Invaze (2007)

Velmi dobrý námět se slušnou atmosférou a hudbou. Předchozí verze jsem neviděla, takže nemůžu porovnat, ale nehty jsem si okousala pěkně :)

Agora (2009)

Krásný, chytrý film s hlavou a patou a dokonalým scénářem. Rachel Weisz je výborná, hudba správně "naříkavá" a atmosféra drsná. Dala bych 5*, ale měla jsem pocit, že Amenábar vypráví o všem a o ničem, že se soustředuje na naboženství, Hypatiu, politickou situaci, ale na nic přímo, ne se vším všudy...ikdyž...možná to tak je právě dobře. A kdo by si pomyslel, že větu "How naive of me to think that we finally changed" budu moci aplikovat i o 2 tisíce let později. 4,5*

Po krk v extázi (2004)

Tenhle žánr se řadí mezi mé nejoblíbenější. Má to nápad, vtip a spád, člověk se do toho lehce zamotá, konec překvapí a rozhodně to nenudí. Navíc Craigovi tahle role vážně sedla a sondtrack byl víc než skvělý.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Film s tak debilním scénářem a předpovídatelným dějem toporná Angelina ani tělo Daniela Craiga nedokáže zachránit. Jedna * za akční scénu v pyžamu a další za to, že jsem se nijak extra nenudila.

Mnichov (2005)

Skvělý film se skvělou režií, hudbou, kamerou, atmosférou, herci... Dokonce i scénář mi přišel perfektní, ale tomuhle já houby rozumim. Nicméně mělo to jednu chybyčku a tou je místy trochu roztahaný prostředek. První hodina výborná, konec výborný, ale během několika málo scén jsem začala pošilhávat po hodinkách. Možná kdyby trochu zkrátili stopáž dala bych 5*

James Bond Supports International Women's Day (2011)

Na tohle téma holt nikdy nebude mít většina mužů stejný pohled jako ženy (soudě podle převahy komentářu na youtube a dokonce i tady) jenže já jsem díkybohu žena a trochu i feministka, takže na mě tohle pidi video dojem udělalo.

Hunger Games (2012)

Já patřím k těm, kteří námět rozhodně nepovažují za stupidní, jelikož si nás za 50 let klidně dokážu představit před televizí kde sledujeme "Vyvolení" v krutějším podání. Jinak je v tom akce, napětí, romantika a ani jednou jsem se nakoukla na hodinky. Soundtrack byl tradičně výborný, kostýmy skvělé plus Jennifer Lawrence s Joshem Hutchersonem mě mile překvapili... vlastně celkově jsem byla mile překvapená, jelikož kvůli k té mánii okolo jsem si ze začátku klepala na čelo. Nicméně bod dolů za místy, na mě až příliš, roztřesenou kameru a za ten konec (přiznávám, že knížku jsme nečetla, takže nedokážu posoudit jak je to v předloze, ovšem teď se na ní chystám, takže pak případně svůj komentář upravím), ale tyhle useknutí ve filmech fakt nesnášim.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Už jenom podle názvu jsem tušila, že půjde o nehoráznou kravinu, ale zas tak příšerně to nedopadlo. Nicméně to došli v hollywoodu náměty na filmy nebo jako co? Vytvořit slátaninu z westernu a scifi a zmrazit všem svaly v obličeji nemohlo napadnout jen tak někoho. Harrison Ford střídá celý film výraz "drsný" a "ještě drsnější" a kostymérka Olivie Wilde asi nikdy neviděla western. Nicméně hudba byla celkem fajn, dalo se na to koukat a ještě mě to bavilo takže za to 1* a další za rozeplou košili špinavého Daniela Craiga :)

Cesta do zatracení (2002)

Skvělý film s velmi pěknou hudbou a výbornými herci (nicméně nejsem si jistá jestli Tom Hanks dokáže ještě nějak překvapit nebo zda se bude už napořád držet u toho svého pro mě trochu okoukaného ikdyž stále perfektního standardu). Jediný celkem závažný problém byl, že mě tenhle film prostě dokolen nedostal, což u 100% filmového zážitku vyžaduju. Ikdyž s odstupem bych tu první polovinu i na těch 5* hodnotila, ale ta druhá půlka mi prostě zas až tak nesedla (možná to bude těmi sentimentálními scénami???). Jedno je ovšem jasný: střílečka v děši nebo zrcadlové dveře v koupelně Daniela Craiga patří k nejlepším scénám vůbec.