Ďábel (2010)

Film stráca pre slabý scenár.

Den nezávislosti: Nový útok (2016) odpad!

Nehodnotím kvalitu efektov, ani neprižmurujem oči v prípade Jeffa Goldbluma, ktorého roly mi boli vždy sympatické a dokonca si nikdy nenechám ujsť Emmerichovu tvorbu, pretože je to môj najneobľúbenejší režisér - učebnicový príklad kapitalistického realizmu, monumentálneho gýča a scenáristického diletantizmu. Nemám nič proti blockbusterom a oddychovkám, no nemusia sa robiť pateticky, primitívne a stále podľa tej istej šablóny osemdesiatych rokov. Jediná jeho vcelku podarená vec je Stargate, všetko ostatné chabé pokusy za premrštený rozpočet.

Den trifidů (2009) (TV film)

Pre televíziu. Ináč pozerateľné.

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Na jedno pozretie. Ale zopár zmien v scenári túto verziu trošku oživilo.

Dětská hra (2019)

Ani horor, ani komédia, ale scenáristicko-herecká tragédia. Hviezdička za výpravu.

Děvínský masakr (2011)

V rámci populárneho žánru hraný dokument s kriminálnou témou ide o slabší priemer. Pozitívne som vnímal vo filme, ako vyvracal rasistické výpovede niektorých známych samotného strelca, ktorí ho kládli do polohy dobrého a pracovitého chlapa samotára tyranizovaného neprispôsobivými susedmi, hoci v tom prostredí vôbec nežili. Ďalší susedia dali veci na správnu mieru, že jeho obeťami neboli žiadni grázli, ale v podstate obyčajní ľudia, chudobnejší, ale zjavne predsa len šťastnejší. Harman však bol rasista, tak ako niektorí preživší a vypovedajúci, bol to zakomplexovaný a závistlivý hajzel a zomrel tak, ako zomierajú zbabelci, svetu nebude chýbať. Preto ma náramne prekvapila tá rapová pesnička počas záverečných titulkov, akoby správanie strelca héroizovala. To považujem za závažný nedostatok svedčiaci o koncepčnej nevyzretosti tvorcov.

Diktátor (2012)

V porovnaní s Boratom alebo Brünom palec dolu. A Megan Fox asi zabudla, že vo filme treba hrať.

Dimenze 404 (2017) (seriál)

Jednoducho geniálne! 😁

Díra (2009)

Na scenári sa podieľal Guillermo Del Toro. Jeho vklad cítiť i vo stvárnení niektorých nadprirodzených bytostí či záverečnej surrealistickej kulise. No to všetko prebíja Joe Dante so svojím zameraním na rodinný mainstream. Tak potom vzniká horor s množstvom impulzov, no zrealizovaných úplne neoriginálne. Ešteže Nathan Gamble dokáže svojej role dať trochu života, pretože jeho tínedžerským kolegom to vôbec nejde.