Palm Springs (2020)

Moc som sa teda nesmial. Zvyšok priemer.

Sviňa (2020)

Zlátanina politických káuz druhej Ficovej vlády popretkávaná nasilu neprirodzene vulgárnymi dialógmi, holými ceckami a sychravou oblohou nad luxusom predsedu a jeho mecenáša. Bolo to úplne také, že natočme niečo k prepojeniu politiky a mafie na Slovensku, tak dajme tam toto, toto a toto a ľudia na to pôjdu do kina lebo je to teraz horúca spoločenská téma. Bohužiaľ... Mimochodom, všetci tí naši VŠMU režiséri točia úplne rovnako a tým pádom je celá Sviňa neautentická a v tomto prípade inak dobrými hercami zle zahratá.

Chicagský tribunál (2020)

Extrémne nudne zrežírovaná "based on true story" kauza zo súdneho prostredia. Bál som sa, že to bude celý čas len tie kecy zo súdnej siene, našťastie tam sem tam strihajú aj throwback momentky a mihnú sa aj reálne archívne zábery a tak je to stráviteľné, no dve hodiny som mal problém pri tom obsedieť, lebo tomu chýbajú také tie autentické momenty, ktoré vženú do pozerania nejakú emóciu. Tu sa snažili viac krát tlačiť na pílu hudbou a prestrihmi no pôsobilo to hodne prvoplánovo. Myslím však že za posledné roky čo sa točia tieto ľavicovo liberálne snímky obhliadajúce sa na čierne momenty americkej histórie, tu už boli oveľa lepšie kúsky čo som videl napríklad už len Blackkklansman, Detroit alebo Green book. Toto bolo tak minimálne o kategóriu horšie a režisér ukázal, že takto sa to robiť nemá. A aby som nezabudol, tak starý dobrý americko patriotistický cringy pátos na záver nemohol chýbať.

Výběrčí daní (2020)

David Ayer tentokrát šliapol pomerne vedľa, je to v podstate hodinu a pol žánrová jednohubka bez nejakého zaujímavejšieho okorenenia. Sklamanie veľké že Shia LaBeouf hrá druhé husle a jeho postava je tu absolútne nevyužitá. Celkovo to bola proste nuda viac menej a veľký priemer, možno podpriemer.

Tenet (2020)

V podstate jednoduchá zápletka, pri ktorej vám má akože mozog odpalovať koncept tzv. inverzných vecí a v zásade sú tu len dve možnosti: buď ten film pochopíte a budete nadšení ako je to super premyslené alebo chápete tak 50% a zvyšok vám nedáva zmysel a v celej jednoliatej dejovej linke sa strácate. Ja som typ 2 a bohužiaľ celkový môj dojem je skôr zmätočný (aj keď som sa od začiatku extrémne snažil sústrediť) a mám skôr pocit, že to Nolan zbytočne prekombinoval a nedomyslel. Vysvetľovacie dialógy sú dosť rýchle a divák nedostáva dostatok času na spracovanie princípu tej inverzie a ešte teraz mám niekoľko nezodpovedaných otázok. Napriek tomu dávam 4 hviezdy lebo to je určite vec, ktorú treba vidieť.

Straight Outta Compton (2015)

Hodne priemerný a sakra dlhý prierez kariéry členov NWA, akurát že kto ich nikdy nesledoval, tak sa bude nudiť asi raz toľko. Rozprávačský štýl veľmi neosobný, nejde z toho žiadna emócia a to hovorím ako fanúšik rapu od jeho počiatkov. Tých 82% je pre mňa absolútne overrated.

Nebezpečná laskavost (2018)

Tak toto bola hodne randomná zlátanina akejsi detektívko-evitovky určená ozaj asi skôr pre nenáročné ženské publikum. Celý ten plot-twist akože v pohode, ale bez nejakého hlbšieho efektu. Pôsobilo to pre mňa ako laciný americký TV film.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

Absolútne nerozumiem tým 90% čo tu svieti, zo začiatku uznávam, že celkom záhul, ale veľmi rýchlo to stratí tempo a do posledného dielu je tam tona zbytočnej vaty o vzťahoch medzi postavami, čo naozaj nie je to čo očakávam keď si pustím seriál o lúpení banky. Sem tam to má ten moment napätia že "ako ďalej", ale to naťahovanie bolo fakt dosť rušivé a pokiaľ si už zvyknem, že "a teraz pôjde pasáž počas, ktorej môžem ísť na WC bez pauzy" tak niečo nie je v poriadku. Za mňa celkovo hodne overrated.

BlacKkKlansman (2018)

Celkovo mierne nadpriemerné, no bolo cítiť, že réžia kdesi viazne, obaja policajti boli relatívne dosť nevýrazné postavy a nijako herecky nezahviezdili, emócia tam tam tiež kdesi pokulhávala a podľa mňa by si to zaslúžilo svižnejšie tempo. Každopádne celkom pozerateľné až do konca, finále trochu sklamanie.

Vyproštění (2020)

Na začiatku bola asi 25 minútová pasáž kedy to malo ten wow efekt, no potom po zvoľnení už len tupá rambo strielačka kedy ide Tyler all-in. V skratke taký pseudo John Wick krížený s Mile 22 niekde v ošťanom osranom Bangladéši. Za tých 65 miliónov čo do toho vrazili však mohli zaplatiť aj nejaké lepšie digi efekty tých výbuchov, pôsobilo to nevkusne béčkovo. Inak dve hodiny ujdú rýchlo, dá sa zabaviť.