Steve Jobs (2015)

Firma Appel jde těžce mimo mě a Steve Jobs mi přišel vždycky hodně nesympatickej, ale to, že ovlivnil svět, se mu upřít nedá. Tenhle film jsem si proto nemohla nechat ujít (zvlášť kvůli obsazení), i když bylo jasný, že na něj do měsíce zapomenu. Sorkinův velebený scénář ve mně vzbuzoval obavy už před projekcí a nutno dodat, že oprávněně. Prostě mi zrovna dvakrát nesedí. A ta záplava odborných termínů sledování taky moc neusnadňuje. I když ostatní odvádějí dobrou práci, především úvodní dvojka Fassbender-Winslet, a Jobsův charakter a komplikované vztahy s okolím se taky podařilo načrtnout poměrně dobře, jako celek to ve mně nezanechalo příliš hluboký dojem.

Husí kůže (2015)

Husí kůže je taková neškodná atrakce, od který člověk nic nečeká, jednou se sveze a zjistí, že to bylo celkem fajn, ale po druhý už by na to nevlezl. Nad scénářem nemá cenu moc přemýšlet a od Jacka Blacka jsem čekala trochu víc.

Austrálie (2008)

Fádní slaďák s otravným harantem v roli vypravěče. Nicole si jede svůj standart, Hugh je parádní, jeho muskulatura taktéž, a Austrálie je překrásná země, ale k čemu to je, když scénář dělá z filmu zapomenutelnou dobrodružnou limonádu.

Jaguar: Rendezvous (2014)

Takhle se točí dobré reklamy! Fantastické. Klidně bych zvládla celovečerák s touhle trojkou v roli grázlů, natočený se stejným šarmem a klidně i stejnou károu.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pátá štace Harryho Pottera je zajímavější, než jak si jí pamatuju z předchozích projekcí. Možná za to může třicítka na obzoru, pomalu mi lezoucí na mozek, možná fakt, že z páté knihy si pamatuju jen to, jak byla tlustá, nebo možná mé sarkastické srdce s věkem měkne, když se mi pátá potterovka najednou tak zalíbila. Ale hlavně za to může fantasticky temná a osudová atmosféra, úžasná kamera a uchu lahodící hudba. Ústřední trojka je čím dál lepší a Harry se pomalu mění z kluka s jizvou v opravdu zajímavou osobnost. Ale toho Siriuse Rowlingový jen tak neodpustím. Obzvlášť proto, že Garry Oldman v ní byl tak skvělej!

Sedmero krkavců (2015)

Alice Nellis by měla být za tenhle zločin svléknuta do naha, vyválena v dehtu, pak v peří a následně pověšena za podvozek do průvanu. Slovy South Parku: "It was like a rape!"

Veřejní nepřátelé (2009)

S tímhle filmem už jsem ochotná ztratit maximálně tak následující tři slova: opravdu velké zklamání.

Marťan (2015)

Ridley je zpět! A tak trochu i Matt Damon (za posledních pět let měl jen dvě opravdu zajímavý role). Poprvý mě opravdu zaujal jako herec, protože Marťan je po většinu stopáže jeho one man show. Co mě na tomhle filmu ohromilo, je kamera a hlavně vymazlený vizuál. Každý druhý záběr z rudé planety by se dal zfleku zarámovat a pověsit na zeď. Trochu horší je to se scénářem, který ač dokáže diváka napnout a zaujmout několika neobvyklými nápady, občas taky bohužel obsahuje celkem diskutabilní a možná i přemrštěné momenty. Ale protože jsem nečetla předlohu, tak nevím, komu to hodit na triko. To je ale jen pár pih na kráse jinak dost povedeného filmu.

Království nebeské (2005)

Čí to byl proboha nápad obsadit Blumu do hlavní role? To nestačil jeden slabošskej Paris (ať žije prznění a překrucování legend), jedno barvu očí měnící ostrý ucho s trapnýma hláškama a jeden nemastej neslanej pirátující kovář? Ridley Scott si tentokrát vybral další slabší chvilku a jediné, co mi z tohohle jeho filmu utkvělo v paměti, je skvělý Edward Norton, jehož král Baldwin IV. je asi nejzajímavější postava z filmu, a taky výprava. Miluju historický velkofilmy v čele s (pro mě) nepřekonatelným Statečným srdcem, o to víc mě průměrnost a nudnost tohohle výtvoru bolí.

Ďáblův uzel (2013)

Jak mohli o tak neuvěřitelný kauze, jakou je West Memphis Three, natočit tak průměrnej a zapomenutelnej film? Nechápu...