Poldové (2010)

Tracy Morgan se snazi byt vtipny, ale je pouze trapny, a to tak ze me silne vadil. Bruce Willis se prilis neprojevuje, pouze obcas se podili na nevtipnem humoru. Nejzajimavejsi postavy byly mexicti gangsteri. To ze reziroval Kevin Smith vubec neni poznat a rozhodne to NENI typicky Smithuv film. Nebyt krecovitych a hysterickych "komickych" scenek, mohl film dopadnout lepe. Nemuzu se zbavit dojmu ze zde byla snaha vytvorit podobnou dvojici jako byl Mel Gibson a Dany Glover v Lethal Weapon nebo neco na zpusob Bad Boys... ovsem totalne se to nepovedlo. Dvojice Willis - Morgan pusobi naprosto neverohodne, chovaji se idiotsky (ne komicky) a jako hlavni hrdinove totalne selhavaji.

Total Recall (2012)

Jeden z nejnudnejsich filmu jaky jsem kdy videl - opravdu, opravdu nebetycna a nudna blbost. Postavy se chovaji zmatene, dej je vystaven na zapletce ktera nedava smysl a prestoze se ve filmu stale neco deje a nekdo mluvi, neni to poutave a ja jsem ani na sekundu necitil s hlavnimi hrdiny, nezajimalo me jestli se jim podari to co prave delali (castecne proto ze jsem uplne nechapal to se to vlastne snazi delat) a hlavne to nema VUBEC NIC spolecneho s puvodnim Total Recallem. Asi nejhorsi film jaky jsem kdy v kine videl. Zlaty Arnold!

Prometheus (2012)

Velke zklamani - nesmyslne se chovajici postavy, nahodne zminovane hluboke myslenky, zavery vyplyvajici z niceho, (hlavne pro me) neskutecne zklamani ze zniceni "mimozemskeho tajemna" a pseudonabozenskeho blaboleni. Kdyby to bylo nizkorozpoctove becko, tak mi to nevadi. Ale jako "Alien 0", navic od Ridley Scotta je to neodpustitelne. Dve hvezdicky davam prave za to ohromne zklamani a poslapani odkazu Vetrelce - film je jinak slusne natoceny, herci hraji dobre, efekty jsou kvalitni.. ale zachranit takovou blbost nemuzou. Mimochodem vubec nema cenu chodit na 3D verzi - v celem filmu jsou asi tak 2minuty kde je 3d vubec nejak vyrazne citit.

Věc: Počátek (2011)

Protoze "The Thing" od Carpentera primo zboznuji, netrpelive jsem na tento film cekal - a musim rict ze me nezklamal. Trosku zamrzelo ne uplne elegantni napojeni na konci filmu, chybel mi v deji ten clovek co se podrezal, interier kosmicke lodi byl na muj vkus prilis "pocitacovy" (ve smyslu ze takto vypada typicka mimozemska kosmicka lod ve vetsine soucasnych her) a nesedel mi k celkovemu vyzneni filmu, ale to jsou asi vsechny moje vytky. Zbytek byl lahudka. Herci se mi libilii - fousati norove vypadali presne jako polarnici zavreni mesice v jedne stanici, mlada vedkyne byla sympaticka a zaroven pusobila inteligentne, hlavni sef-vedec byl typicky bezohledny karierista jdouci pres mrtvoly - proste bezva. No a nakonec si nechavam to nejlepsi: triky - zrudy jsou animovane presne v tom duchu jako v Carpenterove filmu, pouze se soucasnou technikou, takze vypadaji o moc lepe a zaroven nepusobi vubec jako hloupe pocitacove ptakoviny, ale vypadaji velmi realisticky a diky tomu spravne hnusne. Dost lidem vadi to ze je to nejen prequel, ale vlastne i takovy remake - to je urcite pravda, ale nemuzu si pomoci - o tom to pro me neni - pro me se doplnil dilecek skladacky kde hlavni dil je Carpenteruv film. Rozhodne ten film chci videt jeste jednou a musim si ho poridit i domu.

Babylon 5 (1993) (seriál)

Pro me osobne asi nejlepsi nekomedialni sci-fi serial. Mezi jeho nejvetsi prednosti patri uceleny pribeh, velmi realisticke postavy, ktere se vyvijeji, meni, umiraji, dale celkem slusne zvladnuty politicky vyvoj mnoha svetu nasi galaxie, a celkove realistictejsi (oproti treba star treku) nadech serialu. Prestoze centralnim bodem serialu je stanice babylon 5, zabyva se v podstate denim v cele galaxii, kde dochazi k valkam, prevratum, politikareni, vrazdam, kradezim ale i k objevum, uzavirani spojenectvi - cely serial tak spise pripomina zdramatizovany historicky dokument (kdyby se neodehraval v budoucnu) - a prave jeho komplexita je asi to co ho odlisuje od vsech ostatnich sci-fi serialu, ktere se vesmes zabyvaji bud jednou lodi, nebo jednim tymem.. Samozrejme ma pro me B5 i spoustu minusu - na muj vkus pan Straczynski dost protlacuje sve politicke a nabozenske nazory, ktere ale bohuzel v kontrastu se serialovou realisticnosti pusobi dost naivne a rusive; spousta "poselstvi" zni sice vznesene, ale vlastne nerika nic; nektere velmi vyznamne zlomy v deji nastavaji spise proto, ze "byly ve scenari" nez proto, ze by vyplyvaly z predchoziho deje, a je zde i mnoho dalsich nepodstatnych chybicek. Proc tedy davam plnych 5 hvezdicek? Protoze Babylon 5 zari na sci-fi serialovem nebi jako slunce ktere zastini vsechny ostatni sci-fi serialy, at jsou to rychle sipy v pyzamu (star trek), skauti proskakujici teleportem (star gate), nebo kdokoliv jiny.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Akta-X byla pro me vzdycky smesice bullshitu, ale natocena tak ze to bylo zahadny, napinavy, zajimavy a bavilo me na to koukat. Tenhle film sebral vetsinu napinavyho, vsechno zahadny a vetsinu zajimavyho a zbyl jenom bullshit.. a to bylo malo.. takze se prihodila absolutne zbytecna a neuveritelne nudna a otravna cast s umirajicim ditetem. Dve hvezdicky davam spis z nostalgie, znova to videt nemam potrebu

Běžící muž (1987)

Myslim ze tento film byl sice uz od zacatku odsouzen k beckovosti (hodne slaba vyprava, smesne kostymy), ale nejvice mu asi ublizila postprodukce (resp. spis jeji absence), hudba a zvuky uplne mimo dej a v neposledni rade strih ktery se snazi byt radoby TV soutezni, ale ve filmu to bohuzel nefunguje. Verim ze z puvodniho materialu po doplneni lepsi hudby a zvuku by se dal sestrihat o hodne lepsi a zajimavejsi vysledek. Jinak Arnie je samozrejme Arnie, ostatni jsou takovy trochu vic mluvici kompars. Scenar je rozhodne zajimavy a je skoda ze diky tak beckovemu zpracovani zanika to co si myslim ze se zase stava aktualnim - totiz stav kdy stat kontroluje vse a i nevinny muze byt odsouzen temer za cokoliv, pokud se davu poskytne spravna "pohadka". Takze ve vysledku davam 3 hvezdicky, protoze pres hodne slabe zpracovani jsem se moc nenudil a na tento film se rad znovu podivam.

Expendables: Postradatelní (2010)

Nevim jestli to byl zamer, ale pripomelo mi to Commando - v dobrem - zadna hlucha mista, strilecky i rvacky jsou dobre choreograficky udelane, prehledne a clovek si jenom uziva akce.. no a v obsazeni vykvet vsech zijicich akcnich hvezd, ktere navic hraji (az tedy na schwarzeneggra) prekvapive dobre.. jenom vic takovych filmu.

eXistenZ (1999)

Nejlepsi charakteristika, ktera me napada je: Jak si 60tileta ucitelka ceskeho jazyka na zakladni skole predstavuje science fiction. Film neni vylozene spatny.. jenom mi pride neuveritelne naivne udelany - opet asi tak jak by vypadalo skolni divadelni predstaveni onou ucitelkou zorganizovane. Mozna je to zamer, ktery sem nepochopil, ale presto existenz videt uz znovu nechci. Byla by to jenom jedna hvezdicka, ale ten film ma par svetlych chvilek a Cronenberga mam jinak celkem rad :)

Matilda (1996)

Jeden z nejkrasnejsich filmu jaky sem kdy videl.. matilda je perla ve svete televizniho odpadu, jeji rodice sou ukazkovy "white trash", reditelka je dabel a jeji pani ucitelka je neco jako andel.. asi sem extremne sentimentalni, ale tenhle film me tak strasne dojal a oslovil.. jeden z mala filmu na svete kde je inteligence a slusnost oslavovana.