Mrtví a neklidní (2013)

Twilight se zombíkama. Teresa Palmer - jak je krásná, tak mi tady byla protivná. Nicholas Hoult - fajn, ale vnitřní monology jeho postavy opravdu nebyl moc dobrej nápad. Z postav nejvíc zaujal zombík M Roba Corddryho. John Malkovich neměl moc co hrát. Atmosféra Stmívání z tohohle filmu srší na všechny strany - od pojetí námětu, přes vizuál až po soundtrack. Navíc film sráží neskutečné logické lapsusy. Škoda. To nejzajímavější z filmu lze shlédnout i v traileru. 50%

Bídníci (2012)

Nerad bych se dotknul těch, co hodnotí tenhle spektákl *****, ale plné hodnocení tomuhle filmu může dát snad jen člověk s hudebním hluchem. Když se například poprvé objevil zpívající Crowe, nevěděl jsem, jestli se smát nebo plakat. A uječená postava Hathaway těsně před tím, než skončila v nemocnici, byla skorem k nevydržení. Nechtěně směšně na mě působil i téměř každý běžný dialog, který se snažili herci přezpívávat. Hudba jako taková samozřejmě není špatná a některé písně (včetně té ústřední) jsou moc pěkné, ale někteří herci by asi neměli zpívat. Nebo alespoň ne metodou, kterou zvolil štáb Bídníků. Dějově vzhledem k výtečné předloze není co vyčítat, herecké obsazení je rovněž skvostné, ale muzikálové zpracování podle mě nebyl úplně nejlepší nápad.

Baron Prášil (1961)

Z pohledu filmového historika samozřejmě za *****. Po výtvarné stránce je film jedinečný. Plus tu máme skvostné herecké obsazení v čele s Milošem Kopeckým. Ale přeci jen mi chybí výraznější děj a místy jsem se i nudil.

Jedna mezi oči (2012)

Tuctový příběh, nudně odvyprávěný bez špetky napětí. Nevýrazný Sung Kang. Jako epizoda televizního seriálu určitě fajn, ale film pro kina? Sly na to určitě ještě má a Momoa si svého zabijáka evidentně užíval, ale čekal jsem asi víc. Slabší ***.

Chceš pěstí? (2013)

Děj není z nejobjevnějších a některé scény opravdu šustí papírem, ale vizuálně je to nádhera. A pak jsou tu samozřejmě James McAvoy a Mark Strong, který by mohl pohledem propalovat ocel. Už jen kvůli nim nemůžu pod ****.

Konečná (2013)

***** je patrně poněkud přepálených, ale tenhle film - to je přesně Arnieho parketa. Po klasikách typu Terminátora, Predátora či Total Recall se překvapivě právě Konečná zřejmě natrvalo dostane do mého top žebříčku filmů bývalého kulturisty z rakouského Thalu. Na čestné místo hnedle vedle Commanda.

Frajer Luke (1967)

Newman a Kennedy výborní. Několik úžasných scén. Ale po všech těch oslavných chorálech, co jsem se doslechl nebo přečetl, jsem asi čekal víc. 70%

Metoda (2005)

A pak že si manažeři ten svůj nechutně velkej plat nezaslouží...

Amazing Spider-Man (2012)

Naprosto zbytečný film a Marc Webb může Raimimu leda tak nosit kafe. Zásadní fail je pro mě obsazení hlavní role Andrewem Garfieldem, který je jen ubohou parodií herce a ve druhé polovině filmu mě už ty jeho škleby vyloženě iritovaly. Scénář je pouze snůškou klišé a dokáže překvapit jen minimálně, stejně jako mdlá režie. Casting se jinak kromě hlavní role vydařil a až mi bylo líto, jaké "perly" a "moudra" musel třeba takový Martin Sheen vypouštět z úst. Vizuálně pěkné, ale na dnešní dobu nijak omračující. Druhou * přidávám za roztomiloučkou Emmu Stone a výborného Rhyse Ifanse (než se začal měnit v Godzillu).

Caveman (1981)

Na *** to u mě zachraňuje snad jen roztomiloučká Shelley "Cheers" Long. Pár vtípků se povedlo, (mužské) oko potěší dekolt Barbary Bach, ale celkově tvůrci zoufale nevyužili potenciál daného námětu.