dal shrnout v podstatě do několika vět (pokud si výše přečtete informace k filmu, tak znáte vše podstatné, vřele doporučuji nečíst před shlédnutím filmu). Zápletka by se tedy mohla zdát tuctová, triviální, klišoidní, všední. Ale...Herecké obsazení není tzv. hvězdné, ale naprosto přesné. Tohle je jeden z filmů, kde cítíte, jako by herci své postavy nehráli, ale těmi postavami prostě byli. Film má výbornou atmosféru, čemuž napomáhá výtečná kamera a nádherná hudba. Není to náhoda. Freddie Francis byl velezkušený bard, který měl za sebou Glory, Dunu nebo ve stejném roce dělal Mys hrůzy. No a James Newton Howard - ten snad nikdy nezklame a i tenhle soundtrack se dá poslouchat nezávisle na filmu. Režisér vše bravurně poskládal dohromady a snad ani jeden záběr není zbytečný. Podobně jako jiný jeho bravurní snímek - Jako zabít ptáčka - má tenhle film duši. Sladká Reese, léto na venkově, první lásky, síla rodiny a "pan Měsíček", který na to vše s nadhledem shlíží.

• 16.8.2016  09:54

"What is she like?" Mary, as you call her, is a bigoted, blinkered, cantankerous, devious, unforgiving, self-serving, rank, rude, car-mad cow." Pro ty, kteří vládnou anglickým jazykem, je snad lepší tento barvitý popis ústřední postavy nepřekládat. Pro ty ostatní - je to prostě strašná kráva, ale zároveň s tak neodolatelným šarmem, že si ji druhá ústřední postava nechá v dodávce hned u svého domku celých 15 let. Že je Maggie Smith Paní herečka, netřeba asi nijak zvlášť zdůrazňovat. A je to samozřejmě ona, kdo drží film nad vodou. Alex Jennings v roli podivínského dramatika píšícího převážně o své matce ji vhodně doplňuje, a ostatní role jsou také dobře obsazeny včetně poněkud děsivé (ne z hlediska výkonu, ale charakteru postavy) roli Jima Broadbenta. I přes průměrné hodnocení rozhodně doporučuji film shlédnout. Pro fanoušky Maggie Smith povinnost.

• 14.8.2016  09:56

Dle obrázků k filmu nebo traileru jsem se obával další stupidní trapárny na už poněkud vyčpělé zombie téma, ale tenhle filmík velice mile překvapil. Základem jsou dobře napsané postavy a pak už semtam nějaký ten nepovedený fór odpustíte. Svižné, vtipné, nepostrádající invenci. Minimálně za trampolínu, kočky nebo zombie-vozíčkáře nemůžu pod ****.

• 12.8.2016  10:00

Chce to silnou vůli dokoukat film až do konce, ale odměnou vám pak budou sladké sny o jezených novorozeňatech, znásilňovaných malých chlapcích nebo kozlech. A jestli jste si, milé děti, myslely, že v dobách odporně vypadajících zombie, skřetů, upírů, vlkodlaků či dalších nejroztodivnějších digitálních potvor se nelze bát obyčejného kozla, tak jste na velkém omylu. Film doporučuje ke shlédnutí 5 z 5 vymítačů.

• 9.8.2016  10:33

Zkouším si to představit tak trochu v opačném gardu. Sebevražedný atentátník oblečený do slušivé bombové vesty nakráčí do obchodního střediska a hlásí do vysílačky. "Veliteli, je tu jen asi 150 lidí. Mám se odpálit?" "Vydrž, Ahmede, musím to konzultovat s generálním štábem." Generální štáb:"Podle manuálu je přijatelné se odpálit až při větší než 60% potenciální naplněnosti objektu." Velitel na pobočníka:"Hamide, kolik je potenciální naplněnost toho obchodního střediska?" Hamid: "400." Velitel. "Ahmede, 150 lidí je méně než 60% potenciální naplněnosti objektu. Zastavuji akci." Ahmed:" Rozumím. Zastavuji akci." Velitel:"Není tam těch lidí spíš 250 nebo 300?" Ahmed:"Nejsem si jist, veliteli." Velitel:"Plánovali jsme tu akci několik měsíců. V tom obchoďáku jsou americký konzul, britský generál NATO a francouzský ministr kultury. Čísla 3, 5 a 6 na našem seznamu prioritních cílů. Ahmede, můžeš provést novou kalkulaci počtu osob v objektu?" Ahmed:"Jistě, veliteli. Vydržte...Ehm...Podle nové kalkulace se v objektu nachází 280 osob." Velitel: "To je více než 60% naplněnosti objektu. Schvalujete akci, generální štábe?" Generální štáb:"Akce je autorizována. Spusťte to." Velitel:"Akce je autorizována. Ahmede, máš zelenou." Ahmed:"Rozumím, veliteli. Zahajuji akci. Odpálení za 3...2...1..." Pobočník Hamid: "POČKAT! Jsou v objektu nějaké děti?" Ahmed:"Akce přerušena...Hlásím, že v objektu nevidím žádné děti." Velitel:"ŽÁDNÉ DĚTI?!! To musím hlásit výš." Generální štáb." V objektu nejsou žádné děti? Tak by akce z propagandistického hlediska nesplnila svůj účel. Toto musíme konzultovat s emírem." Emír:"K takovému rozhodnutí nemám pravomoc. Tohle musím konzultovat s chalífou." Emírův pobočník: "S chalífou se nelze spojit. Právě se nachází ve svém harému." Emír:"Zkoušejte to dál...Veliteli, prozatím přerušte akci..." Velitel: Rozumím." Ahmed:"Potvrzuji."....Nedokážu si představit, že by za takovéto konstelace vůbec k nějakému úspěšnému teroristickému útoku došlo. . Pokud všechny akce Západních zpravodajských složek probíhají, jak je znázorněno ve filmu Gavina Hooda, nelze se divit, že se boj s terorismem tak vleče a nevykazuje na první pohled zas až takové pokroky. Film velice pěkně ukazuje postupy a problémy podobných akcí, které si normální smrtelník asi ani vůbec neuvědomí, že mohou nastat. Já osobně jsem se celou hodinu a půl dobře bavil. Ačkoli se odehrává v podstatě na omezeném prostoru, film má spád a napětí. A jako třešničku na dortu tu máme výborné herecké obsazení a jednu z posledních dvou rolí Alana Rickmana.

• 2.8.2016  09:00

Celkem zručně natočený thriller, u něhož očekáváte nějaký šokující závěr, který vás sejme. Tady ale nic takového nepřijde. Pointa je chabá. Žádná katarze, žádné emoce. Film tak nakonec vyznívá úplně naprázdno. Španělský originál jsem neviděl, americká verze dobrá. Ale neslané nemastné vyústění celý film pohřbí. Škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13