Padesát odstínů šedi (2015)

2 hviezdy za snahu navodiť BDSM scény, príbehovo je film na takej úrovni ako kniha.....brak pre ženy bez špetky iniciatívy. A áno, knihu som čítal, takže nekomentujem neuvážene. Autorka ani tam nevedela vyjadriť emočné cítenie Anastasii viac než je objem lyžičky na kávu ako by povedala Hermiona :). Pre tých, ktorých baví podobná tématika, skúste radšej Silviu Day, nemá tak obmedzený OMG slovník....alebo ak tak teraz rozmýšľam, skúste radšej žiť!

Poslední nás zachrání (2015)

Perfektné! To je nápad, vziať ideu kultového slasheru, spraviť remake, ten zasadiť do originálneho príbehu s perfektným vizuálom a hudbou a k tomu pridať osobitý humor Adama DeVina, aby sa to nebralo príliš vážne a nemáte sa čoho obávať. Chcem sequel, ten by bol ešte lepší než originál! :)

The Blackcoat's Daughter (2015)

Pochmúrna a temná ukážka ''obcovania'' so satanom. Najprv poviem, že ak na takéto niečo nemáte náladu, film vás s najväčšou pravdepodobnosťou sklame. Dej sa dosť pomaly naťahuje a ten kto čaká nejakú akciu, no, bohužiaľ. ALE...to naťahovanie deju a pomalé stupňovanie pochmúrnosti je dosť dôležité pre výsledný efekt a celkovo film nemieri na mainstream publikum, ale na špecificky vyhradenú časť divákov, takže toto nie je pre každého. A treba povedať, že vo svojom ''bosorácko-satanistickom'' hororovom subžánri je film nadpriemerný a čo sa týka podania príbehu, originálny. Nesnaží sa vystrašiť diváka maskami a tupými ľakačkami, ale pomaly zasieva semienko bezmocnosti. Vo filme sa toho veľa nenahovorí a až ku koncu sa pomaly odkrýva pointa, takže treba byť trpezlivý. Odvážny projekt, ak ho však porovnám s podobným ''The Witch'', ktoré malo ozaj dusivú a pochmúrnu atmosféru a o dosť lepší dievčenský herecký výkon, tak toto u mňa zrejme nezarezonuje natoľko aby som na to nezabudol.

Divergence (2014)

Nechcel som sa k tomu vyjadrovať, ale nakoniec mi to nedá. Jednoznačne jeden z najnelogickejších mainstreamových počinov, až okato určený k vyrabovaniu kapesného pubertálnych ''teenage girls''. Nehodnotím knihu, tu som nečítal, avšak ako prírastok do kinematografie toto čudo stojí za (a prepáčte za výraz) veľké HOVNO! 20% za neskutočnú tragikomickosť.

Interview (2014)

I have just one answer to this.... No more Kiiiiim.

John Wick (2014)

“People Keep Asking If I’m Back, And I Haven’t Really Had An Answer, But Yeah, I’m Thinking I’m Back.” A verte tomu, že Keanu je ako akčná hviezda naozaj späť. Lepší návrat ako John Wick si ani neviem predstaviť. Čistokrvná nadupaná akcia, ktorá vytrela zrak mnohým kritikom. Ani sa nečudujem, že po uvedení filmu a uvedomení si, že sa jedná o malý akčný zázrak sa môžme tešiť na dvojku. Well done !

Mroží muž (2014) odpad!

KRISTA PANA BOHA!.. Justin Long musi byt na tom fakt zle, ked na toto kyvol. No aspon si tym zabil klinec do rakve. Osment ocividne tiez stratil svoj ''siesty'' zmysel. Absolutne nepotrebny odpad sucasnej hollywoodskej produkcie ! Ze ja som sa zase dal nachytat na takuto kravinu. P.S: NEPOZERAT, snizuje IQ celej ulice !

Plastic (2014)

Underrated!

See No Evil 2 (2014)

Veľmi zlé pokračovanie už tak slabej jednotky. Film zlyháva ako po príbehovej tak aj po technickej stránke, nehovoriac o zlom výbere hercov ( výnimkou je Katharine Isabelle , vďaka, ktorej aj uveríte, že sledujete horor). Odôvodním prečo. Ak chcete oživiť nejakého zloducha z mŕtvych, zvlášť takého, ktorý nemá žiadne nadprirodzené schopnosti ako napr. Freddy Krueger, tak musíte mať sakra dobrý dôvod , aby vám to divák uveril. Jacob v závere jednotky zabil svoju matku ako následok uvedomenia si, že ona je to skutočné zlo a svojou výchovou spravila zo syna monštrum. Práve preto odôvodniť jeho ďalšie krviprelievanie po ''zmŕtvychvstaní'' tými istými zásadami, pre ktoré on sám zabil svoju matku je absolútny nonsens. To zrejme scenáristom nevadilo a určite počítali aj s tým, že film nebude potrebovať bohvieako kritické publikum a chceli iba vyždímať posledné kvapky financií z ''wow'' efektu jednotky, preto im nezáležalo na ďalšej veľkej chybe a to postave Amy. Logicky neuvažujúca Amy, ktorá študovala medicínu a je patologička sa nevie ako zachovať keď pred ňou krváca jej ochrnutý priateľ..... WTF?! Okrem toho je od začiatku vykresľovaná ako hlavná hrdinka, pričom nespravila ani jednu vec, vďaka ktorej by ju za ňu divák považoval. Ani jednu! Od začiatku až do konca jej hrozný scenár nedal možnosť presvedčiť ma o opaku. Ak už horor nezaujme po príbehovej stránke, jeho poslednou šancou je surovosť, gore efekty, ľakačky, proste aspoň niečo na čom sa dá vybudovať atmosféra strachu a napätia. Opäť nulová šanca.... surovosť: 10%, gore: 5 %, ľakačky: 1 trápna za celý film. Tam, kde jednotka aspoň trocha bodovala, dvojka pohorela. Jacob napriek svojej ozrutnosti a ničivej sile je len veľmi ťarbavý, pomaly pohybujúci sa zloduch nevyuživajúci ani polovicu svojho potenciálu. A hoci sa niekde znenazdajky objaví a niekoho nudným spôsobom zavraždí, je nepochopiteľné, že v momentoch, kde by mala akcia ďalej pokračovať a gradovať nastáva opäť strih a rozkuskovávanie napätia, čo vedie v úplný rozpad akej takej Jacobovej ''zlej aury''. Sečteno a podtrženo... See No Evil? No, I saw evil....this movie!