• Fantasy

28 týdnů poté (2007)

Naprosto bezkonkurenční opening, který měl všechno. Výborný scénář (racionální rozhodnutí Dona), vynikající kamera (zombie nahánějící Roberta Carlyla) a Johna Murphyho ani zmiňovat nemusím. To je naprostá jistota úplně všude a vždycky. https://www.youtube.com/watch?v=Z3d7y1YrPvg

40 let panic (2005)

Celkem na pohodu komedie s fajnovým Stevem Carellem a Sethem Rogenem, která je v rámci CSFD docela podhodcená, protože si úplně v klidu zaslouží něco kolem 70-75%. Pár scén bylo opravdu vynikajících a být to o pár minut kratší, tak by to mohlo být ještě lepší. Takhle to místy trochu ztrácí dech. Ale za 4* úplně v klidu.

96 hodin (2008)

Dneska už celkem kultovní kousek o jednou fajn tripu do Pařiže, that went terribly wrong. Ještě že jsem bečka sádla a tohle mi nehrozí a tak můžu dál klidně i sám objevovat místa jako Paříž, Londýn, Chánov.. ok, to poslední asi ani ne. Skvělá akce, vynikající Liam Neeson a jeho naprosto legendární hláška a k tomu jako dezert k sežrání kjůt Maggie Grace. Navíc to má jen 89 minut a tak není místo, kde by film zpomalil. A to je sakra dobře. 90%.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Z celé série určitě nejslabší díl. Nemá to takový drajv a působí to už hodně jako nastavovaná kaše. Akce už je o dost hůře zpracována a o velice levné CGI ani nemluvě. Naštěstí to ale má Liama Neesona, který všechno táhle v podstatě sám a také Maggie Grace, která je ve všech dílech k sežrání, ačkoliv jí už táhne na 40. Když se u toho nebudete moc přemýšlet, tak se to jako jednohubka dá. 60%.