Převrat (2015)

Malo to viaceré svetlé momenty čo do scenáru a to tiahlo celý film, že sa dal vôbec pozerať. Malo to však aj dve veľké chyby: Owen Wilson v hlavnej roli a otrasná kamera. A vlastne celkom odfláknutá réžia. Škoda, že Pierce Brosnan nedostal viac priestoru.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Tak ako to vyzeralo na začiatku na pripečenú zlátaninu katastrofického thrilleru, tak to nakoniec Peter Berg uhral viac ako solídne a vyžmýkal z toho v rámci možností asi najviac čo sa dalo. Možno menej debilných dialógov a dal by som o hviezdičku viac. Cením, že to bolo viac menej prehľadné a to bolo asi to, čo tomu dalo gule.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Prvé dva diely rozohrané absolútne brilantne a potom sa to zvezie len na kvázi ženskú detektívku, ktorá sa sústredí ani nie tak na to krimi ako na vzťahy a rozpoloženie postáv - asi preto to bola ochotná somnou pozerať aj moja manželka :D Každopádne aj keď mi nesedí pomalšie tempo tak je tá réžia pútavá a nedopúšťa sa žiadnych zbytočných nelogickostí a cením, že aj pre harcovníkov je zážitok z pozerania pretože to neskončí tak, ako by ste čakali. Inak Nicole a Hugh perfektne zahrané, ich mládežník Henry prekvapivo tiež super a v rámci hlavných postáv bola príjemným prekvapením aj právnička Hayley.

Neviditelný (2020)

Síce niekde v polke filmu už viete koľká bije, no napriek tomu do poslednej minúty je to také, že neviete ako to skončí. Bol som predtým veľký skeptik a očakával som všeličo, ale bol som príjemne prekvapený a pochvaľujem si fajnový filmový zážitok plný napätia, búšenia srdca, dark atmosféry a hádania že ako to asi celé dopadne. Proste super, ak máte radi napätie tak určite odporúčam pozerať :)

Sociální dilema (2020)

Dokument hovorí niečo čo už v zásade dlhšie nejako vieme, tu to však pôsobí tak, že sa človek viac zamyslí sám nad sebou a ako využíva sociálne siete. Ja osobne som trošku si určil hranice ich používania. Je to dôležité, dnešný preinformatizovaný mozog dostáva dosť zabrať a treba hľadať harmóniu :)

Gentlemani (2019)

Mne ten Guy Ritchie proste nesedí, dokážem oceniť jeho štýl, aj to že niekto sa úplne rozplýva, ale toto mi absolútne nesadlo. Briti sú divní proste :-/

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Druhá séria ešte lepšia ako prvá. Zaujímavé a pestré lokácie, dobre natočená akcia od bitiek po prestrelky, celkom dospelácky rozrprávačský štýl. Celá druhá séria je vlastne o jednej primárnej úlohe Mandaloriana a každá epizóda je iný quest, ktorým sa postupne približuje k splneniu hlavného cieľa plus zdolávanie prekážok ktoré sa vyskytnú. Svet Hviezdnych vojen má stále čo ponúknuť a som rád, že tento seriál v rukách Disney je vysoko pozerateľný aj pre zrelšieho diváka. Nemám čo vyčítať.

Vyšinutý (2020)

Prvú polhodinku super, napínavé, potom to šlo už len z kopca a bolo to plné chýb a predvídavé. Škoda, že sa Russell Crowe vyžral jak pán a zo štramáka gladiátora sa stal obtlstlý nechuťák, ktorý sa hollywoodu hodí ozaj už len asi do nízkorozpočtovky ako nechuťák a psychoš.

Mosul (2019)

Čistokrvný vojnový film z prostredia islamského terorizmu, nič viac, nič menej a tak to má byť. Super, že Netflix tlačí prachy aj do zahraničnej produkcie a tak sa takéto filmy točia presne tam kde sa odohráva aj príbeh. Dalo by sa vylepšovať, no Mosul prináša docela autentický snímok s myšlienkou, dobrou atmosférou, ktorý hodinu a pol drží v napätí. Ja som spoko.

Na nože (2019)

Ja tomu vlastne ani nemám čo vyčítať, bolo to zaujímavé a dobre vyrozprávané od začiatku do konca, super postavy, dobre zahrané, príbehovo pútavé a prekvapivé, no bez nejakých wtf nasilu nelogických odhalení. Mal som z toho výborný zážitok aj keď detektívky nijako nevyhľadávam, povedal by som že lepšie ako Vražda v Orient Exprese, ktorú som videl naposledy.