Trestanec (2017)

Príjemne prekvapenie a takisto výborný výkon od Nikolaja. Od takéhoto príbehu by som však očakával väčšiu dávku brutality. Stále však stojí za pozretie. P.S: Jon Bernthal by si za vedľajšie úlohy vo filmoch a seriáloch za posledné roky zaslúžil osobitnú cenu :)

Tvář vody (2017)

Každý herec zapadol do svojej role a v podstate nikto mi v príbehu neprekážal, len tej romantiky by tam mohlo byť menej. Samozrejme s terajším chápaním hororu to nemá nič spoločné, kdežto Guillermo chcel až tak vynikať, že v podstate dosiahol nevedomé akceptovanie medzidruhového kríženia a nikto sa nad tým nepozastavuje

Unforgettable (2017)

Nemohol som si predsa nechať ujsť vidieť krásnu Katherine Heigl ako crazy bitch po všetkých tých romantických komédiách. Dobre zamýšľaný film, ktorému by ale pomohlo viac pritvrdiť a dať Heigl väčšiu šancu ukázať ako šialená až môže odmietnutá žena byť. Takto to skôr pripomína TV film pre dôchodcov na STV1 v nedeľu večer.

Uteč (2017)

Veľmi osviežujúce psycho :). Peele to napísal a zrežíroval parádne a som rád, že sa ešte stále nájdu tvorcovia , ktorí sa neboja robiť endingy ako sa patrí.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Trocha chaotické, trocha detské a trocha hlúpe. Stále však trocha pozerateľné. Osobne som na to šiel do kina len kvôli DeHaanovi. Bohužial vlastnou vinou a nevšímavosťou som si pokazil dojem ''with fucking slovak dabing''.

Vetřelec: Covenant (2017)

Opäť sa potvrdilo pravidlo , že čím viac od filmu očakávate, tým väčšmi sa sklamete. Nemám a ani nechcem k tomu nič viac povedať.

V utajení (2017)

Po veeeeeľmi dlhej dobe tu máme kvalitnú špionáž z Veľkej Británie so švédskou výpomocou aka Noomi Rapace. Pre mnňa je už len samotné účinkovanie Noomi zárukou kvality a opäť nesklamala a Bloom takisto milo prekvapil.

Wonder Woman (2017)

Ono v podstate ani nie je čo chváliť. Klasický superhero príbeh........ good guy-bad guy, v tomto prípade good girl, priemerné herecké výkony a nijako prekvapivá zápletka. Tak prečo mal tento film taký úspech? Osobne si myslím, že z týchto 3 dôvodov: 1.Gal Gadot 2.perfektný soundtrack 3.Gal Gadot. No, možno toho bolo trocha viac :), ale v skratke, som si istý, že už len jej prítomnosť zdvihla rating filmu. Aby som nezabudol, ten jej kostým tiež nebol najhorší :D

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Niekto by mal zohnať číslo na režisérovho dílera, lebo matroš, ktorý ten zmrd predáva je očividne riadna pecka :). Chápem, značka XXX bola od začiatku trochu nadnesená. Triky v prevedení Xandera samozrejme skoro vždy popierali zákony fyziky, ale treba vedieť kedy prestať...a verte mi, že tu to nevedeli ani keď sa už zhasínali svetlá na pľaci. Absolútne žiadna snaha ponúknuť divákovi aký-taký príbeh, jednoducho nabrali známe mená, obklopili ich modelkami, ktoré sa nezmôžu na viac než trápny úsmev a dúfali v to najlepšie. Trocha namyslenosť, myslieť si, že Xanderovi môže byť všetko odpustené a divákovi stačí len kopa počítačovej a scenáristickej zlátaniny. Vo finálnej prestrelke bolo toľko ''WTF?'' momentov, že sa divím prečo pod názvom nevidím žáner komédia a celú grotesknosť filmu pekne vystihuje záverečná kostolná scéna. Tak dúfam, že sme X-ovali naposledy.

Zabít Gunthera (2017)

Bravó, konečne niečo osviežujúce. Found footage slash comedy slash action slash Arnie. Dokopy to pekne klape a asi po prvé nie je pre mňa found footage otravný, ale zábavný za čo môže skvelá práca s kamerou.