Horizont události (1997)

První polovina je skvělá. Pečlivě budovaná atmosféra a napětí nenechá diváka v klidu a neznámé, dosud skrývané zlo ho donutí nervózně poposedávat na okraji sedačky. Jenže zhruba v půlce se to zvrhne v prachobyčejné vesmírné béčko s děravým scénářem, který nedává moc smysl, což je strašná škoda, protože potenciál tu rozhodně byl. A velký.

Horton (2008)

Okouzlující animák, který se nedokázal zbavit jisté infantility a ke konci si bohužel pošramotil reputaci.

Hotel Transylvánie (2012)

Moc příjemné překvapení. Krásná animace, povedené gagy (zombie sex), sympatické postavy, exploze fantazie (scream cheese, vlkodlaci, sauna, telefon) a konečně badass Dracula dělají z Hotelu Transylvania velice zábavnou jízdu. Dokonce tak zábavnou, že bych se tam k nim hnedle nastěhovala. Jediným vážným nedostatkem je (aspoň pro mé rockerské choutky) diskofilácká hudba. Jo a tu záležitost s kontaktními čočkami znám na vlastní kůži. P.S.: Tak takhle vypadá muší frňák doopravdy!

Hra o smrti (2002)

Nebýt účasti Paula Bettanyho, asi bych tenhle film minula. Nutno dodat, že opomíjení si snímek nezaslouží. Zobrazuje středověk ve své nejsyrovější podobě, se vší špínou a slepou spravedlností a disponuje silným příběhem. Paul Bettany už několikrát ukázal, že oplývá schopností utáhnout film sám, ale i další herci jsou skvělí, od Willema Dafoea až po Vincenta Cassela, který je ve své roli tak věrohodný, až je to znepokojivé.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Když jsem poprvé zjistila, že něco jako Game of Thrones existuje, říkala jsem si, co sakra dělá fantasy seriál na pátém místě v žebříčku těch nejlepších? Rozhodla jsem se to zjstit. Počáteční skepsi vystřídala jásavá obsese. Ten seriál je tam totiž naprosto zaslouženě. Dokonalé v každém detailu. A nejlepší zprávou je, že autor předlohy má v rukávu celkem sedm dílů! Oblíbené postavy: Robb Stark, Sandor "the Hound" Clegane, Gendry, Ramsay Bolton

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Další z dětských lásek. Ze sentimentu se nesnažím být objektivní, poněvadž jsem to jako dítě milovala. Ústřední motiv a melodii si pamatuju dodnes.

Hunger Games (2012)

Zajímavý námět, který mi ale přišel poněkud nedomyšlený. Ještě že měli tvůrci po ruce Deus Ex Machina, jinak by byli v háji jako Baťa s dřevákama. Některé momenty filmu jsou přinejmenším diskutabilní (a nelogické). Díky "stylově roztřesené" kameře, která mě dost iritovala, jsem z některých scén měla kulový. A konec mě dost sklamal, TAKOVÝHLE závěr tomu filmu vůbec nesluší, leč víc své rozhořčení šířit nemůžu, ač bych ráda, neboť to už by byl spoiler.

Husí kůže (2015)

Husí kůže je taková neškodná atrakce, od který člověk nic nečeká, jednou se sveze a zjistí, že to bylo celkem fajn, ale po druhý už by na to nevlezl. Nad scénářem nemá cenu moc přemýšlet a od Jacka Blacka jsem čekala trochu víc.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Stargate miluju už někdy od základky, to znamená hodně dlouho. Ale ani po těch letech se mi tenhle seriál neomrzel a neztratil nic ze svého kouzla. I když se nevyhne běžným seriálovým neduhům a triky ta ty roky zákonitě musely trochu zestárnout, ústřední čtyřka mezihvězdných hrdinů baví pořád stejně. A taky je jedním z důvodů proč se na Hvězdnou bránu dá koukat i po více než dvaceti letech od premiéry. Jakmile se její složení v pozdějších řadách začalo měnit, už to prostě nebylo ono. Zato když jsem letos poprvé viděla úvodní epizodu, dočista mi běhal mráz po zádech. Už pro to dlouholeté přátelství přihazuju pátou hvězdu. Oblíbené postavy: Daniel Jackson

Ida (2013)

Doufala jsem v silné poválečné drama, leč dostala jsem jen nudnou artovou manýru. Hlavní hrdinka mě strašně rozčilovala (Tupě zírá do prázdna, zpočátku neprojevuje emoce a není schopna odpovědět, když se jí někdo na něco ptá.), stejně tak rádoby neotřelá kamera. Pro někoho je to možná umění, když tři čtvrtě záběru tvoří holá zeď a kdesi dole se krčí pár dekapitovaných hlav, ve mě to spíš vyvolávalo nutkavou touhu žďuchnout kameramanovi do lokte. Nudný a k uzoufání roztahaný děj taky na dobrém pocitu nepřidá, jediné, co mě zaujalo, byla postava Idiny tety.