Děcka proti emzákům (2022)

Kratky, uderny a bez zbytecnosti, dej graduje vic a vic, hlavni postava ma jasnej, uveritelnej a skvele zahranej vyvoj a finale je jedne z nejlepsich akcnich scen jakou sem kdy videl - napeti, akce a vsechno ostatni je perfektne nacasovany, a ani sekundu sem se nenudil, coz je neco co o vetsine dnesnich filmu nemuzu rict - ty maj bud akcni sceny nesmislne prekombinovany, zbytecne dlouhy a nebo tak CGI ze to ve me nevzbuzuje zadny emoce.

UFO (2018)

Jeden z neinteligentnejsich a "nejrealistictejsich" filmu o UFO vubec.

Final Girl (2015)

Už dlouho jsem se tak nezasmál! Ten film je tak strašně pitomý a přitom se snaží působit jako seriózní horror a thriller - smál jsem se až sem slzel. Myslím, že jako komedie by to mělo velký potenciál - stačilo by jenom trošičku změnit dialogy a kameru a byla by to skvělá zábavná pitominka jako třeba "Hobo with a shotgun" nebo "Space Truckers". Pokud z nějakého důvodu musíte sledovat, pro maximální zážitek doporučuji sledovat pod vlivem THC a/nebo alkoholu. A pokud prostě jenom chcete vidět malou holku, která nakope spoustě chlapů zadek, pusťte si Kick Ass!

Need for Speed (2014)

Tri blbecci zavodi na silnicich, pricemz zpusobi velke mnozstvi nehod (pri kterych urcite byli zraneni, a nejspise i mrtvi), nacez jeden blbecek naboura dalsiho blbecka a ten se zabije. Treti blbecek z toho ma trauma, prestoze ti lide, kteri se vybourali, zmrzacili, uhoreli atd. behem jejich stupidniho zavodu se zjevne nepocitaji. Nasledne se tenhle blbecek rozhodne "pomstit" prvniho blbecka tim, ze bude jezdit jako kreten po americe, zpusobovat nehody, mrzacit a zabijet lidi. Nacez se ho nejaci jini blbecci snazi zabit a on nakonec zavodi s druhym blbeckem a par dalsimi blbecky jenom proto aby se vsichni ostatni blbeckove vybourali/zabili (pricemz nabouraji a zabiji i jine lidi, ale ti, jak uz jsem rikal, se nepocitaji), cimz dokazal ze je nejvetsi blbecek ze vsech. Hura. Jeste ze na konci je varovani ze "to nemame zkouset doma"... Pokud neni v tv nic lepsiho, proc ne, ale dobrovolne bych se na to znovu nepodival.

Captain America: Občanská válka (2016)

Neuveritelna nuda. Mnozstvi "superhrdinu" a "akcnich" scen narostlo do takove miry, ze nejenze je znacne obtizne pochopit proc ktera postava dela co dela, ale hlavne jako divak nemam zadnou motivaci s kteroukoliv z tech postav souciti nebo ji fandit. Kdyz bych si sel uprostred filmu na 20 min na zachod, tak po navratu z WC nebudu mit pocit, ze jsem o neco duleziteho prisel. Zplacat 20 superhrdinu do jednoho filmu se da udelat 1x, 2x.. ale pak uz je to vicemene stale to same, a je vlastne uplne jedno kdo s kym bojuje, protoze vsichni vedi, ze "ti duleziti" nikdy neumrou a nic jim vlasne nehrozi. K tomu navic nekteri "superhrdinove" pusobi primo smesne - konkretne treba catwoman, ktera je ve skutecnosti chlap, ktery se bez problemu dokaze vyrovnat Cpt.Rogersovi i WinterSoldierovi, prestoze se ma jednat o synacka nejakeho africkeho diktatora, a nikde neni ani zminka o tom kde by se jeho supersila a superschopnosti vzaly. Secteno a podtrzeno - promrhane 2,5h meho zivota. Dve hvezdicky davam tak nejak za to, ze krome debilniho a nudneho scenare, debilnich a smesnych postav je ten film stale profesionalne natoceny, a je sance, ze pokud budu mit nekdy za par let vice nez 2 promile alkoholu v krvi a budu se hodne nudit, mozna si ho stahnu a kouknu se na nej jeste jednou.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Sice uznavam, ze vizualne je to extremne povedene a nekteri herci (NE Michael Cera) jsou vazne dobri (proto alespon jedna hvezdicka), ale Michael Cera to vsechno kazi. Ani na sekundu nemuzu uverit, ze ten priblbly chcipacek ma byt nejaky don chuan a uz vubec ne to, ze by "drsna holka" jako Ramona o nekoho takoveho stala. A navic, Michael Cera vypada tak na 15-16 i kdyz ve skutecnosti "jen" o 4 roky mladsi nez Mary Elizabeth Winstead, ktera zase vypada na neco pres tricet, coz je jeji skutecny vek - takze jsem mel pocit ze sleduji incestni romanek mezi matkou a synem. A k tomu vsemu proti nasemu chcipackovi Cerovi nastupuje 7 vicemene dost drsnych, schopnych a obecne NE-Cerovitych nepratel. Z nazvu filmu bylo jasne, ze Cerova postava je "hlavni" a zjevne musi vyhrat. O to hur se mi na to koukalo, protoze vetsina jeho "nepratel" mi byla mnohem vice sympaticka nez on, vypadali schopneji, odhodlaneji a vubec ve vsem lepe. A 7x jsem musel sledovat jak je muj smysl pro realitu znasilnovan opakovanym vitezstvim toho blbecka Scotta Pilgrima. Film jsem dokoukal jen z principu - tak trochu vzdy doufam, ze se to jeste nejak "spravi" - ale nespravilo. A i ta jedna hvezdicka je mozna moc.

Jodorowsky's Dune (2013)

Je to rozhodne zajimavy dokument o dost zvlastnim cloveku. Pan Jodorowsky je zjevne velky "umelec", coz znamena, ze vidi svet jinak a veci, ktere povazuji "neumelci" za nepodstatne povazuje za zasadni a naopak. Coz ho urcite predurcuje k tomu, aby v kavarnach s nadsenim probiral sve vize s ostatnimi umelci, ale jsem naprosto presvedceny, ze pokud by Dunu natocil, byla by to totalni silena splacanina, ktera by kazdemu, kdo neni "umelec" nedavala zadny smysl. Velmi zcestna se mi jevila i jeho snaha dat dohromady co nejvice silnych tvurcich individualit, ktere vubec nevybiral na zaklade jejich schopnosti, ale spise na zaklade momentalniho hnuti mysli nebo az detsky pusobici tvrdohlavosti (Musim mit Daliho za kazdou cenu!). K tomu vsemu jeho blaboleni o spiritualnu a jejich misi zmenit svet.. to me odpuzovalo asi nejvice. Nevim jak vy, ale ja od filmu opravdu nechci aby mi cpal nejake sve zmatene predstavy o spiritualite. Nakonec me jeste dost otravilo neustale pripominani toho, ze vlastne temer nikdo z nich Dunu necetl, korunovane prohlasenim Jodorowskeho, ze je potreba knihu znasilnit, aby mohl udelat film. Jak jsem napsal na zacatku - je to fascinujici podivana na sileny svet pana Jodorowskeho, do ktereho zatahl spoustu dalsich lidi, ale ja osobne jsem vazne rad, ze Dunu nakonec nenatocil. A tvrzeni jak v podstate kazdy sci-fi film od te doby tezi z obrazkoveho scenare Duny a ze by vlastne bez Duny (neexistujici) nikdy nevznikl, tak o tom si dovolim silne pochybovat.

Godzilla (2014)

Nekdy si pripadam jako mimozemstan. Vsichni lide okolo jsou nadseni a raduji se, jaka je to "spravna" godzilla, a jak je lepsi nez ta Emmerichova "spatna", ale ja se stale nedokazu prenest pres to, ze v 21. stoleti nekdo muze brat vazne tak strasnou a nebetycnou blbost. Opravdu nevim kde zacit, protoze: 100m nezranitelne potvory, ktere nemaji na praci nic jineho nez miliony let cekat, aby mohly rozbit par pozemskych mest , tak takove potvory jsou na me planete totalne smesne a nikdo krome predskolnich deti je nemuze brat vazne. A kdyby na me planete nekdo preci jenom natocil takovou pitomost, alespon by si dal praci s tim, aby to bylo zajimave a napinave. Ale ja jsem u toho malem usinal - ano, hluboke vrzajici tony jsou skutecne pusobive, ale po 2h uz je i to nuda. No a korunu tomu dodavaji "herecke vykony" - u Kena Watanabeho jsem mel pocit ze se stale nemuze odhodlat k harakiri, ten vojacek byla takova namakanejsi verze Elijaha Wooda, ktery se vetsinou jen tvari tak ze trpi a ze nevi co rici. Bryan Cranston byl fajn, ale moc se na platne neukazal. Za be to byla otresna a nudna kravina. Ale jak jsem rikal, jsem asi z jine planety, a u vas na zemi se takove veci asi libi. Naproti tomu Emmerichova Godzilla byla sice taky blbost, ale nekolikanasobne uveritelnejsi, lepe natocena a s tisickrat lepsimi hereckymi vykony. A jestli to porusovalo nebo neporusovalo nejaka priblbla pravidla z priblble serie japonskych monster filmu je mi uplne ukradene. Byl to proste mnohem lepsi film, nez Godzilla Garetha Edwardse

Bájní tvorové: Dračí hrobka (2013)

Od prvni minuty filmu mi byl Travis (Adkins), tedy "kladny hrdina" neskutecne protivny a jen jsem si pral, at co nejrychleji zemre, pokud mozno nejak brutalnim zpusobem - naproti tomu Harker (Lundgren), tedy "zaporny hrdina" mi prisel mnohem sympatictejsi. A kdyz cely film fandim "zaporakovi" a preji si smrt "kladnaka", je jasne, ze je nekde chyba. V tomto pripade je myslim zasadni chyba ve scenari, ktery je tak slaboduchy, ze jsem se musel na mnoha mistech smat. Rezie pana Stylese tomu moc nepomohla a postavy hercu se chovaji mene realisticky nez v prumerne pocitacove hre. Jednu hvezdicku davam za to, ze jsem se docela nasmal (ale uplne necemu jinemu nez co bylo zamyslene jako "vtipy") a za dve pekne cinanky.