• Romantický

Tajemství jejich očí (2015)

Na tomto som bola v kine, takže možno trocha skreslený názor. Podľa traileru som čakala niečo iné. Julia Roberts, ktorej dcéra bola zavraždená sa tu drží celý čas v úzadí až to začína byť divné. Boja so spravodlivosťou sa chopil jej kolega, čo sa tiež sa divné. Ale ono to má zmysel, ktorý sa dozvieme na konci. Takéto filmy ma málokedy prekvapia, väčšinou zápletku odhalím rýchlo, tu som len tak tušila niečo nekalé, takže dávam * za prekvapenie na konci :)

Poslední lovec čarodějnic (2015)

S frajerom sme na tom boli v kine a už v polovici som videla ako ho dvíha zo stoličky a potom mi vraví, že na to čsfd napíš že to bola úplná ******** :D Ja to nevidím až tak tragicky, ani som sa nenudila, celkom ma potešilo, že to nebolo zasadené do minulosti ako na začiatku, ale to skočilo do prítomnosti. Nebol však ničím výnimočný a celkovému zážitku asi prospelo to kino, aj keď to bolo na takom plátne až moc roztrasené a mihotavé. Človek 3/4 ani nevie čo sa tam deje.

The Overnight (2015)

Čo bolo toto?! :D Šialený film, ale bohužiaľ ani nie v dobrom. Už v prvej scéne, kde sa stretáva pár prvý s mužom z páru druhého tam proste niečo nesedí. Bývate dva týždne v novom štáte/meste a cudzí týpek za vami hentak familiárne príde a tak si podľa mňa každý normálny človek pomyslí, že je psycho a určite k nemu domov nepríde. Ale oni prišli a od začiatku prehliadali úplne podivnosti, čo tí dvaja stvárajú. Dajme tomu, že ako taká otvorenosť je ok, ale toto už bolo moc mimo.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Novodobá vianočná (svadobná) koleda, sen každej ženy, že takéhoto zlého chlapca skrotí a zmení :) Ako oddychovka super, žiadne šokujúce konce netreba čakať, ale ak chcete vypnúť tak tento film neurazí. Veľmi sa mi páčil záber, v ktorom beží duch budúcej priateľky a Matthew za ňou cez les a je na nich pohľad zhora. A že duch minulej frajerky je Emma Stone som zistila až ku koncu :D Dávam **, milý film, ale už viac krát ho pozerať určite nebudem a zachviľu na neho zabudnem.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Pre mňa jeden z najlepších seriálov. Má to byť síce horor, ale tvorcovia nestavili na trápne lakačky, ktoré sú akurát otravné. Sú tam démoni, duchovia, upíry atď., ale nesnaží sa to byť nasilu desivé. Silnou stránkou seriálu je humor, ktorý je tiež veľmi prirodzený a nenásilný, ako keby si tie vtipné hlášky dopĺňali herci spontánne sami. A postavy! Tie sú vykreslené úplne uveriteľne, človek má pocit, že takí musia byť aj v reálnom živote. Naj postavy: Castiel a Dean.

Spisovatelé (2012)

Za Lily Collins by si každý film zaslúžil 5 hviezdičiek, ona je proste úžasná! Ale to, že strieda jednorázovky a nezáväzne si užíva s týpkami z barov jej proste neverím (alebo nechcem?). Taká vzťahová sonda, ktorá má ukázať ako je všetko zkazené a nefunkčné. To sa im podarilo, ale nie je to reálne, hlavne zo záveru som skoro dostala glykemický záchvat, happyending všetci sa pekne spolu navečerajú na vďakyvzdanie. Jupí. Stačí jeden pečený moriak a to, že každý trtkal niekoho iného je v sekunde zabudnuté.

Rezistence (2015)

Nie som síce cielovkou týchto teen (alebo ako to teraz zvyknú nazývať young adult) postapokalypticko-scifi počinov, ale baví ma to. Toto pokračovanie bolo pre mna asi najviac očakávaným filmom tohto roku, ale nejaké veľke nadšenie sa nekonalo. Shailene si ostrihala vlasy, s Theom im to v tomto druhom diely iskrilo asi ako po 20 rokoch manželstva a jej gilt tripy boli už po 5 minutách otravné. Kate Winslet je nesympatickejšia ako minule a kvázi šokujúce zvraty postáv, kedy sa zo zlého stane dobrý a z brata zasa zlý sa vlastne moc nepodarili. Záver filmu vcelku vydarený, lebo som teraz zvedavá, že čo je to teda za tou stenou.

God Help the Girl (2014)

To je nejaký spin-off Skins, či čo? Hannah by sa na hlavnú rolu hodila viac . Herečka, ktorú vybrali bola úplné nevhodná, podľa deja to mala byť kočka, po ktorej letia, ale chýbala jej nejaká osobnosť. Niečo ako Effy zo Skins. Pesničky podľa mňa strašne detské, texty tiež. Nebola to úplna nuda, ale keďže hodnotím po nejakom čase, je to veľmi zabudnuteľný film.

OXV: The Manual (2013)

Toto sú také filmy, že hodinu po pozretí, už človek ani nevie o čom to bolo. Ale nápad nebol až taký zlý, len prevedenie nuda.