Karamazovi (2008)

Je v tom špetka naprosté šílenosti... Nemám na tento film jednotný názor, takže nehodnotím.

Surfařská svoboda (2008)

It is all about chillin and smokin, dude..... Tento film je neuvěřitelná blbost, ale také zároveň neuvěřitelně relaxační indie movie, s kterým i přes přicházející Vánoce budete chtít smočit své tělo v solné vodě a užívat si slunce a nevázaného života. Na zlepšení nálady filmem neznám momentálně lepší recept jak se hodit do pohody, než pustit Surfer, Dude. Pro jedince kteří hledají kvalitní film s kvalitními hereckými výkony toto opravdu není.

Město duchů (2008)

Jeden z těch inteligentnějších a zábavnějších přesto velmi jednoduchých filmů. Nenucený humor u kterého se tedy nebudete třískat do kolen (což podle mne nebyl ale ani záměr) vás doprovází po celou délku filmu. Jenom by mne zajímalo, jak to dopadlo s tím naháčem :-)

JCVD (2008)

Čekal jsem trošku větší satyru na sebe samého. Myslím si, že takovouto zpověď doprovázenou obyčejným příběhem by zvládla kterákoli jiná hvězda také.

Kurýr 3 (2008)

Frank Martin, Chev Chelios, dyť je to uplně jedno, kdyby jste mi řekli, že se dívám na Crank 2, tak bych vám to taky sežral. Kurýr 3 je obyčejný béčkový akční film a taky si na nic jiného nehraje. Od filmu dostanete přesně to co čekáte a možná že i trochu víc. Solidní akční scény (ne jako v druhém dílu kde to bylo doopravdy moc supermanovské), pěkně provedené nápady doplněné soundtrackem šitým na míru (u honičky na kole zazní The Stooges - I wanna be your dog, stejně jako v Lock Stock and 2 smoking barrels :-) ) vás spolu s příjemnou stopáží udrží po celou dobu v křesle. Vytkl bych jedině dámské herecké obsazení. Premiérová role Natalye Rudakové byla doufám zároveň i role poslední.

Vdaná snoubenka (2008)

Celé je to hodně vyumělkované a vesituace jsou zde narafičeny tak, aby to působilo jak jen nejvíc romanticky to působit může. Přes to všechno se zde najdou momenty kde víc než pousmějete. Navíc vám s támto filmem uteče čas jako voda a na konci zjistíte, že vám to vlastně líbilo.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Hned na začátku musím zkritizovat grafiku filmu. Připadá mi totiž, že už Final Fantasy mělo plynulejší a věrohodnější pohyby postav a vůbec celou fyzickou stránku a to už je nějaký ten pátek zpátky, takže bych čekal při dnešním vývoji her a CGI trochu lepší kvalitu. Co se filmu samo o sobě týče, je to už nastavovaná kaše, která své kouzlo ztrácí každým dalším počinem do série. Neustálé otevřené konce a prapodivné rodinné spojení mezi všemi účastníky série Resident Evil mi už taky začíná lézt na nervy. Způsob jakým se příběh vyvýjí silně připomíná typicky japonský anime/manga styl a to i přes americký dabing, což evropskému diváku zrovna moc sednout nemusí. Tento film tedy doporučím pouze pro zaryté fanoušky RE či pro někoho kdo se hodně nudí. 1,5

Dospělost (2008)

4,5 Noel Clarke zůstane po sérii kidulthood, adulthood v mém hledáčku.

Zack a Miri točí porno (2008)

Pro ty co patří mezi fanoušky Kevina Smithe své hodnocení nemusím zdůvodňovat. Pokud ale nevíte která bije, rád se s vámi o nějaké to info podělím. Kouzlo Kevinovo filmů vychází čistě z dialogů (Justin Long si zaslouží ještě o jednu hvězdu navíc), hlášek, bizardních nápadů (Fleshlight a Bludný Holanďan vivat forever, musim hned zkusit:-) ), kritizování jiných filmů (Lost a všechny ostatní filmy, které zde dostali porno jména), všemožných variací scén ze Star Wars (škoda, že doopravdy netočili nakonec Star Whores:-) ), obsazováním stále stejných lidí do stejných rolí (Jasone, tvoje koule mi doopravdy vyrazily dech:-) ) a neskutečně perverzního humoru. A pokud nevěříte, že to je vtipné a jste zarytý fanoušek dramat a vážných filmů, tak věřte, že si Bludného Holandana nakonec stejně doma vyzkoušíte :-) Kevine si stále král!