• Romantický

CO / KDYBY (2019) (seriál)

Výbroný seriál, napínavé, tajomné, s dobrým obsadením. Nechá človek zamyslieť sa nad sebou a nad tým ako by konal sám v podobných situáciach.

Morgan (2016)

Bavilo ma to celý čas, malo to rýchly spád a film dokázal udržať moju pozornosť. Hlavná hrdinka bola pekne creepy, Anya to hrala skvelo. Zápletku som vôbec neodhalila, hlavne som sa ani nesnažila predvídať, len som sa tak unášala dejom a za mňa teda ****.

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Pre mňa skvelé, atmosféru to malo presne ako pôvodná verzia a to že tam boli rovnaké situácie, ale zasadené do súčasnosti s miernou obmenou bolo super. Hlavne časť s Billym a ten predavač boli vtipní. Škoda, že tam už nemohol byť Allan Rickman, bez neho to nebolo ono...za mňa plný počet *, aj ma to rozplakalo. Bolo to ako vidieť starých známych po rokoch.

Neklidná mysl (2015)

Filmov o duševných poruchách by malo byť viac. Luke Kirby to zahral skvelo. Čo ma mrzí je, že film namiesto toho, aby búral stereotypy o ľuďoch s duševnou chorobou, ich skôr podporuje. Chcelo by to konečne originálny pohľad, niečo čo ukáže divákom, že veci nie sú také ako sa zdajú. Inak ako film veľmi príjemné, dojímavé.

Mělčiny (2016)

Prvá polovica: **** Kamera: ***** Druhá polovica: Odpad! Škoda, že tento originálne natočený film, s krásnymi vizuálnymi prvkami, nakoniec takto zvrhol. Autor si zjavne povedal, že a začiatok ľudí unudí a je potreba ich prebrať a tak do posledných pár minút dal totálne somariny, preplácané efekty a šialeného žraloka. Čo oceňujem je herecký výkon Blake Lively, ktorú až tak nemusím, ale mylsím, že tieto vodné scéna zvládla uveriteľne. Bonusová * za super čajku!

Jako ty (2015)

Skvelá herecká dvojka v hlavnej úlohe, svet budúcnosti, minimalizmus, emócie ako choroba. Zaujímavý pohľad na to aký by bol svet, keby sme chodili ako bez emočné schránky. Tento pohľad mohol byť viac rozpracovaný. Namiesto toho sledujeme romantický vzťah hlavných hrdinov, ktorí sa snažia bojovať a zachovať svoje city. Koniec necháva priestor našej predstavivosti, aby si domyslela ako príbeh tejto dvojice dopadol.

Ask Me Anything (2014)

Nechápem to hodnotenie, ani ten popis. Všetko pôsobí, že tento film je nejaká teenagerska hlúposť. Ale už od začiatku má silnú atmosféru. Keď pozerám na ten plagát evokuje to vo mne plytkú komédiu. Možno to bolo cieľom autorov, aby to prekvapenie na konci bolo o to väčšie, aj sa im to v mojom prípade podarilo. Ale čo ma mrzí, že ma to dlhú dobu odrádzalo tento film pozrieť a môžem povedať, že je to jeden z najlepších filmov za poslednú dobu (2016), čo som videla. Ten koniec bol proste skvelý, aj tá pointa filmu, ktorá sa na záver odhalí.

Thirteen (2016) (seriál)

Po pilote hodnotím ako fakt podarený anglický seriál. Téma únosov ma dosť baví a tu máme možnosť sledovať vývoj dlhšie ako len hodinu a pol vo filme. Zaujímave je, že nesledujeme samotný únos a väznenie, ale až útek obete a jej adaptácie po 13 rokoch. Uvidíme ako sa seriál bude vyvíjať.

Bez kormidla (2014)

Popis filmu neposkytuje presné info, o čom film je, ktoré menia celý pohľad na to čo sa tam deje. Pred časom som videla na podobnú tému film Beautiful Boy, ktorý sa zameriaval iba to onú situáciu, ktorú nechcem vyspoilerovať. Je to veľmi zaujímava otázka, pohľad na rodičov, ktorí prežívajú niečo také. Film Rudderless to pojal trošku ľahšie ako druhý spomínaný.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Týmto začala moja seriálovo-filmová závislosť. Toto bolo prvý seriál, ktorý som začala pozerať (online) a pozerám do teraz (7. séria), ako jeden zmála, ktoré ešte pozerám. Myslím, že je zbytočné nejako diskutovať, cieľová skupina je jasná, aj keď do nej som patrila možno pre tými siedmimi rokmi :D ale nie je to až taká stupidná romantická sračka ako Twilight. Piatky to dokáže celkom dobre spríjemniť. Obľúbená postava Damon.