• Rodinný

Rango (2011)

Jedním aspektem u mě Rango překonal všechny dosud viděné animáky - nikoliv animací, nikoliv propracovaným příběhem, ale jednoznačně stylem humoru. A právě styl humoru je důvodem, proč bych tenhle snímek nepouštěl menším dětem. Vysvětlovat jim, co znamená zvětšená prostata a proč jeden z protagonistů pozvedá prst v gumové rukavici je dost složitá záležitost a divák přeci nechce trávit většinu stopáže vysvětlováním. Absolutní hodnocení!

Občanský průkaz (2010)

Jeden z nejlepších filmů české polistopadové kinematografie. Děkuji tvůrcům za skvělý zážitek!

Přejezd Cassandra (1976)

Vynikající vlakové drama s atmosférou, která by se místy skutečně dala krájet. Herecké výkony, zlověstné záběry starého mostu - jednoznačně film, který stojí za to vidět.

Specialita šéfkuchaře (1999) (TV film)

Televizní záležitost s vynikající atmosférou, vynikajícím Lábusem a podnikem s velice svérázným jídelním lístkem, na kterou se i po letech rád podívám.

Noční můra v Elm Street (1984)

Kult, klasika. Jedna dvě, Freddy jde. Jednoznačně nejsympatičtější horrorový hrdina - to je Freddy Krueger.

Vážení přátelé, ano (1989)

Pro mě osobně je tohle jeden z vrcholů československé kinematografie. Vynikající výkon M. Lasici a vůbec všech zúčastněných. Plno nesmrtelných scén a hlášek, zajímavý příběh, bezvadný humor. Pět hvězd je jasných.

Bourneovo ultimátum (2007)

Strhující podívaná napumpovaná akcí a adrenalinem. Netuctový akční thriller, který stojí za to vidět víckrát.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Asi nejvíc musím ocenit výchovný aspekt tohoto snímku. Nejsem sice ještě rodič, ale skoro bych se vsadil, že pustí-li rodiče dítěti tenhle film, sníží se počet rozbitých a odhozených hraček minimálně o 21,6%. Samozřejmě pouze krátkodobě... :-))

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejdokonaleji ztvárněné peklo a jeho "zaměstnanci" ze všech českých pohádek. Herecké výkony, hromada nesmrtelných hlášek, prostě prvotřídní zábava. Tady se podívejte, pane Troško, jak má vypadat kvalitní pohádka.