Co jsme komu zase udělali? (2019)

Francouzská tuctovka na úrovni českých odpadů točená pro masy, bez sebeoriginálnějšího nápadu a s velice špatným českým dabingem ( což asi nemůžu dávat za vinu filmu, ale stejně... )

Too Old to Die Young (2019) (seriál)

Scénář, z kterého by Fincher udělal 2h film, Scorcese 3h film a Refn 12h seriál. Ano, Refn opět dodává to, co se od něj čeká a od dob Drivu to dělá pořád stejně. Dlouhé pohledy do prázdna, 5ti minutový dialog, který dohromady obsahuje 4 věty, depresivní atmosféra, neonová světla a občasná explicitní brutalita. Vyčítat mu jeho repetetivnost ale rozhodně nemohu, jelikož dnes prostě neznám žádného režiséra, který by udržoval žánr moderního noiru při životě. Pokud nejste fanoušci žánru, nemá smysl, abyste se do tohoto vůbec pouštěli.

Ženy v běhu (2019)

Ženy v běhu je film, ve kterém nikdy neprší. Všichni zúčastnění berou vše s humorem, mají jenom příjemné problémy, bydlí v obrovských pražských rekonstruovaných bytech s výhledem na výstaviště, zřejmě vůbec neřeší peníze, mají hodné děti a tak bych mohl pokračovat stále. Prostě typický základ pro absolutně nesmyslnou českou romantickou komedii pro ženy středního věku. Ač tomuto velmi levnému žánru, u kterého by každý mohl napsat scénář na kus toaletního papíru, absolutně neholduji, tak musím uznat, že v rámci žánru dělá vše tak jak má a příběh i "humor" nepadá do hranic trapnosti, ale drží se na vlně princezničkového vysněného rodinného světa většiny dnešních mladých žen.

Slunovrat (2019)

V Hereditary nás Ari Aster přesvědčil, že dobrý horor nepotřebuje žádné vymakané efekty a levné lekačky, aby byl opravdu děsivý. Ve Slunovratu jde zase o krok dál a přesvědčuje nás, že kvalitní strach lze natočit i za plného denního světla a s absencí jakékoliv typické hororové složky ( = vrah, duchové, zombie atd. ). Midsommar je tak trochu revoluční moderní hororový snímek, jelikož neobsahuje nic, díky čemu by se dal klasifikovat jako horor, byť zvládne děsit daleko více než 80% veškeré hororové produkce. Ari se po jeho posledních dvou kouscích alespoň pro mě zařadil do současné topky režisérů, protože v současné době definuje moderní hororový žánr. O hvězdu méně dávám proto, že film je přeci jen dost dlouhý ( původní director's cut měl dokonce 4 hodiny! ) a občas tak nechává napětí vyprchat na úkor detailnějšího zaměření na švédský folklór.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

4,5*. U Hobbse a Shawa se dostavuje tzv. "Lídl efekt". Že ten efekt neznáte? To máte tak, přijdete do Kauflandu koupit si Váš oblíbený výrobek a když je vyprodaný, tak nadáváte na Kaufland, jaký to jsou sráči. Když ale přijdete do Lídlu a zjistíte, že výrobek je vyprodaný, tak začnete nadávat sami sobě, jací jste tupci, že jste přišli pozdě. A to se přesně dostavuje i zde. U posledního FF mi vadila přemrštěná porce nelogičností a absence fyzikálích zákonů. Že tady Dwayne Johnson drží vrtulník na řetězu svojí vlastní silou? HELLYEAHH! A cpěte toho do mě víc! Ono to bude dáno hlavně tím, že klasické Fast Furious mám zafixované jako serii o rychlých autech, respektu, rodině, kdežto H&S je klasický akční buddy movie, který si na nic nehraje a cool akční scény a hlášky sází rychleji než babička okurky do skleníku. Doufejme, že pánové budou v této akční jízdě pokračovat i dalších letech, rozhodně si svůj spin off zaslouží a obhájí.

V kapradí: Film (2019)

Between Two Ferns bývala skvělá youtubová záležitosat a fungovala jako skvělá 5ti minutová jednohubka s každým dílem, ale ve formátu filmu to prostě nefunguje. Hosté a jejich vtipy a urážky nejsou vůbec špatné, ale ta "příběhová" linka spojující rozhovory do sebe do něčeho, co se asi dá nazývat filmem, je naprosto ubohá.

Mrtví neumírají (2019)

Popravdě si nejsem jist, co tím chtěl Jarmusch říci. O čistokrevnou poctu zombie flickům se rozhodně nejedná, ta by vypadala jinak.

Teroristka (2019)

1 hvězda za skvělého Hofmanna, 1 hvězda za Kristínu nahoře bez :-D

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Už asi dva roky skoro pokaždé píšu, že mě superhrdinové nudí a filmová tvorba je jich přesycena, leč pokaždé dokážu dát marvelovkám vysoké hodnocení, protože se jim zatím vždy povedlo přinést do žánru něco nového. Tedy doposud. Lépe řečeno do Endgamu, kde už laťka padala o dost níže. A Spiderman se bohužel propadá ještě níže. Film nenabízí v podstatě nic, co by kterékoliv jiné marvelovky nenabídly v bledě modrém. Repetetivnost, předvídatelnost a stále stejný ( bohužel už také ohraný ) roztomilý humor našeho přátelského sousedského Spidermana. Křivka se už pro mě začíná skutečně lámat a osobně si nemyslím, že mě v brzké době Marvel jakkoliv pozitivně překvapí.

Anna (2019)

2,5* Besson se bohužel opakuje a dodává nám další Brutální Nikitu s neznámou herečkou, která ale vypadá podezřele až moc jako Mila Jovovich. Bessonův vkus na holky se vůbec nezměnil, zato vkus na kvalitní akční snímek se naprosto vytratil. Na akční film je ve filmu opravdu pramálo akce. Sasha Luss sympaticky nepůsobí a Evans s Murphym nemají moc co hrát. Příběh je na poměry takového béčka poměrně obstojný a ve finále se na to koukat dá. Od Bessona jsem čekal ale popravdě přeci jen více.