vitak69

LinkedIn: vitak69

4 body

<< předchozí 1 2
    • 28.11.2019  22:26
    Hvězda padá vzhůru (1974)

Filmové zvěrstvo, které dokonale zapadne do normalizačních sraček. Nechápu ovšem, proč se tomu propůjčila Jitka Molavcová, která byla kolegyní Suchého, jemuž komunisté náležitě pouštěli žilou. To, že tam účinkuje náš nejznámější normalizační zpěvák Gott plně chápu, ale nechápu Molavcovou.

• 14.10.2019  21:18
    Premiér (TV seriál) (2019)

Slušně se tohle komentovat nedá. Sledovat jakýkoliv pořad na TV Žumpa je duševní sadomasochismus. Kromě toho je to z další z nekonečné řady soudně usvědčených lhářů z okolí Zemana. Sledovat Soukupa může jen duševně vyšinutý debil. Když čtu některé komentáře, tak to vypadá, že některé fanynky Soukupa u seriálu masturbují. Doporučil bych jim Pornohub, nikoliv TV Hovna.

• 18.2.2019  16:05
    Strach (1963)

Jedna hvězda za Hrušínského a za Brzobohatého. Jinak je tento film komunistická propaganda jako vyšitá. V Západním Německu a Rakousku se to hemží nacisty a čestní policisté u nás si s najatými agenty poradí. Zarážející je závěr filmu, který se odehrává v soudní síni. Stejně jako během politických procesů, tak ani obvinění neměli ještě v roce 1963 nárok na advokáta a soud probíhal stále jako jedna velká zábava. Opravdu nechápu tak velké hodnocení u takové propagandistické sračky.

• 16.2.2019  18:27

Silný, opravdu velmi silný příběh. Opět ukazuje, že není rozdílu mezi komunisty a nacisty. Stejná verbež. Rozdíl je pouze v barvě. Sovětští vojáci se nezapletli s komunisty? Co je to za hovadinu? Vojáci SS se také nezapletli s nacisty? Chtěl bych jen připomenout, že to byl SSSR, kdo pomohl rychle vyzbrojit Hitlera. Hitler se učil od Stalina, jak stavět koncentrační tábory. SSSR dodával Hitlerovi železnou rudu, uhlí, ocel a především benzín. Poslední vlak vyrazil do Německa 2 hodiny před útokem na SSSR. Dále bych chtěl připomenout, že SSSR byl zpočátku na straně Osy zla. Byl to SSSR, který rozpoutal 2.svetovou válku s Německem přepadením Polska o které se společně rozdělili. SSSR dále anektoval Pobaltské státy a napadl Finsko. Některé přístavy Pobaltských států a Finska dal Stalin k dispozici Německu. Obě ideologie jsou stejně zhoubné a válka mezi nimi nebyla soubojem ideologií, ale kvůli rozdělení sféry vlivu. Pokuď někdo tvrdí, že se Američané chovali podobně jako Rusové, tak lže. Stačí si projít vzpomínky pamětníků na osvobozeném území u nás. Američané rozdávali vše co měli, Rusové kradli na co přišli. O znásilňování raději pomlčím. Takových filmů či seriálů je zoufale málo, které ukazují, že mezi nacisty a komunisty není rozdílu. Německá sebereflexe nám vždycky chyběla a nejen v tomto se máme od Němců co učit. Je obdivuhodné, jak rychle dokázali vybudovat ze spáleniště nové, svobodné, demokratické a prosperující Německo. Nekecali a makali. Respekt.

• 5.2.2019  16:58
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Seriál je jednoznačná bomba. Opět jsem se utvrdil pouze v tom, že nacisté nejsou žádná krajní pravice, ale pouze jedna z odnoží krajní levice, stejně jako komunisté. Považuji za velký úspěch levice to, že po 2.svetove válce dokázala přesvědčit svět o tom, že nacisté jsou krajní pravice. Stejné programy, stejně zhoubné ideologie. Jejich programy míří na stejného voliče. Tento seriál je toho důkazem. Jak snadno se komunisté stali nacisty a po válce zase komunisty. Programy obou ideologií se navzájem prolínají. U nás se u toho můžeme přesvědčit u stran SPD a KSČM. Stejné programy, stejná nenávist. Liší se pouze v barvě. Hnědá a rudá. Žádný rozdíl. Děkuji za tento seriál, nad kterým neustále přemýšlím. Nesmíme dopustit, aby se něco podobného znovu opakovalo, nejen u nás.

• 2.1.2019  18:00
    Zelený led (1981)

Pět hvězdiček z nostalgie. Když jsem byl kluk, hodně jsem fandil levicovým povstalcům. Ve filmu jsou Che Guevarovy bratranci nádherně idealizovaní s neposkvrněnou duší a samými kladnými vlastnostmi. Skutečnost byla jiná, nebyli o nic lepší, než vládní vojáci, někdy dokonce i horší. Taková pěkná dobrodružná levicová agitka.

• 6.11.2018  21:56

Opravdu nechápu, jak může mít tento ruský film tak vysoké hodnocení. Lež a překrucování historie se táhne celým filmem. Není známo, že by vojáci Wehrmachtu stříleli své zraněné kamarády, ale je známo, že NKVD střílela vojáky Rudé armády, kteří ustupovali nebo se chtěli vzdát. To není umělecká fikce, to je lež. Jako celé dnešní Rusko.

• 5.11.2018  21:09
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Krásný film s vynikajícím Švehlíkem v hlavní roli. Další důvod si neustále připo mínat zvěrstva komunistů, kteří si v ničem nezadali s nacismem. Dnes o to víc, že nám opět vládnou, paradoxně po nejhorším výsledku ve volbách během své historie. Šmejd zůstane šmejdem a komunista komunistou. Jediný dobrý komunista je mrtvý komunista.

• 16.10.2018  22:02
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Třetí řada seriálu je jednoznačně nejlepší. Jeden z nejlepších kriminálních seriálů, co se u nás kdy natočil. Režisér Strach prostě umí.

• 29.11.2017  18:06
    Smrtihlav (2017)

Opravdu nechápu tolik záporných komentářů. Film je opravdu umělecká fikce, která čerpá ze skutečných událostí. Nejvíce bych vytkl filmařům obsazení hlavní role Heydricha. Skutečný Heydrich byl daleko hubenější. To je asi jediná věc, která mi trochu vadila.

• 6.3.2015  22:10

Nejlepší role M. Vašuta, ještě v době, kdy měl všechny vlasy. Jeden z mála filmů před rokem 89, který se držel historie. Ten film mám opravdu rád i kvůli skvělé hudbě.

• 9.2.2015  21:56
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Po slabších prvních dílech se seriál značně zlepšil. Trojan je výborný a Vágnerové to opravdu sluší.

• 26.1.2015  06:55

Naprosto úžasná Lenka Vlasáková, která dospěla nejen herecky. Především má úžasné pozadí. Film jsem viděl už 3x a opravdu dokáže pobavit. Trochu mi vadila role její dcery, která hraje žárlivou k......u. Jedna z nejlepších rolí Elišky Balzerové. Některé zdejší komentáře rádoby znalců filmů opravdu nechápu.

• 11.11.2012  11:46
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů v dětství, ale bohužel bystré oko cenzora sem pustilo pouze díly, které nějak nenarušily tvoření socialistického člověka. Ne všechny díly jsou stejně kvalitní, ale u žádného jsem se nikdy nenudil, což u takto dlouhého seriálu považuji za velký úspěch. Bodie a Doyle jsou prostě hrdinové mého dětství. A zůstanou jimi na vždy.

• 10.11.2012  16:11
    Maratón (1968)

Opět slavná Rudá armáda v plné parádě. Škoda, že se do filmu nevešlo, jak si Rudá armáda brala kola, hodinky a často i ženy, protože na konci války už zdaleka neplatilo slavné ruské "nas mnógo". Proto dostávali milost od Stalina i zločinci nejhoršího zrna s tím, že budou bojovat v prvních liniích. Oslava Pražského povstání? Jakého to bylo povstání, když už bylo po válce? Proč stála zbytečně americká armáda už několik dní v Plzni s rozkazem nechat Prahu osvobodit Rudou armádu? Protože nás slaboch Beneš zaprodal Stalinovi už podpisem Košického vládního programu! Sovětská armáda sem přinesla na svých bodácích opět zmar a slzy. Rudý mor nahradil mor hnědý.

• 5.11.2012  08:44

Krásný film o tom, jak se dá chytrým humorem bránit vrcholu normalizace i když někdy to byl opravdu boj s větrnými mlýny. Naštěstí soudruzi byli většinou tak tupí, že jim jinotaje skryté v divadelních hrách většinou unikali a zaměřovali se na nepodstatné věci, jako byl například "Cikán, který už víc jak půl hodiny běhá s kudlou v zádech". Ani v dnešní době toto divadlo neztratilo nic na významu o čemž svědčí vyprodaná představení na 3 měsíce do předu. Dnes je to divadlo TGM v Praze na Žižkově.

• 4.11.2012  12:52
    Po stopách 11. září (TV film) (2006)

Tento film by si zasloužil lepší hodnocení, než jaké má. Možná je to tím, že se nejedená o konspirační teorie, ale o skutečné výsledky vyšetřování, které konspirační teorie vyvracejí a vyšinutí jedinci musí vymýšlet zase nové konspirační teorie. :o)

• 4.11.2012  12:46

Kdo věří konspiračním teoriím, měl by se nechat dát dobrovolně vyšetřit u psychiatra. Sovy nejsou tím čím se zdají být? A co tedy jsou sovy? Prostě jen noční dravec. Jak říká známý psychiatr Jan Cimický - konspirační teorie šíří vyšinutí jedinci. Tyto teorie mají různé podoby a různý rozsah. Jednu věc mají ale společnou: šíří je lidé, jejichž myšlení se vymyká normálnosti. První kategorií jsou lidé, kteří trpí neuvěřitelnou fantazií. Vymyslí si teorii a šíří ji dál, s uspokojením pak sledují, jak tomu lidé věří a jeho výmysl pomáhají rozšiřovat. Druhá a nebezpečnější kategorie jsou lidé, kteří trpí bludy. Jeho projevem je podle slov Jana Cimického patologická zvrácená představa, pocity ohrožení a nebezpečí. Mezi osoby, které trpí touto chorobou, jsou například lidé, kteří se panicky bojí vzniku globální vlády, která má podle konspiračních teorií ovládnout svět. "Pokuď má někdo pocit, že svět a společnost ohrožuje globální spiknutí, tak se jednoznačně jedná o vážnou duševní poruchu", říká Jan Cimický. Konspirační teorie provází všechny významné události nebo tragédie, při nichž zahynuly tisíce lidí. Mezi nestarší a nejprimitivnější konspirační bludy patří zvěsti o celosvětovém židovském spiknutí a o celosvětové nadvládě Židů. Tuto lež v dnešní době šíří například v Česku neonacistické organizace a vyznavači fašistické ideologie. “Nadvláda” Židů nad zeměkoulí vypadá tak, že před zraky celého světa bojuje židovský stát Izrael od okamžiku svého vzniku v roce 1948 doposud o svoji holou existenci. Vyjímečnou pervezností je středověká pověra o tom, že Židé vraždili křesťanské dívky a jejich krev přimíchávali do macesů, které jedí na svátek Pesach. Tuto neuvěřitelnou lež založili její autoři na skutečnosti, že většina lidí nezná židovské náboženství. Judaismus totiž Židům absolutně a stoprocentně zakazuje konzumaci krve v jakékoliv podobě. Toto přikázání patří v židovském náboženství k nejpřísnějším a k jeho samotným základům. To ovšem nebrání potomkům českých kalaborantů a neonacistům, aby tuto lež nešířili dodnes.

• 4.11.2012  12:42

• 4.11.2012  12:04

Nejsem příznivcem amerických romantických komedií, ale přiznám se, že tento film se mi opravdu líbil a líbí se mi do dnes. Už jen pro ten neotřelý a vtipný nápad s mluvícími nemluvňaty. John Travolta i Kirstie Alley jsou ve svých rolích výborní. Rád se na ten film vždy podívám při repríze v tv.

• 4.11.2012  11:58
    Král Šumavy (1959)

Pro mně naprostá snůška ideologických nesmyslů. Kdyby bolševik neobehnal státní hranice plotem s vysokým napětím, dovolil lidem, aby se mohli svobodně pohybovat přes hranice, pak by nemohl vzniknout ani tento film a nekonaly by se ani žádné nekalé rejdy imperialistických agentů. Stačilo by, aby bolševik nekradl cizí majetek a nevěšel vlastní lidi a nezavíral je do lágrů. Jenže co by pak soudruzi vlastně měli točit za filmy v 50. letech?

• 2.11.2012  09:28
    Botostroj (1954)

Film, který se nedá hodnotit jinak než jako odpad. Lůza se zde ukázala v plné parádě. Je u nás bohužel dobrým zvykem ničit a hanobit lidi, které zná celý svět, kteří něco dokázali, případně bojovali za naší svobodu. Benešova slabost se dokonale ukázala hned po válce, kdy byl Baťa odsouzen podle jeho dekretů vojenským soudem! sic! A to v nepřítomnosti. Přesto se nepodařilo prokázat jeho spolupráci s Němci a proto byla žaloba překvalifikována na to, že málo podporoval vládu v Londýně. Beneš moc dobře věděl, že Baťa po celou dobu finančně, ale anonymně podporoval exilovou vládu v Londýně, přesto mu nechal zabavit u nás veškerý majetek. Po premiéře filmu ve Zlíně diváci kino začali demolovat, protože si dobře pamatovali, jaký Baťa opravdu byl. Jeho vina byla pouze v tom, že nesnášel lenochy a netáhla a tito lidé se mu okamžitě po válce pomstili. Nechápu, že někdo může tomuto filmu dát byť jen jednu *. Opět zcela překroucené dějiny, to šlo soudruhům úplně nejlépe. Navzdory bolševické propagandě lidé ve Zlíně nikdy nezapomněli, jaký Baťa opravdu byl.

• 29.10.2012  08:21
    Hřbitov pro cizince (TV film) (1991)

Přesně takto se zacházelo s lidmi, kteří bojovali za naší svobodu a to jen proto, že si vybrali špatnou světovou stranu. V západních civilizacích jim na hruď věšeli medaile, u nás je za odvahu a statečnost pověsili ( v lepším případě dostali 20 let v uranových dolech, kdy po propuštění neměli nárok ani na důchod). Ano, takto se bolševik odměňoval. Bolševika bych nesrovnával s prasetem, ale spíš se štírem, ten zabíjí také velmi rád. Prasata jsou užitečná na rozdíl od komunistů. Škoda jen, že zůstalo jen u televizního zpracování. Tito lidé by si zasloužili lepší zpracování jejich osudů. Výborný komentář - Enšpígl

• 27.10.2012  11:43
    Mstitel s píšťalou (1986)

Neuvěřitelně trapná severokorejská agitka. Dávat tomu hvězdičky jen protože jsem to viděl jako kluk v době normalizace je nesmysl. Nerozumím některým komentům, které se otírají o americké filmy. Vždyť každý má v demokracii právo volby, pokud mi něco připadá trapné, tak se na to prostě nebudu dívat. Některé komenty jsou opravdu záživné - viz. nemám nic proti komunismu. Ano, komunismus zde naštěstí nikdy nebyl, soudruzi ho pouze víc jak 70 let neúspěšně budovali s miliony mrtvých za zády. Dnes už se může každý podívat i do Severní Koreje, aby viděl, jak tam zdárně soudruzi vládnou a jak se prostý lid má lépe. V kapitalismu jsou žebráci, ti byli i za socíku, jen je nikdo nenechal volně se poflakovat, soudruhům se to nehodilo k propagandě. Možná se i v brzké době dočkáme s cestovní kanceláří zájezdů za popravou do tohoto ráje na zemi.

• 13.10.2012  22:45
    Dobrá Voda (TV seriál) (1982)

Hvězda za Miloše Nedbala, Ivu Janžurovou a Radka Brzobohatého. Jinak je to jen bolševický odpad!

• 29.9.2012  19:25
    Anděl na horách (1955)

Další rádoby bolševická komedie, když u nás pomalu končily ty nejhorší politické procesy. Nelze toto hodnotit jinak než jako odpad!. Volné pokračování Dovolené s Andělem a stejná duševní onanie. Otvírá se mi kudla v kapse při pomyšlení, že tisíce lidí bylo mučeno a věšeno, zatímco režim se tvářil jak, myslí na pracujícího člověka. Co kdyby se takto hodnotily filmy natočené za vlády nacistů v Německu. Jistě i tam hráli výborní herci. Koho zajímá, že Židé už beze stopy mizeli? Stejně jako u nás mizeli nepohodlní lidé bolševickému režimu? Jaký je rozdíl mezi rasovou a třídní nenávistí?

• 29.9.2012  19:13
    Dovolená s Andělem (1952)

V době, nejhorších komunistických zločinů a vražd, kdy byli lidé této země za své názory mučeni a popravováni, tak si soudruzi natočili tuto trapnou socialistickou komedii, která se odehrává v čerstvě znárodněné (ukradené) zotavovně ROH. Samozřejmě, že rekreovat se mohl jen uvědomělý dělník či jiný zaměstnanec. Zlodějský živnostník na to samozřejmě neměl nárok, pokud tedy nedostal rekreaci na 10 let v Jáchymově. Sledovat tento film je naprostá duševní onanie a plivání na utrpení lidí, kteří trpěli v bolševických koncentračních táborech! Odpad na 2! V jednom komentu stojí, že komunismus by tady byl do dnes. Ten člověk zřejmě propadl z dějepisu, jelikož komunismus (naštěstí) nebyl nikde na světě, soudruzi ho pouze jen neustále budovali. Snad kromě Kambodži, kde měli soudruzi největší úspěchy ve vraždění lidí v určitém časovém úseku.

• 19.9.2012  18:50
    Letečtí stíhači v boji (TV seriál) (2006)

Seriál mi příliš jako jen proamerický nepřipadá, jistě natočili ti amíci a v Tichomoří bojovali prakticky sami proti Japoncům. Nevidím na tom nic divného, když někdo natočí dokument o hrdinech své země. Domnívám se, že přímo debilních sovětských filmů je podstatně více, které oslavují Rudou armádu (a mají zde pro mně nepochopitelně vysoké hodnocení) a která se chovala jako stádo kobylek, kam vstoupila, několik desítek let tráva nerostla. To, že kradla hodinky a kola bylo to nejmenší. Tento seriál nevychvaluje jen americké letce, ale třeba i Izraelské a přiznává, že Izraelští piloti jsou nejlepší na světě, tedy lepší i než američtí piloti. Zajímavé je, že život japonského pilota neměl prakticky žádnou cenu, jelikož japonská letadla nebyla prakticky pancéřovaná a ani japonský pilot neměl za sebou ocelový pancíř, tak jak to bylo zvykem u ostatních účastníků II. světové války.

• 18.9.2012  19:42
    Generál Eliáš (TV film) (1995)

Generál Eliáš by si zasloužil bezpochyby lepší vzpomínku než televizní inscenaci. Především nikdy neohnul svůj hřbet a je to jediný popravený předseda vlády na okupovaných územích Německem během II: světové války. No, je více než jasné, že pokud by ho nepopravili Němci, zcela jistě by byl popraven po válce, neboť takto naše vlast nakládala s hrdiny po válce. K obvinění z kolaborace by stačilo, že byl za protektorátu předsedou vlády a to na základě Benešových dekretů. Podobně jako Baťa, Rudolf Beran či nemocný Hácha, kterého nechal zbabělý Beneš zemřít ve vazbě.

• 18.9.2012  11:37
    Anna proletářka (TV film) (1980)

Strašný, ještě že je ta doba dávno pryč a už se nikdy něco podobného opakovat nebude. Maximální žumpa uprostřed tvrdé normalizace. Vrchol nevkusu a převrácené historie po bolševicku. Husák byl zrádce a kolaborant a podle toho také vypadala jeho normalizace. Jdu blejt!

<< předchozí 1 2