Charlotte Gray (2001)

Je mi ťažko ohodnotiť to ináč ako len jeden z mnohých vojnových príbehov, tentoraz z Francúzska. Ničím moc nevytŕča.

Vodní svět (1995)

Akčne a efektami dosť nabitá snímka. Na môj vkus sú však použité prehnané kostýmy. Jednookých zloduchov tiež nemusím. Jednou vetou: Napínavo natočený nezmyselný film.

Ztracený na Sibiři (1991)

Otrasné svedectvo - pravdivý príbeh zo sibírskeho komunistického lágra. Strašné a hrozivé, ako už podobné výpovede bývajú.

Sluneční šíp (1996)

Priemerný mládežnícky film o tom, ako sa outsideri zúčastnia pretekov, každý si z nich robí len srandu a oni sa snažia ukázať čo v nich je. Film dejom aj záverom úplne zapadá do schémy - šablóny použitej už pri mnohých iných filmoch. Nič nové.

Hořkost (1986) odpad!

Film nemá vôbec žiadny náboj ani spád. Pripadá mi to, akoby prvo-scenárista-zúfalec písal dej a stupídne dialógy z donútenia. Ľutujem všetkých, ktorý žijú podobné životy ako hlavný predstavitelia. Snímka je až neuveriteľne nudná. Ak niekedy budete chcieť spáchať samovraždu unudením, prosím, určite si pozrite tento film. Bude to síce bolestivé, ale nebude to dlho trvať.

Rudí (1981)

Priveľmi dlhý - vyše trojhodinový film o novinárovi Johnovi Reedovi (10 dní, ktoré otriasli svetom) a ruskej revolúcii. Tvorcovia balansujú na hrane medzi filmom a dokumentom.

Jade (1995)

Priemerná krimi - vyvražďovačka na jedno vzhliadnutie.

The Music Box (1932)

Komédia o prihlúplych sťahovákoch, ktorá pobaví.

Na divokém západě (1937)

Jedna zo zvukových grotesiek v podaní svetoznámych komikov. Ich skeče sú vtipné aj po takmer 70-tich rokoch. Výborné je hlavne stopovanie dostavníka a Stanov nákazlivý smiech pri šteklení. Vďaka zvuku si môžeme vypočuť aj spev Stana a Ollieho.

Amiche davvero!! (1998) (TV film)

Priemerná romantická komédia o troch krásnych mladých ženách. Jedna z nich sa vydáva a tak si zvyšné dve musia nájsť nový byt. Popritom sa zaľubujú a rozchádzajú...