Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

MarekT

Pokus Seveřanů o vyrovnání se South Parku nevyšel. Sráží ho především špatný scénář, v druhém sledu pak pravděpodobná domněnka tvůrců, že tento animovaný seriál je hlavně o přílišném tlačení na pilu. Ovšem i tak si myslím, že se vážnější část příběhu povedlo zpracovat dobře, především rozmanitost typů studentů a jejich "slangu". To je bohužel asi jediná opravdu kvalitní součást filmu. Zmiňované písně jsou často nevyrovnané, jedna se třeba hodí, druhá otravuje. Zde musím mimochodem pochválit dobře odvedenou práci na české verzi - překvapilo mě, že dabéři si písně, které měli na starosti, přeložili sami (nejvíce to je vidět u té Gunnarovy). Povedl se i po dalších stránkách - Petr Palouš je rozhodně překladatelská špička, ženské role byly úrodnou půdou pro hlasovou kreativitu Zdeňka Izera a učitele Gunnara excelentně nadaboval Marek Eben. Čistě pro zajímavost - v angličtině zase Terkela mluvil Adrian Edmondson (českým divákům známý ze seriálu Mladí v partě), vypravěče zase Bill Bailey (Black Books, Stopařův průvodce). Jinak celý film ani není moc vtipný, doporučil bych ho především mladším divákům, kteří si budou připadat dospělí, když slyší sprostá slova. Standartní dvě hvězdy. ()

blackrain

Tenhle animák jsem si pouštěla při obědě o polední pouze. Už to dělat něbudu, protože při některých hláškách jsem se málem udusila. Dětem bych tenhle příběh nepouštěla, ale když jdu kolem naší základky a slyším, co některá děcka dokážou vypustit ze svých úst, tak je to vlastně úplně jedno. Animace je docela strašná. Dabing byl parádní. Marek Eben holt musí někdy vyklouznout ze své ulity. ()

kaylin

Hned úvodní titulky vám dají vědět, že s tímhle animákem nebude všechno takové, jaké očekáváte. Je poměrně málo animovaným filmů pro dospělé. Když nepočítáme japonské šílenosti a snímky, které jsou pornografičtější než pornografie, je těch dobrých animáků pro dospělé skutečně málo. Hodně blízko takovému filmu se dostal snímek "Norman a duchové", ale přece jen je pořád pro děti. O snímku "Terkel má problém" to rozhodně neplatí, protože je to animák pořádně sprostý. Asi je na úrovni filmu "Zachraňte Jimmyho". Terkel je zábavnější. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/terkel-ma-problem-2004-70.html ()

Campbell

Heh. Prapodivný animák pro dospělé. Co se animace týče je to pěkenj hnus, a ze začátku jsem měl celkem problém na to koukat. Ale postupem času jsem si zvykl sedl si nalil pivo a čuměl co na mě tenhle film vyvrlí. A nakonec ono to nebylo vůbec špatné, jen občas film nemile uklouzl s pár scénama. Terkl byl sociál kterýho šikanovaly. A nezitím se rozehraje vícero zápletek a nějaké jsou uplně zbytečné. Čekal jsem něco více do stylu South Parku, jediné co to má společné se SP je sprostá mluva, kterou se tady nešetřilo. Poměrně dobrý dabing udělal pár celkem pěkných chytlavých písniček. Film sám o sobě vůbec nic nenabídne jen prvoplánovanou sposťárnu, která není pro každého ale já se celkem bavil. ()

Vančura

Dost zběsilá záležitost na jednorázové pobavení, čekat od toho víc nemá smysl. S tím, že výsledný dojem se asi hodně odvíjí od míry otrlosti, jíž jste vybaveni. Divákům, kteří trpí po této stránce deficitem, bych Terkela asi moc nedoporučoval, na to je to příliš přisprostlé a nekorektní. Pokud si v tom ale libujete, můžete se docela dobře pobavit - osobně jsem se místy chechtal více než dost. Zábavu ale bohužel hodně sráží dolů příšerná animace, na kterou je skoro utrpení koukat. Plus děsný český dabing - sehnat to v originále se mi nepodařilo. Nakonec bych to viděl asi na 3 hvězdy, s tím, že je tenhle film ale možné skoro hodnotit libovolně - chápu lidi, kterým to nesedlo, i ty druhé, kteří si to prostě užili - já jsem asi někde napůl. ()

• První kompletně počítačově animovaný dánský film. (HappySmile)
  • Ukazatel na hlavní cestě vede do pekla. (HappySmile)