Nikdy nezestárnou (2018)

Nedocenitelná záležitost, za kterou patří Jacksonovi velký dík. Na tyto záběry sedal staletí prach a těžko vyjádřit, jak důležité pro pochopení minulosti byly. Klasická česká fráze "povinně pouštět ve školách" je tentokrát zcela na místě. Neskutečně dobře zkombinovaná hudební a obrazová složka, výklad ve formě komentářů pamětníků bez pauz je trochu náročnější a trvá, než se člověk chytne tempa a neutíká mu přitom obraz ale je to otázka zvyku a ve výsledku je to důležitá část celé formy snímku, jelikož je toho tolik co říct a události války taky na nikoho nečekaly až se rozkouká. Kolorizace místy až moc plastická ale i tak je to zázrak a z často tak nekvalitního a poškozeného záznamu zpracovat toto je kumšt. Dar Jacksona minulým i budoucím generacím a zaslouží si za něj dík. 5/5

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Taková hloupá ale fungující podívaná na ten všeobecně předpokládaný asijský život v neuvěřitelném luxusu. Děj sám o sobě není nosným sloupem úspěchu tohoto snímku, hlavní je tu obsazení (západní produkce, plně asijské), design, hudba, kamera a trochu i vtip. Toto je druh filmu, kterému dokážu odpustit absenci dobrého scénáře, jelikož na něj nesází a přesto je to koukatelná oddechová záležitost a každopádně pastva pro oči. 4/5

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad) odpad!

Já chápu, že je pro účinkující určitě fajn si zopakovat maturák, kór když jim za to ještě zaplatí ale nevím, proč bych měl ztrácet čas tím se na to potom dívat. Popularita tohoto pořadu je pro mě lehký bizár. Až budou z koncesionářských poplatků dělat tombolu a pošlou mi pozvánku na natáčení s cateringem, dám klidně pět hvězd. odpad!

K-12 (2019) odpad!

Bizarní počin bizarní tvůrkyně. Mě to nesedlo, je to pouze koláž všelijak nevkusných videoklipů sázejících na šokování diváka/posluchače. Hudba mladé generace, jinými slovy generická mlha zastřených tónů bez nástrojů jednolité melodie tvořená bez talentu nebo citu k hudbě. Z celého filmu, žánru a Melanie čiší povrchnost, nevkus a špína ukrytá pod pozlátkem, toto by možná zafungovalo lépe, kdyby to bylo koncipováno jako horor. Takto ovšem maximálně odpad!

Šťastné pondělí (2016) (pořad)

Pořad tvářící se jako profesionálně stvárněná satira, ve skutečnosti však velice často trapné pokusy o žert, rozčilující střih a témata, chodící málo do hloubky. Pořad zkrátka předpokládá, že divák bydlí v Praze či v Brně a taky to pro něj točí, kdo bydlí jinde má holt smůlu, jelikož si připadá, jako třetí kolo u vozu. Je to trochu podpásovka ale nějak se mi nedaří přenést přes to, že člověk věnující se profesionálně žurnalistice má takovou vadu řeči.. To je v pořadu, který je celý vlastně jeden dlouhý monolog, značně rušící element. 3/5

Les Misérables in Concert (1995) (divadelní záznam)

Úžasná verze Bídníků, skvělí zpěváci, krásné propracované kostýmy. Viděl jsem představení k 25. výročí ale tato verze se mi líbila mnohem, mnohem víc. Herci tu nepřehrávají, ve svých rolícj jsou uvěřitelní. Snad nejvíce se mi líbilo obsazení postav "master of the house" a jeho družky, ti dva ve svých rolích byli úplně dokonalí jak vzhledem tak zpěvem a choreografií. 5/5

Terkel má problém (2004)

Sice je to stupidní a záchodový humor ale (i díky výbornému dabingu) se na tenhle film párkrát za rok s kamarády podíváme a popadáme se za břicha. Potitulkové scény "z natáčení" jsou klenot. V rámci žánru se tomu nedá absolutně nic vytknout, kultovka. 5/5