• Hudební

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Je to určitě jedna z nejhezčích pohádek moderní doby, protože na většinu nových animáku se nedá koukat. Moje nejoblíbenější pohádky z dětství byli určitě Pat a Mat, Krtek, Silvester a Tweety a bylo jich určitě ještě více. Nyní má dvouletá dcera nejraději kouká na Mášu a já na to koukám s ní. Pohádka je za mě určitě nejhezčí v originálním ruském znění, česky dabing se moc nepovedl.

Svědci paranormálních jevů (2011) (seriál)

Baví mě příběhy o paranormalních aktivitách a věřím, že člověk může semtam zažít různé podivné věci, ale některé příběhy zde mi přijdou dost pritažené za vlasy. Američané si vždycky rádi vymýšleli pohádky, ale protože filmy jsou velmi nákladné a věřte nevěřte už nějaký čas netáhne, tak zkoušejí dokumentární seriály, zaručeně podle skutečných události. A nejpodivnější na tom celém je, že se to vždy odehrává na území USA.

Square One (2019)

Dokument nabízí přehledné shrnutí všech důležitých faktů, které byly fanouškům Jacksona více méně známy už dříve, ale navíc přidává nové informace, díky rozhovorům s lidmi, kteří měli k případu nejblíže. Tento dokument je velmi slušnou reakcí na nedávný film Leaving Neverland, který se bez jakýchkoliv důkazů snažil zpěváka obvinit z pedofílie. Zde zjistíte, že skutečnou obětí mohl být sám král popu, který se stal obětí vydírání. Většina lidí si je v případě z roku 1993 vědoma, že tam byl zapojen dospívající chlapec a vypořádání za 20 milionů dolarů. Skutečností je, že případ Chandlera je složitý a neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak to vyjádřit někomu, kdo nezná celý příběh. Lidé by si také měli položit otázku: pokud byste měli ve svém životě dítě, které bylo zneužíváno někým slavným, co byste chtěli udělat? Šli byste nejprve na policii nebo ho žalovali? Je snad finanční odškodnění pro někoho slavného a bohatého jako byl Jackson nějaký trest za to, že někomu sáhnul na dítě?

Leaving Neverland (2019) odpad!

V první řadě chci poukázat na to, že tento samozvaný dokument by se dokumentem neměl ani nazývat, protože má od dokumentu na míle daleko. Je jednostranný, natočený pouze na základě 2 mužů, kteří několikrát měnili výpověď a nemají absolutně žádné důkazy na to o čem mluví. Navíc "dokument" porušuje etický (morální) fakt o hanobení mrtvé osoby, protože Michael Jackson nebyl nikdy odsouzen za dané zločiny. Právě naopak, v roce 2005 byl osvobozen od všech obvinění. Dokonce i FBI dala v roce 2013 veřejné prohlášení, v němž vzpomínají, že na Jacksona nikdy nic nenašli, proto byl osvobozen a shledán nevinným. Tento dokument zpochybňuje verdikt amerického soudu a dlouholeté vyšetřování forenzního týmu detektivů z FBI. FBI zveřejnila utajené spisy a na základě těchto spisů vyšla v roce 2018 i tato kniha: https://www.amazon.com/Michael-Jackson-FBI-Found-NOTHING/dp/0992854865 Zajímalo by mě kde je presumpce neviny. Zapomína se na fakt, že pokud člověk nebyl odsouzen, tak je nevinný. Pokud jde o ty 2 muže, kteří v tzv. dokumentu hovoří o údajném zneužívání ze strany Jacksona, tak oba si protiřečí a sami se zdiskreditovali svými měnícími se výpověďmi v průběhu let. Wade Robson už jako dospělý muž svědčil u soudu v roce 2005 pod přísahou ve prospěch Michaela Jacksona. Ještě i po smrti ho opěvoval, až v roce 2013 si najednou "uvědomil", že byl zneužíván a podal žalobu na pozůstalost, tedy na správce pozůstalosti MJ Estate, že byl zneužíván. Asi došly dolary, protože u soudu dal žalobu s návrhem na odškodnění 1,5 mld. $. Soud to smetl ze stolu i na základě jeho dřívějších výpovědí z roku 2005, o kterých byl u soudu záznam a také proto, že na danou žalobu neměl žádné důkazy. Podávání žaloby se opakovalo několikrát do roku 2016 kdy soud definitivně vše odmítl a Wade Robson už neměl žádnou šanci podat žádnou žalobu. Tak jediná šance jak přijít k penězům bylo natočit tento fantasy pornodokument. Bohužel v Americe neexistuje zákon, který by zakazoval hanobit jméno mrtvého. A kam se ztratila již výše zmiňovaná presumpce neviny? Ptám se kam tento svět spěje? Tento fantasy pornodokument nikdy neměl vyjít a měl by být zakázán a lidé, kteří za ním stojí potrestáni a stíháni za pomluvu. Je také zajímavé, že Wade Robson byl do roku 2013 potichu a že první žalobu podal až 4 roky po Jacksonově smrti. Ještě než to udělal, v roce 2011 se ucházel o účast na SHOW IMMORTAL, kterou pořádali správci pozůstalosti MJ Estate na památku Michaela Jacksona. Wade Robson byl však na účasti této show jako účinkující odmítnut a tím toto celé obviňování a žaloby na adresu Michaela Jacksona z jeho strany začalo. Do té doby Jacksona jen opěvoval. Navíc na konci fantasy pornodokumentu Wade Robson teatrálně spálí darované sako od Michaela. Aukční síň Julien na Twitru však veřejně zpřístupnila fakt, že Robson od roku 2011 prodával jejich darované věci od Michaela, protože neměl peníze a nechtěl, aby to bylo zveřejněno. Tak je možné, že i sako, které spálil byla jen napodobenina. Tady je odkaz na vyjádření aukční síně: https://twitter.com/JuliensAuctions/status/1099524875717304321?s=19 Pokud jde o druhého muže z dokumentu: James Safechuck. Tento muž sice nesvědčil u soudu, ale podepsal prohlášení, ve kterém se píše, že mu Jackson nikdy nic neudělal. Je nechutné jak se degenerují fakta a co je možné v tomto světě pro honbu za penězi. Někteří lidé, jako tito ztratili všechnu čest. Myslím, že toto všechno jsou dost silné argumenty a důkazy, které dokazují Michaelovu nevinu a právě naopak ukazují jasný a chamtivý cíl daných osob a důvod, pro který tento fantasy pornodokument vznikl - PENÍZE !!! Proto prosím všechny, nesuďte nikoho pokud nemáte ověřené informace a neznáte veřejně dostupná fakta. Přistupujte k věcem objektivně, jsme lidé a ne hyeny. Děkuji za přečtení celého komentáře.

Living with Michael Jackson (2009) (TV film)

Jedná se sice o ořezanou verzi původního dokumentu z roku 2003, ale i tak nemohu dát kladné hodnocení za to co tento podvodník Bashir Michaelovi udělal. O Michaela Jacksona se zajímám jíž od dětství. Znám všechny jeho písničky a dost toho mám načteno. Kategoricky odmítám všechna obvinění z pedofílie. Michael Jackson nebyl normální, ale byl to ten nejhodnější člověk jakého si můžete představit. Neublížil by mouše, natož pak dítěti. Byl tak hodný až byl naivní a na to bohužel doplatil. Ve svém životě se obklopoval lidmy, kterým důvěřoval, ale ti s nim neměli vždy dobré úmysly a šlo jim jen o jediné. Prachy!!! Tento dokument je toho perfektním důkazem. Bůh ti žehnej Michaeli..

Michael Jackson - Live History World Tour in Munich (1997) (1997) (koncert)

Velmi povedený koncert z Mnichova je jednim z 85 koncertů světového turné History, které začalo 7.9.1996 v Praze. Zde poprvé z velké části byl použit zpěv na playback. Jackson už tou dobou údajně trpěl chronickým zánětem plic a nezvládl by při své choreografii a zpěvu udýchat tolik koncertů najednou, což mu v minulosti nedělalo žádný problém. Neni tedy pochyb o tom, že by živě zpívat neuměl, svým fanouškům už to dokázal mnohokrát za celý svůj život. Byl to velký perfekcionista a velmi mu záleželo na dokonalosti svých vystoupení. Playback je tedy velmi šikovně vsunut do živé hudby a po většinu koncertu si vlastně ani nevšimnete, že by nezpíval živě. Písně "Wanna Be Startin Somethin" a "Jackson 5 medley" byly tradičně Full Live, některé další písně jen z části. History Tour je tedy jedna velká monstrózni show vypilovaná do posledních detailů s fascinujicí choreografii vyladěnou jako nikdy předtím. Michael zde předvedl své nejznámější hity, které doplnil novými písněmi z alba History.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Přiznám se, že jsem měl taky z tohoto filmu zpočátku obavy, ale jednou tak z nudy jsem se na to podíval a byl jsem mile překvapen. Na jedničku to samozřejmě nemá, ale Polívka i z blbosti udělá dobrej film. Už jsem to shlédnul několikrát a musím říct, že se mě to líbí. Podle mě to tedy mezi odpad rozhodně nepatří, ale ať si o tom každý udělá obrázek sám. Věčným kritikům se s ničim nezavděčíte.

Michael Jackson: You Rock My World (2001) (hudební videoklip)

Album Invincible mě jako jediné nikdy pořádně nenadchlo, možna už Michael neměl nápady, možná to bylo tou dobou, ve které to Michael neměl vůbec jednoduché, hlavně tedy co se týče sporů se svým vydavatelem Sony Music. Pár dobrých kousků se zde však taky najde a You Rock My World je jednim z nich. Hudba je v celku povedená, ale video ve mě vyvolává horší dojem, hlavně tedy co se týče Michaelova zhoršujicího se vzhledu a klip sám o sobě není příliš povedený. Možná jemně připomíná legendární Smooth Criminal, ten však byl na úplně jiné úrovni.

Michael Jackson: You Are Not Alone (1995) (hudební videoklip)

Jsem fanda Michaela a jeho klipy mě vždycky uchvátily, ikdyž tento kousek je krapet slabší odvar, ale k takovému slaďáku se toho ani moc vymyslet nedá. Píseň samotná je však špičková.